Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülésnél, egy nagyobb...

Első szülésnél, egy nagyobb súlyú (4kg körüli) baba szülése automatikusan azzal jár, hogy nehéz lesz a szülés?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok, első babánkat várjuk és legutóbb 4 kg körülire saccolta a doki a babát. (Kisfiú lesz) Férjem is magas és én sem vagyok kicsi, (de egyikőnk sem kövér), így gondoltuk hogy nem 2 kilós lesz a baba, de egy kicsit megijedtem. Mesélnétek, nektek milyen volt az 1. szülésélmény nagyobb babával?

#baba #szülés #fájdalom #Nehézszülés
2022. jan. 22. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2022. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
4.5 kg volt a fiam, ugyan addig tartott a szülés, mint a kisebb babával mellettem. Utána 2 év múlva a 4kg os lányom pikk-pakk megszületett.
2022. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezeket a becsléseket nem kell 100%ra venni. Nekem három szakember is azt mondta, nagyon nagy lesz a fiam, bőven 4kg felett, aztán 39+4re született 3350-el.
2022. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, arról sokat olvastam hogy a baba súlyát kb csak megtippelni lehet az uh alapján. De a többi mérettel is ez a helyzet? Mert a 34. héten a bpd már 9,1 cm volt pl. Talpacskáját is 7 cm-nek mérte.
2022. jan. 22. 22:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltetlen. Van, aki a 3000 grammos gyereket se tudja megszulni, de lattam mar eloszor szulo not 4750 grammos gyereket gatvedelemben megszulni…
2022. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
3900 gramm volt a legidősebb lányom, mikor megszületett, az első fájástól számítva 2 óra múlva megvolt. Az már más tészta, hogy a kisasszony úgy bújt ki, hogy mindkét keze a feje mellett volt és szakított mindent Is. Szóval nehéznek nem mondanám magát a szülést, mert az gyorsan megvolt, csak a felépülés volt nehéz utána.
2022. jan. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Én azok közé tartoztam akik megszenvedték rendesen sajnos.

27 hetesen mondták elsőnek,hogy nagyobb baba lesz,de nem hittem el.

Végül 4150gramm és 54cm lett. Sima szülésnek indult,de nem tágultam. Közel egy napig kínlódtam brutális tolófájásokkal,oxitocinnal mire rossz szívhang miatt elkezdték kinyomni belőlem majd végül vákummal szedték ki. Inkább hagyjuk meddig varrtak..

Én megszenvedtem nagyon,de elvileg nem volt jó helyen a baba befészkelve.. nem sírt fel,elvitték másik helységben,majd kicsit később visszahozták amint kapott levegőt végre magától. (Ez valami borzalmas érzés volt,várni..)

8 évbe telt mire bemertem vállalni,kistesót.. ,de jelenleg megint nagy babára számítanak.. de ez az orvos nagyon figyeli,nem várja meg hogy hatalmas legyen azt mondta. Meg ha úgy van császár lesz biztos ami biztos.

Úgyhogy kicsit félek,de bízok benne most minden rendben lesz.

Még 6 hetem van hátra. :)

2022. jan. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem a gyermek súlya számít, hanem a fejkörfogat. De amúgy az uh-s becslések sokat tévedhetnek. Mikor a lànyom született, 1 nappal a szülés előtt azt mondták nagy a feje, lehet ebből gondok lesznek, és teljesen átlagos fejkörfogattal született.
2022. jan. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosok azt mondták, hogy olyan nagy lesz a baba, hogy a 62-es ruhákba is éppen, hogy bele fog férni. Nem is akármennyire neves helyen készült pedig minden UH

Született egy 52 centis, 3030 grammos apróság, férjem úgy ment el kis méretű ruhákat venni sos-ben :)

2022. jan. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Első lányom 6 óra alatt lett meg 3720gr 40+5

Második lányom 4ora ( indítással ) 40+5 3260gr

Harmadik kisfiam most született egy hónapja, végig azt mondtak picike. 38hetesen 3kg ra tippeltek, arra mar azt mondtak jó.

39+6 született 3740gr 2 óra volt összesen

2022. jan. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!