Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki szülés után...

Van itt olyan aki szülés után azt mondta, hogy több gyereke nem lesz és nem is lett?

Figyelt kérdés
Több mint 5 éve szültem és mai napig nem hevertem ki, hogy milyen volt a szülési fájdalom. Terhességem se volt jó. 26. héten kinyílt a méhszáj és utána végig feküdnöm kellett. Kisfiam borzasztó eleven a mai napig, 3 éves koráig egy éjszakát nem aludt végig. A rokonok, ismerősök meg állandóan azt kérdezgetik mikor jön már a kistesó. Miért olyan gáz ez ha valaki csak egy gyereket akar és kész?

#Gyerekvàllalàs, gyerek, egyke,
2022. jan. 30. 22:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondtam hogy nem lesz második. Pedig könnyű szülés volt, minden rendben is ment. De egy gyereket terveztunk. Ennyi. Sose mondta senki eddig nekem, hogy ez gáz lenne, de ha mondta volna, se érdekelt volna. Pedig már 14 éves a lányunk.
2022. jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És a lányod nem szokta mondani, hogy jó lenne neki testvér? Én félek majd a kisfiam mondogatja később
2022. jan. 30. 22:46
 3/23 anonim ***** válasza:
57%
Én mondtam, de kellett 7 év mire beadtam a derekam. Sajnos nem volt jó élményem az első szüléskor..
2022. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

De, néhányszor mondta, de mondtam neki mindig, hogy nem szeretnenk, mert az én idegrendszerem nincs kettőre felkészülve... 😂 Megertette, azóta pedig azt mondta hogy jó hogy nincs tesoja, mert látja, hogy a legjobb barátnője mit küzd a tesójaval.


Nekem van testvérem, de teljesen mások vagyunk, évente 2x találkozunk kb.

2022. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Magadnak szülsz még egy gyereket, nem az elsőnek kistesót. Ha te úgy érzed nem kell több, akkor az se érdekeljen, hogy a gyerek sír a tesó után. Azt se tudja mi az, és nem neki kell felnevelni, hanem neked.
2022. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is csak egy lesz. Már a terhesség elég nekem hogy tudjam hogy többet nem csinálom ezt magammal. Nem tudom aki újra bevállalja az mit érez de lehet tényleg valami agymosás van a dologban csak még nem jutottam el odáig.
2022. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Èn eredetileg sok gyereket szerettem volna, de màr szülès közben az jàrt a fejemben, hogy ha erre a fàjdalomra emlèkeznènek a nők, akkor mindenki örökbe fogadnà a masodik gyereket. Az idő sem szèpìtette meg az emlèket, a parkapcsolatomnak is vège, a gyerekem sem egyszerű eset ès nem vagyok olyan jò anya, mint ahogy kène, ùgyhogy marad egyke. Nekem ìgy kerek a vilàg, a gyerek kifejezetten nem szeretne testvèrt, mas velemènye nem szàmìt.
2022. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy látom, hogy ez azt zavarja aki nem 100% biztos abban, hogy egy gyereket szeretne. Aki tényleg egy gyereket szeretne az nem foglalkozik azzal hogy ki mit mond a témával kapcsolatban neki
2022. jan. 31. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Én már terhesség előtt se voltam benne biztos, hogy kettőt szeretnék-e. Az egyben biztos voltam. Aztán volt egy nagyon problémás terhességem, majd egy problémás élet kezdése a fiamnak. Szerencsére minden jól alakult. De többet nem teszem ki magamat ennek és a már teljes családunkat sem. Már felelős vagyok a fiamért és mivel úgy tűnik rosszul vagyok összerakva és a testem terhesen nem végzi megfelelően a dolgát így nem lesz második. Egy picike részem szeretne második gyereket de nem merem bevállalni és őszintén úgy érzem, hogy nem is lennék alkalmas két gyerekes anyukának.

A fiam nehéz természet, született egyke. Nem úgy értem hogy önző lenne, de a figyelememre maximálisan igényt tart és ebben nem is szívesen osztozkodik.


Egyébként egyetértek hogy nem kistestvért kell szülni hanem második/többedik gyereket. Mert az hogy ha egy kisgyerek kistesóra vágyik, az nem jelent semmit. Ő valójában egy vele egykorú tesót szeretne akivel játszhat, a kicsik nem fogják fel még hogy ez azt jelenti hogy jön a családba egy síró baba.

2022. jan. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Én csak mint egyke tudok nyilatkozni, nekem igazán sose hiányzott a testvér. Amúgy is sajnos nem jó testvér példák vannak előttem.Gyönyörű gyerekkorom volt, rengeteg baráttal es programmal.És nem vagyok önző. Úgyhogy ez ne tartson vissza.

Nekem 2 gyerekem van, a nagy meg most kitalálta,hogy ó, kellenne még egy, most egy lány 😅 de hát a gyerekek ilyenek. Kárára nem válik,hogy egyke marad. Sőt...

2022. jan. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!