Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szoptatás alatt ha nem mentruá...

Szoptatás alatt ha nem mentruálsz akkor nem is eshetsz terherbe? Nem értem ennek a biológiáját, mármint a szülés utáni helyzetben.

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, hogyha én úgy tervezem hogy 1 évig szoptatok ( bár tudom ez csak terv...) akkor egy évig meg se fog jönni?Akkor Peteérésem sincs? Aki szoptatás alatt terhes lesz akkor hogy csinálja?
2010. szept. 14. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
"Hivatalosan" addig nincs peteérésed, amíg szoptatsz. A gyakorlatban elő-előfordul. Mivel tudjuk, hogy a peteérés két héttel előzi meg a menstruációt, így fordulhat elő, hogy teherbe esik a szoptató anya, pedig még nem is menstruált. Mondhatni, nem volt rá ideje.
2010. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Változó, hogy valakinek megjön-e szoptatás alatt vagy sem. Nekem mind a két gyereknél napra pontosan 8 héttel a szülés után megjött. Tehát 6 héttel szülés után volt már peteérésen, simán terhes lehettem volna, ha nem vigyázunk. Van olyan is, akinek akár két évig sem jön meg szülés után, de amit az első válaszol írt, abban van a nagy igazság, hogy nem lehet erre alapozni, mert 2 héttel korábban van már ott egy peteérés, hiszen pont azért menstruálsz, mert nem termékenyült meg a petesejt.
2010. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok nő van a környezetemben, aki szült meglepetésbabát. Ezek a babák szoptatás alatt fogantak, menstruáció nélkül. Legtöbb esetben már csak akkor vették észre, mikor megmozdult.

Azonkívü a szoptatás sajnos nem garancia arra, hogy ne jöjjön meg, nekem 4 héttel a szülés után már megjött! Szóval kb azonnal visszaállt a ciklusom a régi kerékvágásba, pedig szoptattam.

2010. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A peteérést követi kb két héttel a menstruáció.

Ha még nem jött meg az első szülés utáni havid, attól még lehet peteérésed. És ha pont peteéréskor szexeltek,akkor nem is fog:-)))))

De mivel nem tudod mikor van peteérésed, mert ez az eső havi előtt van , bármikor lehet, vagyis ha nem akrsz megint babát, jobb ha védekeztek.


1,5 éve szoptatom lányomat(nem tervezem, hogy meddig, amíg el választja magát, fiam is 21 hónapig ciczett), de már 3 hónapos orában mejött a havim, és azóta havonta megvan.

2010. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sógornőmnek 3 hónapos volt a kislánya,amikor a szoptatás mellett újból terhes lett.Majdnem elájult amikor mondta neki az orvos,hogy megint babát vár.A 2 kicsi között alig van korkülönbség:)
2010. szept. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én tanultam erről és az evolúciós tanár azt mondta, hogy a természeti népeknél valóban így van, mivel nincs elég tápanyagforrás, kizárólagosan csak szoptatják a picit, így a túlélést miatt fontos, hogy a nő ne tudjon teherbe esni. manapság azonban annyira fel van szerelkezve a szervezetünk vitaminokkal (pl. terhesvitaminok, vitaminnal dúsított kaják, mindennapi étkezéseink), hogy a szervezetünknek egyáltalán nem okoz gondot a kis korkülönbséggel való terhesség, hisz hatalmas a raktárkészlete.

A menzi amiatt nem jelent semmit, amit a többiek írtak: bármelyik hónapban megjöhet, ha nem védekezel lehet, hogy kifogtok egy peteérést, megtörténik a megtermékenyítés és abban a hónapban újra nem jön meg.

2010. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

www.lll.hu

itt részletesen le van írva, hogy milyen szoptatás esetén gyakoribb hogy nem jön meg. (naponta hányszor, össz időtartam mennyi)

Nekem 13 hónapig nem jött meg, mert nagyon gyakran szopott. Leszokás után 2 nappal megjött.

Az első mensi általában steril, "figyelmeztető".Ezt a neten olvastam egy dokinál. Persze van akinél nem és egyszer csak kerekedik a pocak :)

2010. szept. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!