Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülésnél, egy nagyobb...

Első szülésnél, egy nagyobb súlyú (4kg körüli) baba szülése automatikusan azzal jár, hogy nehéz lesz a szülés?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok, első babánkat várjuk és legutóbb 4 kg körülire saccolta a doki a babát. (Kisfiú lesz) Férjem is magas és én sem vagyok kicsi, (de egyikőnk sem kövér), így gondoltuk hogy nem 2 kilós lesz a baba, de egy kicsit megijedtem. Mesélnétek, nektek milyen volt az 1. szülésélmény nagyobb babával?

#baba #szülés #fájdalom #Nehézszülés
2022. jan. 22. 21:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Első gyerek 3750 g nehéz szülés, második 4470 g nehéz szülés és császár.

Rokonnak a 4500 g-os első baba természetes szüléssel született.


Szerintem ez alkat függő. Nekem egyik szülés sem volt egyszerű, de most már tudom, hogy egyszerűen én nehezen tágulok és nehezen tud a testem a szülésre koncentrálni. A kórház pedig sürget, ami egyenlő a nehéz szüléssel.

2022. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sógornőmnek 4,2kgos babája született. Reggel 9kor kezdődtek a fájások, délután 1re meg is lett a baba
2022. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok, sajnos császár lett a vége, de hősiesen, 12 óra vajúdás után. Akkorra már nagyon kifáradtam. Elvileg nem illeszkedett be rendesen a fejecskéje, pedig teljesen tág volt a méhszáj. Na mindegy, kicsit rosszul érint de azért annyira szerencsére nem. Remélem emiatt nem lesz gond a későbbi teherbeesések/terhességek/szülések alkalmával.
2022. nov. 27. 18:28
 14/16 anonim ***** válasza:
És végül mekkora lett?
2022. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
4220g és 54cm. Jó nagy baba lett súlyra, de nem volt husi egyáltalán, nem is tudom mi volt benne ilyen nagy 😄
2022. nov. 27. 19:42
 16/16 anonim ***** válasza:

Akkor egéz jól saccolták:)

Ne bánd, nem a te hibád, mindent megtettél:)

2022. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!