Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedden töltöm a 38. hetemet....

Kedden töltöm a 38. hetemet. Ha aznap szülök, már nem lesz a babának semmi baja úgye?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Erre semmi garancia sincsen. Most született meg ismerősöm babája 40. hétre és koraszülött volt, mert egy helyettes orvos nem vette észre, hogy már veszélyesen kevés a magzatvíz és a gyerek súlya elkezdett csökkenni.

Ez csak egy példa volt, nem ijesztgetni akarlak, de erre tényleg semmi garancia nincsen.

2010. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nincs garancia, de egy 38 hetes magzatnak már mindene kifejlődött, úgyhogy ha most gon van, akkor 2 hét múlva is. Szóval jöhet nyugodtan:)
2010. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez már nem is számítana elvileg koraszülésnek, két hét simán belefér.
2010. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: Fogalomzavarban vagy. Koraszülöttet nem csak időre néznek hanem pl súlyra vagy testi fejlettségre is.
2010. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a 37. héten már a tüdő érése is befejeződik, úgyhogy utána már leginkább csak a zsírpárnák jönnek fel a picire, de problémát nem okoz ha azután születik. Boldog babavárást és könnyű szülést neked, akárhányadik héten legyen is :)
2010. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

20:45 nem vagyok fogalomzavarban, de a 38. héten szülés NEM számít koraszülésnek.

"Koraszülés:

A terhesség a betöltött 37. hét előtt fejeződik be."


Súlyra lehet, hogy egy nem koraszülött baba is lehet olyan, mint az, aki koraszülött, de ettől még azt nem így hívják.

2010. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 38 hétre született, tökéletesen egészséges, érett újszülöttként (biztos a teherbeesés dátuma, szóval tuti 38 hétre jött). Elvileg a 38. héttől már nem koraszülés. A meghatározás szerint 37. hét előtti szülés a koraszülés, de az igazán gáz a 35. hét előtti szülés. Nekem több orvos is azt mondta (mert sajnos végig eléggé rezgett a léc), hogy ha betöltötted a 35 hetet, akkor már minden esélye megvan a babádnak. Ha akkor valami gáz van, akkor már előtte is volt...
2010. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Pedig fogalom zavarban vagy. Még egyszer mondom, nem csak a magzat kora számít hanem a súlya és a testi fejlettsége. Pl 40. hétre is születnek 2400 grammos babák, 2500 g alatt koraszülött. 40. hétre is születnek olyan kislányok akiknek nem zárt a szeméremajka. Ők is koraszülöttek. stb stb stb

Csecsemő ápoló és szülésznő vagyok, egy orvos testvérrel. Elnézést, de úgy gondolom, hogy ezzel én jobban tisztában vagyok.

2010. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy a betöltött 37. hét előtt,VAGY a betöltött 37.hét után,de 2500 gramm alatti súllyal született babákat koraszülötteknek nevezik.
2010. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok.Az én kisfiam 37+3 hetesen született,53 centivel,és 3090 grammal.2 nap múlva engedtek haza.A szobatársam 36. hétre szülte a kisfiát,mivel 2600 gramm volt,neki gyakrabban kellett cicire tennie,és 5 nap! után engedték haza(makk egészségesen született)Szóval nyugi,semmi baja nem lesz.
2010. szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!