Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem szülök 14-éig, akkor...

Ha nem szülök 14-éig, akkor ki kell majd fizetnem?

Figyelt kérdés
December 31-ig tartott a munkaviszonyom, ugye 45 napig érvényes még a tb, utána fizetni kell magam után. 12-re vagyok kiírva, utána gyes alatt megint lesz tb-m. De ha nem születik meg addig, akkor 14-e után magamnak kell fizetnem. Ezzel nincs is gond, csakhogy a NAV jóval később küldi ki a csekket hozzá. Ha viszont nincs érvényes tb-m, akkor nem vagyok jogosult az ingyenes ellátásra.
2022. febr. 4. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
45 nap utan fizeted magadnak addig mig nem lesz gyes (gyedet ezek szerint akkor nem kapsz)
2022. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkapuval online is tudod intézni a fizetést, nem kell megvárni amíg ír a NAV. Csed/gyedhez nincs meg a szükséges 365 nap munkaviszonyod? Úgy tudom, a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül még jogosult vagy rá, vagyis jövő héten még megigényelheted.
2022. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

En a cseddel futnék 1 kört.

42napon belül meg lehet igényelni.

Nem a szülés napjával igényled, hanem elöbb, akkor simán benne vagy.

Kormányablakban tudsz érdeklődni.

2022. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igenyeld meg most a Csedet. 28 nappal lehet amugyis igényelni, igy biztosan biztosított leszel
2022. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz gond. Én magamnak fizetem a tb-t, most is van 20 ezer elmaradásom. Ettől még nem vagyok letiltva, ellátnak.
2022. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha van két éven belül 365 napod, essóess indíts egy egyéni vállalkozást, és azzal a nappal igényelj csedet. Lesz biztosítási jogviszonyod, nem kell eü szolgot fizetni és lesz cseded, gyeded a minimálbér alapján.
2022. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Megindithatod a csedet szülés előtt már 28 nappal és akkor biztosított leszel
2022. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7, nem indíthatja még, mert ahhoz előbb meg kell szülnie, ugyanis ha nincs élő biztosítási jogviszony, akkor feltétel, hogy a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szüljön. És ebből már eltelt 35...
2022. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nav-hoz kell menned vagy ugyfeljapun keresztul kervenyezni,hogy magad utan fizeted. Egyebkent nem muszaj csekken,en is minden honapban interneten utalom el a navhoz a 8400 ft-ot.
2022. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég munkaviszonyod akkor bemész a munkaügyibe és kérsz álláskeresési jàradékot. Ha megvan a 365 nap munkaviszonyod az elmúlt két évben összesen, akkor jogosult lehetsz csedre/gyedre.
2022. febr. 5. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!