Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés természetes...

Milyen érzés természetes szülés után először sétálni?

Figyelt kérdés
Éreztetek valamit ott alul? Fájt, furcsa érzés volt először felállni és sétálni? Az első ülés milyen volt?
2022. febr. 1. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ülni csak fél oldalasan, sétálni semmi extra. Kívül belül varrtak. Ülés még hónapokkal később is fájt, de nem vészes.
2022. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt gatmetszesem, varrasom. Amig leultem addig picit kellemetlen volt, de aztan elmult. Setaban semmi kulonos nem volt, csak halal faradt voltam, mint egy zombi. En pisilni is tudtam kozvetlen szules utan. Elsetalni a gyermekagyra nem birtam, mert nagyon gyengenek ereztem magam, ugyhogy eltoltak toloszekbe. A nagyszuloket se hivtam be csak masnap, mert nem birtam csak a mosdoba kimenni a gyengesegtol. Kicsit szerintem verszegeny voltam. Masnapra elmult, csak kellett az alvás.
2022. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem első után (kívül 4 varrat, belül kalocsai minta) nem volt semmivel masabb se ülni, sem állni, sem sétálni.

Az volt gáz, mikor az első 1-2nap mozdul az ember és szo szerint ömlik a vér.


Másodiknál gátvédelem volt,menni, állni ugyan olyan volt. Viszont ülni nem tudtam. Vegbélrepedésem/aranyerem lett. Ez 4 honapig eltartott.

2022. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gatvedelemmel 2 oltesnyit repedtem. Az nem is fajt, csak a brutal aranyefem, nyakparnan ultem jo ideig :D
2022. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A séta nehéz volt, mintha nem lett volna erőm. Az ülés meg maga a katasztrófa, gátmetszés volt és sajnos be is gyulladt. Második gyereknél simán besétáltam a szülőszobáról a kórterembe. Nem volt gátmetszés, de repedtem, tehát így is varrtak. Viszont nem gyulladt be, egyáltalán nem fájt, simán tudtam ülni.
2022. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sétálni ugyanolyan volt. Kicsit elfáradtam, másnap izomlázam volt, de egyébként nem volt másabb. A szülés után közvetlenül majd' kicsattantam az energiától, úgy éreztem magam, mintha lebegnék, könnyedén pattantam le a szülőágyról, szinte szaladtam át a szobába, szóval elég jól bírtam a dolgot. Engem sem vágtak, cserébe 3 öltéssel be kellett varrni, azt igazából egyáltalán nem éreztem, lazán ültem törökülésben is már aznap (valahogy úgy volt kényelmes, de mindig rászóltam magamra gondolatban, hogy nem így kéne, mert tuti széthúzza a varratot, aztán lassabban fog gyógyulni). Aranyerem viszont lett a kitolásnál, és az egy kissé kellemetlenné tette a leüléseket még vagy olyan 2 hétig, de szerencsére spontán elmúlt az is. De az aranyér miatt nem tudom megmondani, hogy a gátam mennyire volt érzékeny, mert minden törlésnél vagy mosdásnál igazából elvonta a figyelmem a hátsó fertályam, de ha ez megtörténhetett, akkor annyira gáz tényleg nem lehetett.

Remélem a második babánál is hasonlóan könnyedén fogom viselni a dolgokat.

2022. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem lent fájt pedig volt gatmetszes, hanem a hasam... Nagyon... Nem számítottam ekkora fájdalomra utána, én amiatt nem tudtam rendesen menni, felegyenesedni, és nehezen mozogtam miatta
2022. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A séta semmi extra nem volt, gyalog mentem utána zuhanyozni, meg a gyerekágyra is. Arra emlékszem, hogy a lábam azért remegett és iszonyú fáradt voltam. Dde a gátamat nem éreztem. Az ülés fájt, főleg, hogy rossz süppedős matracaink voltak a kórházban, meg a kocsiba is rossz volt beülni, ez megmaradt nagyon. Két hét alatt amúgy elmúlt.
2022. febr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kb 24 órát vajúdtam, és összesen vagy 36 órát voltam ébren akkor már, így fogalmam sincs, hogy amiatt mert szültem, vagy mert már amúgy is hullafáradt voltam, de alig bírtam emelni a lábaimat. Konkrétan a szülésznő segített el a zuhanyig, és ő segített lezuhanyozni meg átöltözni, utána tolószékben vittek el az ágyamig férjemmel, oda is ő rakott fel kb. Fejben teljesen fel voltam pörögve, behabzsoltam úgy 20 ezer kalóriányi ételt, aztán menni akartam a babámért, de csak a szoba ajtajáig jutottam, és kezdett sötétedni a világ, úgyhogy toltam egy hátraarcot, hogy inkább tartok egy 10 perc pihit. Na hát utána arra keltem 1 óra múlva, hogy rázogatnak, hogy minden ok?

Nekem amint csillapodott az adrenalin-sokk, elképesztően fájt az alfelem, de nem tudom, hogy a gátmetszés vagy az aranyér miatt. Egy darab összefüggő fájdalmat éreztem, nem tudtam ülni még hetekig. De sétálni már simán tudtam, azzal nem volt gond.

2022. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gátvédelemmel szültem mindkettőt, nem volt semmilyen sérülésem vagy varratom, az első után azonnal rohantam zuhanyozni még mielőtt behozták a babámat, a második szülés után a saját lábamon ballagtam át a gyermekágyas osztályra. Viszont az első után a csont nagyon fájt lent amikor sétáltam, a második után pedig kijött az aranyér életemben először és úgy éreztem magam séta közben mint akit jól seggberaktak… Az üléssel nem volt gond, az nem fájt, simán már a kórházi ágyamon törökülésben üldögéltem mindkét alkalommal.
2022. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!