Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés tényleg olyan kataszt...

A szülés tényleg olyan katasztrofális fájdalommal jár, mint azt sokan állítják?

Figyelt kérdés
Leendő anya vagyok, és nagyon érdekelne, hogy mit él át egy nő szülés közben. Engem halálra rémisztettek kisgyerekes ismerőseim, az meg még brutálisabb, amiket olvasok róla. Szétszakadt a hüvelyük, meg ilyenek... Gondolom, nem lehet szavakba önteni a szülés érzését, de aki már tapasztalta, kérem írjon! Jó és rossz élményre egyaránt kíváncsi vagyok.

2022. febr. 8. 14:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó. Nekem nem volt olyan vészes, sok dolog fáj annál jobban. Van akinek tényleg szörnyű.
2022. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is első baba de semmi értelme se pro se kontra történeteket olvasni. Mindenkinek más ez nem egyforma. Mint ahogy az sem hogy anyam szinte észre se vette hogy terhes, nekem az első naptól kezdve egy remalom, ebből ki tudná megitelni az ő terhessege milyen lesz? A szülés ugyanez.
2022. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
61%

Igen baromira fájt és igen szétszakadt. Össze stoppolták,szar volt,regenerálódtam. A sunim is köszöni szépen jól van 🤣

Megérte!

2022. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem is az maradt meg, hogy nagyon fájt, hanem hogy mennyire kontrollálhatatlanul, és elemi erővel sodródom a fájásokba. Lehet méregetni, hogy a fogfájás, meg a vesekő fáj-e jobban, de azok jönnek-mennek, elmúlnak. A szülés meg egy hömpölygés.

Szóval rossz volt. De simán vállaltam még kettőt. De mondjuk azt sem bántam, hogy végül azok császárra sikeredtek.

2022. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
39%
Ez nagyban függ attól, hogy kinek milyen a fájdalomtűrése alapból. Nekem nem volt annyira vészes, de én amúgy is jól bírom a fájdalmat. Ha valaki meg azt mondja borzalmas volt neki, természetesen elhiszem, hiszen ő úgy élte meg. Mindenki más, szóval előre nehéz lenne megmondani, hogy neked milyen lesz.
2022. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az oxyval (feleslegesen) gyorsìtott szülèsem elviselhetetlenül fajdalmas volt. A tàgulàsi szakasz. A kitolàs nem nagyon fàjt. Egy kis horzsolàsom meg bőrsèrülèsem volt, varrni nem kellett.

Gyermekàgy alatt viszont egy nagyot emeltem, azt azòta sem hevertek kia kismedencei szerveim.

2022. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek fajdalomkuszobe nem nem egyforma. Amitől az egyik sikít, a másiknak meg se kottyan. Nekem pl a szülés nem volt fájdalmas, ha mondjuk a hatizom vagy a keresztszalag szakadasomhoz hasonlítom.

Amúgy meg a szülési fájdalom "jó fájdalom": tudod, hogy vége lesz, tudod, hogy miért van.

2022. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%

Igen! Sőt! Sokkal jobban.


Az emberi test csak egy bizonyos decibel fájdalmat képes elviselni, a szülési fájdalom ennem azt hiszem több, mint 300-szorosa (ezt megtalálod a neten ha utánanézel). Ezért is mondom mindig, hogy minden Édesanya egy Csoda ❤

Lehet itt pattogni, hogy lőtt seb, fájdalomcsillapitás nélküli amputáció stb ez mind lóf... a szülési fájdalomhoz képest.

2022. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
29%
Na ezért nem szülnek en soha...
2022. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez nagyon egyéni. Én nagyon megszenvedtem a gyermekemmel. 14 órát vajúdtam. Brutális fájásaim voltak.Nem tágultam rendesen.Csendben tűrtem, de belül tomboltam. Utána azt mondtam, hogy nem lesz több gyerekem. Több, mint 10 év kellett, hogy azt mondjam, hogy újra belevágok. Most rajta vagyunk a dolgon.

Van olyan barátnőm, akivel egyszerre voltunk terhesek.Neki otthon elfolyt a magzatvíz, bementek a kórházba, 2kb. 2 óra múlva már kezében tartotta a gyermekét, és azt mondta, hogy semmiség volt az egész.

Mi 4-en vagyunk tesók. Anyukám elmondása szerint mindegyik szülés más volt. Az első volt neki a legkönnyebb, a másodikat megszenvedte, a 3-4 is könnyű volt.

2022. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!