Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány perces fájásokkal érdemes...

Hány perces fájásokkal érdemes megérkezni a kórházba? Apás szülésre készülünk, őt mikortól nem küldik haza?

Figyelt kérdés
2022. jan. 12. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugy tudom 5 percesekkel. De ezt így előre nehéz eltervezni, kérdezd meg a kórházat is. Nekem a 10 percesek után egyből 4 percesek lettek, és 3-al értünk a kórházba, de még igy is 5 órába telt mire megszületett. Bár az az 5 óra nagyon intenzív volt, akkor már nemnagyon tudtam volna menni sehova. De ez mindenkinél más. Apuka az én esetemben egyből maradhatott.
2022. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 percesekkel mentem be, végül azért tartottak bent, mert már tágultam. A férjemnek először azt mondták, maradjon, de mikor kiderült, hogy közel lakunk, hazaküldték. 4,5 órával később szóltak, hogy hívhatom.

A szobatársam 2 percesekkel érkezett este 6 körül, de nem tágult, így másnap délután 3-kor császározták. Szóval ezt nem lehet biztosra mondani, de nagy általánosságban azt szokták mondani, 5 percesekkel már érdemes menni.

2022. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
5-10 perces fájásokkal indultunk a kórházba, de mivel még teljesen zárt voltam, apukát haza küldték, engem meg felvettek az osztályra. Kb 1-1, 5 óra után sűrűsödtek és erősebbek lettek a fájások, akkor kezdtem tágulni és kerültem a szülőszobára. Értesítettem páromat, aki nem sokára meg is érkezett. Velem volt hosszú órákon keresztül a vajúdás ideje alatt.
2022. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Alkalommal 3 percesekkel érkeztünk, még 4 h volt, a fájások visszaálltak 15 percesekre mikor kórhàzi àgyat értem (4 ujj tág voltam)


2. Alkalommal ettől tartva 3-4 percesekkel indultunk(35 p a kórház)

Majdnem a kocsiban szültem meg..

Eltünt a méhszáj


Egyik esetben sem küldték haza, szülőszobàra kerültünk..


1. Alkalommal 65 p volt a kórház

2 h vajúdás utàn indultunk


2. Alkalommal


2,5 h után indultunk

2022. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnél 6 perces ékkel kezdődött és 4 percesekkel mentünk be.

A második indított volt.

A harmadik ( 3 hete ) rendszertelen fajasaim voltak végig, de mar picit vereztem így tudtam hogy itt az idő. 7kor mentünk be 7:30korul vizsgáltak meg akkor azt mondtak bő 4 ujjnyi fel óra múlva szülők.

Parom mind a 3 esetben bent volt velem végig.

Anno nekem is 5 perces fajasokat mondtak, hogy akkor menjek be.

Az első 6 óra volt

A második 4 óra

A harmadik 2,5 óra

Az első fajasoktol számítva :)

2022. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél itthon elfolyt a magzatvíz, egy órával később, fájások nélkül értünk a kórházba. Ez éjfélkor volt, férjem hazaküldték, reggel 8kor jött vissza, 14 órakor lett meg a baba.

Második fájásokkal kezdődött, 5 órát vajúdtam itthon, 5 perces fájásokkal mentünk be. Bent visszacsökkent 10 percesre, 3 ujjnyira voltam nyitva. Férjem mar nem ment haza. Oxitocin,burokrepesztés, kórházba érkezéstől számítva 4 óra alatt született meg.

2022. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont most volt téma a kórház szülés felkészítőjén. Ott azt mondta az oktató, hogyha valaki kb. egy órányira lakik a kórháztól (figyelembe véve a közlekedési viszonyokat, akkor olyan 10 perces fájásoknál már tutira induljon el.

Ez budapesti kórház és agglomerációs település viszonylata. Nyilván egy reggeli, vagy délutáni csúcsforgalomban más a helyzet, mint hajnali 2-kor, így nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy elég az 5-6 perces fájásoknál indulni. :) Én azt mondanám inkább, hogy olyan 5 perces fájásokkal már jó bent lenni, de hogy mikor lesz belőle szülés, azt még ígysem tudni.

2022. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!