Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy is van ez a fájásokkal?

Hogy is van ez a fájásokkal?

Figyelt kérdés

Amit én a jóslók és az igaziak különbségéről tudok, hogy a jósló fájások rendszertelenül jönnek, és nem tartanak fél percnél tovább, helyzetváltoztatásra vagy meleg zuhanyra elmúlnak. Az igaziak már rendszeresek, fél percnél tovább tart és sehogy nem lehet elmulasztani.


Tegyük fel, egy óra alatt van 2 fájásom, mondjuk pont 30 perces időközzel. Pont fél percig tart, de mire meg tudnék moccanni, már elmúlik(mert amúgy tényleg irtó nehezen mozdulok már). Akkor ilyenkor mit csinálok? Mi alapján mondhatom hogy helyzetváltoztatásra elmúlik? Vagy ezt nem a konkrét fájásra értik, hanem hogy jön e következő? Pl akkor ezután elmegyek zuhanyozni, megvárom a fél órát, és ha nincs fájás akkor jósló volt ha van fájás akkor igazi. De ha lejár mondjuk 40 perc is, és utána jön megint fájás, akkor az jóslónak vagy igazinak számít.


2022. jan. 10. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, tudni fogod ha rendes fájások jönnek. Sokkal erősebbek mint a jósló, kisugárzik a derékba is.

Legalábbis nekem ígyvolt

2022. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nehéz éles határvonalat húzni a jósló és az "igazi" fájások között. Második babával jártam úgy, hogy abszolút igazinak tűntek a fájások, a ctg alapján is azt mondták, hogy igen, ez már az. 12 órát vajúdtam 3 perces fájásokkal, majd ahogy jött, úgy el is múlt. Egyszercsak nem jött több fájás. Egy másik csajt meg még haza akartak küldeni, mondván ezek nem is rendszeres és nem is erős összehúzódások. A nő erősködőtt, hogy de ő igenis vajúdik és 3 órán belül meg fog születni a baba. Bent maradt. Vígan ebédeltünk, dumáltunk, egyszercsak jött egy fájása, utána kiment vécére. Ott érte őt a következő fájás. Magzatburok elpattant és azzal a lendülettel csúszott ki a gyerek is.
2022. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20 perc felett nem is érdemes igazi fájásokban gondolkodni, meg mérlegelni. Nyilván vannak extrém esetek ahol percek alatt beindul a dolog, de az nagyon ritka. Szerintem 10 perceseknél ha nagyon nagyon fáj érdemes bemenni a kórházba, ott úgyis géppel mérik a fájást, hogy igazi-e, max hazaküldenek. Nekem azt mondták, hogy amíg fájásnál nem keményedik be a hasam alsó része is addig csak jósló, bármennyire is fáj. Így is volt.
2022. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anyukám fog bevinni, ő kérte, hogy 20 perceseknél szóljak. Csak hát azt valahogy ki is kell mérni, de mire megállapítom, hogy ez már tényleg rendszeres és tényleg 20 perces, már lehet hogy gyorsabban jönnek, és akkor meg félő hogy nem érünk be időben.
2022. jan. 10. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyan már, 20 perc az nem beindult szülés...
2022. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első születésem 6percesekkel kezdődött.

A második indított volt de végig rendszertelen fajtársaik voltak.

3 hete szültem a 3.babat. 2 napig voltak josloim folyamatosan onnantól hogy felébredtem addig ameddig el nem aludtam. 3.nap hajnalban ébredtem pisilni akkor láttam hogy verzek. Akkor hirtelen 2percesek lettek a fajasok, de nem annyira fájdalmas mint “kellene” és utána megint rendszertelen lett a fajas. 7kor mentem be a kórházba,8kor szültem. Egész végig rendszertelen és sokkal rövidebb fajasaim voltak mint kellett volna, mégis mikor bementem a kórházba közöltek hogy bő 4ujjnyira mar nyitva vagyok..szóval ha várom a rendszeres fajasokat, itthon szülők meg..

2022. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20 perces szerintem nem is nagyon szokott lenni. Nekem olyan 8-10perces nem tul erősekkel kezdődött (de a josloktol egyértelműen erosebb, osszeteveszthetetlen) , ami nemsokára 5percesre váltott, aztán nem sokkal utána, már a kórházban elfolyt a magzatviz, onnantol lettek erősebbek aztán sűrűbbek is a fajasok.
2022. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!