Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik császáros szülés után...

Létezik császáros szülés után inkontinencia?

Figyelt kérdés

Császárral szültem 5 hónapja, semmi vajúdással, fájással, tágulással, mert a kiírt napon a ctg eredménye miatt azonnal toltak a műtőbe. Teljesen szépen és gyorsan helyrejöttem minden téren, mostanában veszem észre, hogy ha pisilnem kell, akkor bizony azonnal mennem kell, mert úgy érzem menten bepisilek. Ez azért "fura" mert korábban (terhesség előtt) szinte bármeddig "vissza tudtam tartani". Én azt gondolnám, csak a hüvelyi szülésnél alakulhat ki későbbiekben vizelettartás gond, szóval nem tudom ..... tény, hogy a terhességem utolsó hónapjaiban olyan nagyon nyomta a kicsi feje lent a hólyagomat és minden ott lévő dolgot (csontot, ízületet, szalagokat gondolom ...), hogy már a végén menni alig bírtam, mert azt hittem kiesik a baba, úgy fájt a nyomása (aztán mégis műtét lett belőle, de ez már más tészta:-)).

Szóval létezik császáros szülés után inkontinencia?


2008. dec. 15. 15:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem létezik. Nem csak szülés közben terhelődnek meg a PC izmok, hanem terhesség alatt is, ahogy a baba, a magzatvíz és a megnövekedett méh súlya ránehezedik. Ezért van az, hogy sok kismama már terhesség alatt is vizelettartási problémával küzd, illetve amikor beilleszkedik a baba feje, akkor már jelentkezik az aranyér.

Kezdd el az intim tornát, rengeteget segít!

Én két és fél hete szültem hüvelyi úton gátvédelemmel egy közel négy kilós babát, mondanom sem kell, szülés után konkrétan nem is éreztem, hogy vannak pc izmaim. Se vizeletet, se székletet nem tudtam tartani. Szülés után pár nappal elkezdtem az intim tornát netes leírások alapján és most már szinte minden a régi. Én is alig hittem el, de napról-napra jobb.

2008. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!