Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Két hét után is véres a...

Két hét után is véres a folyás szülés után. Normális ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hete szültem.

Még mindig vérzek. Nem sok, de se nem rózsaszín, se nem barnás, hanem még most is piros. Teljesen híg, vizes, áttetsző, de a vér pirosra festi. Szagában a mentsruációs vérhez hasonló. Napi kettő elég a legkisebb tisztasági betétből.

Azt olvastam a neten, hogy ilyenkorra már világosodnia kellene.

Az orvosomat sajnos újév után tudom elérni leghamarabb.

Van valakinek tapasztalata azzal, hogy ez ilyenkor normálisnak tekinthető-e?



2021. dec. 25. 14:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

És a szaga is kellemetlen?

Írják ugyan, hogy édeskés szagú, de nekem a szülés napjától fogva inkább a menzeszre emlékeztető, valóban édeskés, de kellemetlen. Emiatt cserelem a betétet szinte óránként, mert zavar. Ez jobban zavar, mint a vérzés.

2021. dec. 25. 20:08
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy sima mensinél kellemetlenebb szaga volt mind a 2 szülésem után. Teljesen normális (sajnos) ez is.


6#

2021. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Valaki 6 hétig, valaki 8 hétig vérzig ez a gyermekágyi vérzés. normális
2021. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan fura szaga van, Mintha magzatvizet mensivel kevernél


Bleee

2021. dec. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14, igen, engem is a menzesz vérre emlékeztet, de mégis olyan édeskés, gejl valami. Fújj.

20 éve tampont használok, rendesen rosszul vagyok attól, hogy most meg két hete betétezni kell.


Megnyugtató azért az olvasni, hogy nem csak én vérezgetek ilyen sokáig….

2021. dec. 27. 11:35
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez még bőven nem sokáig kategória. A gyermekágyi vérzés nem menstruáció. Itt egy cikk a témában.


A gyermekágyi időszakban a szülés utáni vérzéssel - orvosi nevén: lochia - kell számolni, ami természetes, mégis sok nőt megijeszt. Érdemes róla beszélni, egyrészt, hogy a tévhiteket eloszlassuk, másrészt, hogy kiderüljön: mikortól nem normális a szülés utáni vérzés.


A témában dr. Lőrincz Ildikót, a Nőgyógyászati Központ szülész – nőgyógyászát kérdeztük.


Mi okozza a vérzést szüés után?


Szülést követően a - kezdetben még véres váladék - ürülése hetekig természetes jelenség. Az újszülött megszületését követően a méh összehúzódik, megszületik a méhlepény, de a folyamat még hetekig eltart, hiszen a méh közel eredeti állapotára zsugorodik vissza. Eközben a méhlepény helyén vérzés- vérrögök keletkeznek, a felgyülemlett váladékok, apró szövetrészek, sebváladékok kiürülnek.


Később az elfolyósodó véralvadék is kiürül, így a lochia kezdetben még vérvörös, majd szép lassan véres-savóssá válik, ill. a hetek során kivilágosodik, savóssá válik és megszűnik. A gyermekágyi lochia tehát színében és illatában is megváltozik, utolsó napokban már szinte áttetszővé válik.


A méh összehúzódását a szoptatás során termelődő oxitocin hormon segíti, így természetes, hogy szoptatáskor fokozódik a gyermekágyi lochia ürülése is. Oxitocint a szülés során illetve azt követően is adhatunk a méhösszehúzódások elősegítésére, majd a későbbiekben Ergam csepp szolgálhatja ugyanezt.


Meddig normális?


A vérzés tehát teljesen természetes folyamat. Nagyjából négy-hat hétig tart, míg a méh kitisztul, de ez az idő lehet csupán kettő hét, de akár 10 is – ez teljesen személyfüggő. Szintén természetes, ha a vérzés során darabos állagot tapasztal, illetve az is, ha a vérzés bővebb, mint azt a menzesz esetében megszokta. A kórházi tartózkodás alatt a nőgyógyász szemmel tartja a kismamákat, így a probléma jellemzően akkor jelentkezik, amikor a babával hazatérnek a szülők.


A vérzés intenzitása folyamatosan csökkenő tendenciát kell, hogy mutasson. Természetesen az intenzitás függ a testhelyzettől is, mert amikor felkel az ágyból, akkor nagyobb mennyiség is távozhat, hiszen volt ideje összegyúlni a hüvelyben. A méh összehúzódásai is növelhetik az intenzitást.

2021. dec. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A neve: lochia. Ennek nézz utána, most nincs időm leírni a szakaszait.
2021. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!