Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pàr kérdés csàszàrmetszésről....

Pàr kérdés csàszàrmetszésről. Milyen az előkészìtéselötte. Milyen vizsgàlatok vanak elötte? Tényleg kell savlekötő inni előtte? Az milyen?

Figyelt kérdés
2022. febr. 26. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Pcs érzéstelenítéssel:

Este 6tól nem ehettem, éjfél után nem ihattam. Reggel bementünk a szülőszobákra.

Ott egy ctg, majd egy uh. Átöltöztem köpenybe. kaptam infúziót, valami bogyót, majd toltak a műtőbe. Ott felültettek az asztalra, megkaptam a szurit. lekötöztek (megvakartatram az orromat az aneszteztel 😅) és már kezdték is!


Sürg cs altatás.:

Elfolyt a víz, bementünk.

uh, ctg. Mikor már éreztem h fájdogál szóltam a nővérkének. megnézte a ctgt. Szaladt a dokiért. Megvizsgált, szólt h indulunk.

Betoltak a műtőbe már kaptam is a maszkot....

Ennyire emlékszem

2022. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Soproni kórház, programcsászár:

Császár előtti nap reggel osztályos felvétel, 1 vérvétel aznap+nst és uh és lightos vacsora. Másnap már nem ehetsz, visznek előkészíteni, beöntés, wc, zuhanyzás, kórházi hálóing, kapsz katétert, savlekötőt (keserű, sós víz volt nekem). Szúrnak egy branült. Betolnak a műtőbe, az anesztes érzéstelenít, rádaggatnak pár műszert, fertőtlenítenek. Aztán műtét..kb ennyi

2022. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Sürgősségi császár, mert idő előtt beindult a szülés.

Szülésznő manuálisan megvizsgált, CTG, közben branül és oxitocin, mert nem voltak fájásaim. Utána jött az orvos, megvizsgált manuálisan, aztán ultrahang. Kaptam katétert, nekem ez borzalmas érzés volt. Utána hozták a savlekötőt, ez nagyon rossz volt keserű és sós is egyben. Betoltak a műtőbe, előre kellett hajolnom az ágyon, a vállaimat "lógatni" kellett. Bekentek jóddal. Kaptam bőr alá érzéstelenítőt aztán szúrták a rendeset. Utána kikötötték az egyik kezemet, arra ment a vérnyomásmérő meg ez az aztán elkezdték. Még fel sem eszméltem, alig telt el valamennyi idő, a szülésznő meg szólt, hogy mindjárt kint van a baba, pedig azt hittem, hogy még el se kezdték.

2022. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. febr. 26. 18:32
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Meconiumos víz miatt sürgősségi császár. Még a szülőszobán bekötöttek infúziót, amibe kaptam antibiotikumot, közben felhelyezték a katétert, valamint meztelenre vetkőztettek.

Áttettek a hordágyra, a műtők ajtajáig a férjem is jöhetett, aztán elváltak útjaink, őt visszakísérték a szülőszobába.

Engem betoltak a műtőbe, átmásztam a műtőasztalra, ott az aneszteziológus kik~rdezett mindenfélről, aláírtam a beleegyező nyilatkozatot. Előre kellett görnyedni, hogy a doki beadja az érzéstelenítést, ami 2 injekció volt. Közben folyamatosan fájásaim voltak, majdnem leestem a műtőasztalról a görcstől. Amikor végetért a fajás, megkaptam az érzéstelenítést.... Hát maga volt a megváltás. Aztán lefektettek megkaptam a műszereket, érzékelőket, bekentek jóddal köldöktől térdig, leszíjazták a kezem-lábam, majd letakartak, és nekiláttak kiszabadítani a kislányom.

2022. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. febr. 26. 18:54
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Program császár nekem így zajlott:

Előtte nap már felvettek osztályra. Délelőtt egy ctg, utána elfoglaltam a szobámat. Az a nap lassan telt, szerencsére egy jó fej szobatársam volt, neki már megvolt a babája, jókat beszélgettünk.

Este 6 után már nem ehettem, éjféltől nem ihattam.

Kaptam két kúpot meg két savlekötő tablettát, este és reggel kellett egyet-egyet bevenni ill. alkalmazni.

Reggel még letusoltam, utána vártam.

Betoltak a műtőbe, ott egész jó volt a hangulat, mindenki próbált poénkodni. Megkaptam az érzéstelenítőt, miután hatott, csak utána tették fel a katétert. Aztán már kezdték is. Gyors volt az egész, pár perc és már mutatták is a babát😊 utána engem még össze varrtak, addig a babát kivitték a férjemnek.

Utána vissza toltak a szobámba, ott 2 órát együtt voltunk hárman a férjemmel és a babával.


Sürgősségi.

36. héten elöntött a vér. Nem csak pecsételtem, hanem úgy rendesen folyt.

Rohantunk be a kórházba. Vizsgálgattak, nem láttak semmi rendelleneset, már 3 orvos állt felettem, hogy akkor mi legyen. Akkor még volt fogadott dokim, ő mondta, hogy jó, egy picit várunk, aztán meglátjuk. Kb egy fél óra múlva jött, csak benézett a takaró alá és mondta, hogy jó, azonnal műtő.

Akkor hirtelen ezren lettek körülöttem, mindenki sürgött-forgott, felrakták a katétert, 2 perc múlva már a műtőben találtam magam. Nem volt idő érzésteleníteni, mert közben az én vérnyomásom rohamosan ment fel. Elaltattak.

Ébredés után amikor észhez tértem, akkor hozták be a babámat megmutatni.

Levált a méhlepény amúgy, azért volt a brutális vérzés, de az uh-n nem látszott.

2022. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Sürgősségi császár 35.héten

Bekisertek a szuloszobaba, segítettek levetkőzmi és felvenni a köppenyt, ramraktak az nst-t és a vérnyomás mérőt és felrakták a katétert

Aláírtam egy csomó papírt, kaptam gyógyszert és puffot h lemenjen a vérnyomásom (sikertelenül) kb 10perc múlva átkisértek a műtőbe, megkaptam az érzéstelenítőt lefektettek és kiszedték a lányom

Velem még bajlódtak 1,5órát (jóval rövidebb amúgy alap esetben, nekem 2órás volt az érzéstelenítéstől számítva)

Aznap este felültettek, másnap reggel felállítottak. Utána mehettem megnézni a lányom

Kb ennyi

2022. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Sürgősségi császár mind a 2 alkalommal.

Átöltöztem,kaptam infúziót előre,abba antibiotimos valamit (furcsa ízt érzel tőle a szádban),baba szívverést néztek és méh összehúzódásokat számoltak,tágulást néztek..

Tágulás semmi,fájások 2-3 percesek,baba szív verése lassult.

Áttoltak,ott néztek vérnyomást,kaptam a gerincembe érzéstelenítőt (vagy 4 szúrás.kellemetlen,de csak egy pillanat az egész.),elzsibbadt deréktól lefelé kb 2 perc alatt mindenem addig eltakartak és elő készítettek.Amikor nem éreztem már köldöktől felfelé sem semmit elkezdtek ott matatni,és pár pillanat múlva bekukkantott a picúrom az eltakaró kis kocka felett.

Kivitték,pár perc múlva vissza hozták bebugyolálva és kis sapiban (apuka elvágta a köldök zsinórt) hogy megnézhessem,oda nyomták hogy adjak neki egy puszit és kint találkozunk.KB fél óra alatt össze is raktak addig a baba apukával volt (igazából nagyon elalmosodtam műtét közben,úgyhogy nem tudom mennyi lehetett.a hirtelen vérveszteség bódít).

Miután kész voltam áttettek egy ágyra és kitoltak a páromhoz és a kicsihez ott még együtt lehettünk egy órát nagyjából.Cicire tettem a picit,elkértek egy szett baba ruhát (body,rugi,sapi),egy takarót és vitték fel a csecsemő osztályra,engem pedig toltak utána fel pihenni.Apuka haza,8-12 óra pihi,aztán mentem a babáért amint lezuhanyoztam (segítenek) és kaptam szobát.


Nálunk végig nagyon rendesek főleg a műtősök egyszer sem volt okom a panaszra.

Nyugtattak,elvonták a figyelmem,műtét alatt is jó volt hallgatni ahogy el viccelődnek egymással,végig kérdezgették hogy jól vagyok-e (nyomás volt a tüdőmön,de megnyugtattak hogy az normális,de akkor is kellemetlen volt akkor).Szóval..nem olyan katasztrófa ez.Kicsit kellemetlen,de még mindig nem fáj annyira mint a fájások vagy egy rendes szülés.


Ami utána jön! Na az fáj,az első hét (főleg az első 3-4 nap) elég nehéz.Én az első nap friss sebbel suhantam,a másik 2 napban görnyedve jártam és alig bírtam fel-le mászni az ágyról.Szoptatáskor a méh összehúzódás pokoli tud lenni,tüsszenteni ne tüsszents ha nem muszáj (🤣),és varratszedésig (valakinek haza menetel előtt szedik,nálunk műtét után a 10.napig kell vissza menni) nem szabad vizezni a sebet.

A varratszedés nem fáj,nem is érzed.Fokozatosan jobb lett,most meg már így 4 héttel császár után teljesen jól érzem magam.

2022. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. márc. 20. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!