Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha van olyan anyuka, akinek...

Ha van olyan anyuka, akinek két gyereke van, és az egyik epidurális sehítségével, míg a másik gyógyszermentes módon született, de mindkettő vaginálisan, akkor azz anyuka a 3. gyereket epivel tervezi vagy nem?

Figyelt kérdés
2022. jan. 27. 17:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert még sose beszéltem olyannal, aki már szült epivel is meg nélküle is.
2022. jan. 27. 17:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

Bár harmadikat nem tervezek, de nekem ugyanolyan volt a kettő.

Viszont arra gyanakszok, hogy nem jól vagy nem jókor adták be. Sokat nem használt, viszont utána kábább voltam.

2022. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2# az EDA leviszi a vérnyomást, lehet ezért voltál tompább.
2022. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok :)

Első babámnál kértem, mivel egyrészt nagyon szenvedtem, másrészt nem tudtam hogy pontosan milyen is lesz a szülés, szóval féltem.

Második babámnál nem kértem, mivel már tudtam mekkora fájdalommal jár, így már csak a tudat miatt is valahogy jobban viseltem. Másrészt sokkal hamarabb meglett a fiam, ezért nem is lett volna idő már beadni.

Nem tervezünk harmadikat, de szerintem nem kérnék.

2022. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyermekem van, az első kettőnél nem kértem, az utolsónál igen, mivel az indított szülés volt és sokkal jobban fájt, a végét már nem bírtam elviselni...

Őszinte leszek, én sokkal többet vártam tőle!

Főleg az előzetes vélemények alapján, hogy aludtak szülés közben tőle meg ilyenek. Hát, semmi ilyesmi nem volt. Annyi, hogy a fájdalom csúcspontját valamivel lejjebb vitte. De ugyanúgy éreztem mindent.

De pozitív, se negatív véleményem nincs róla, igazából semleges. Nem okozott rosszat, meg sem éreztem mikor szúrták és utána sem. Profi volt az anesztes. Több gyerekem nem lesz, ha lenne, akkor nem biztos, hogy kérnék, nem tudom.

2022. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek 3 gyereke van, epidurált előre lebeszélte az orvosával, hogy mindenképpen fog kérni. Az első babát azzal szülte, és mindig áradozik, hogy neki szinte fájdalommentes szülése volt.

A második baba viszont olyan gyorsan jött, hogy nem volt idő beadni.

A harmadikat megint edával szülte.

2022. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm kapott EDA-t, mert nem tágult jól. Úgy emlékszem, azt mondta, hogy valamelyest tompított a fájdalmon, de az jobban megmaradt, hogy azóta is sokszor érzékeny a háta azon a ponton, ahol bekötötték neki a kanült.

Nekem oxitocint adtak fájáserősítés/rendezés miatt, így nem kaphattam EDA-t, pedig már a falat kapartam egy idő után, és azt se bántam volna, ha műtőbe tolnak császározni, olyan brutál fájásokat csinált nekem az oxitocin. Viszont utólag nagyon örülök, hogy sem EDA, sem császár nem lett. Most fogom hamarosan szülni a másodikat, ha csak orvosilag nem indokolt, nem fogok EDA-t kérni.

2022. jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első anélkül született ezért a másodiknal megmondtam hogy márpedig kerek. Nekem sokkal jobb volt.
2022. jan. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!