Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülés és NEM császár...

Indított szülés és NEM császár a vége?

Figyelt kérdés

Magas vérnyomás miatt felmerült, hogy a 38-39. héten megindítják a szülést, ha addig nem kezdődik el magától. Sok olyat hallani, hogy az indításnak császár a vége, de én szeretnék pozitív példákat, mikor rendben ment, és természetesen született a baba.

Holnap töltöm a 37. hetet, jövő hét kedden találkozom az orvossal, akivel erről lesz egyeztetve (addigra 37+6 leszek).

Valamint azt is írjátok meg kérlek, hogy hogy zajlott az indítás, mennyire ment "simán" a vajúdás.

Második szülésem lesz, első spontán indult magzatvíz elfolyással kiírt előtt 1 nappal. Vacak fájások miatt oxytocint kaptam, 13 óra alatt lett meg természetes úton.



2022. febr. 22. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem 40+3 indítottak szivárgó magzatvíz miatt. Azon kívül, hogy baromira fájt és könyörögtem a császárért ment minden normálisan. Én eleve nem nagyon akartam hüvelyi szülést így amikor elkezdett szivárogni a víz de fájásom másnap se lett elkezdtem örülni hogy nem is lesz. Aztán de, az lett. 😅😅
2022. febr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem indítottak, rossz Flowmetria eredmény miatt.

Fájt, gyakorlatilag azonnal két perces fájások jöttek, de legalább gyors volt, hamar elértünk a tolófàjásokhoz, sok erőm maradt arra is, simán kijött 5-6 tolásra.

Összeségében jó, szép élmény volt.

2022. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Adtak neked is oxyt?

Nekem pokoli volt emiatt az első szülés, én is már fejben császárért imádkoztam, de aztán túl lettem rajta. :D

Kicsit ezért is tartok az indítástól, mert még élénken él bennem az "élmény".

2022. febr. 22. 10:55
 4/21 A kérdező kommentje:

A 3#-as válasz eredetileg az 1#-nek ment, de mindkettőtökre vonatkozik végülis.

Köszönöm szépen a válaszotokat!

2022. febr. 22. 10:56
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én prosztaglandin zselét kaptam.

Oxit a végén kötöttek csak, mert a lepény nem akart kijönni, de abból már nem éreztem semmit, az már nem fájt.

2022. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is adtak oxyt, viszont nehezen jöttek a fajasok az első 3 óra hosszban 5 perces fajasok voltak a másik 3-ban már 2 percesek, viszont nekem abszolút nem fajt annyira , mire fel feküdtem a szülő ágyra már látszott a feje,( vajúdás közben ültem , álltam, labdaztam). 2 nyomásra kint volt a baba
2022. febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 8kor kötötték be az oxyt, 2 előtt nem sokkal lett meg a baba. 10től komolyodott a helyzet, 12-től úgy éreztem inkább a halál. 😂

Én másodikat csak fizetősben, pcs-ral fogok vállalni.


#1 válaszoló

2022. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A másodikat gdm miatt indították nekem, oxitocinnal.

Az volt a legrosszabb, hogy végig feküdnöm kellett, sokkal rosszabb volt, mint az első (magzatvíz szivárgással indult, de nála is kaptam oxitocint), 1 órával előbb született meg.

Kb 3,5 óra volt, 1 óra után burkot repesztettek, csak valamikor ezután kezdődtek a fájások

2022. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
41+1-en indítottak. Pécsen ez volt a bevett szokás, ha addig nem indult meg. Előtte este gélt kaptam. 7-kor kötöttek be, fél 3-kor lett gyerek. 11-tol voltak komolyabb fajasaim.
2022. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A második gyerekemet indították 40+1 hetesen. Burokrepesztéstől számítva 2 óra alatt született meg gátvédelemmel. Pici oxyt kaptam, de nem sokat, nem volt rá szükség.
2022. febr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!