Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszéskor mitől függ,...

Császármetszéskor mitől függ, hogy kinek vágnak a bikinivonal felett egy 10-15 cm ívelt vonalat vagy egész lent már szinte a szeméremdombon (ahol már a szőr is takarja) egy 6-8 cm-es egyenes vonalat?

Figyelt kérdés

10-15 cm bikinivonal felett

[link]


6-8 cm szeméremdombnál

[link]



2022. ápr. 10. 13:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az orvostól, a magzat méretétől, elhelyezkedésétől, szövetektől, stb.

Egyébként egyik sem éppen tankönyvi. A Pfannenstiel metszés az a szeméremcsont felett 2-3 centivel van és íves, a Joel-Cohen metszés meg 3 centivel a két elülső felső csípőtövis közötti vonal alatt és egyenes.

Az első képen ránézésre a csípőtövisek magasságában van a metszés, a másodikon meg nagyon lent van. A hossza meg attól függ, mekkorán fér ki a gyerek. Egy akkora metszésen, mint az alsó, biztos nem szedsz ki egy 4,5 kilós gyereket. De amúgy a szemmértéked szerintem csal, a második képen lévő metszés is legalább 10 cm. 6 cm nagyon kevés, de még a 8 is.

2022. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
orvos,kórház és protokoll és kismama betegsége és elöző császároktol függ.
2022. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szőr kezdeténél van,már kivilágosodott,nem is látszik. Első és egyetlen császárom volt.
2022. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én záró jelentesemen ilyen joel-cohen vágás szerepel, egyenlőre le van ragasztva mert friss, kötés cserenel láttam mennyire lent vágtak, kb 15 cm hosszú, 3500 gr szuletett a fiam 55 cm 37+6 hétre sürgősségi császárral, nem volt tervben.
2022. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Első válaszoló úgy látom jártas vagy a témában. Csak most kezdtem el nézegetni én is a császár vágás fajtáit. Mindenhol mást írnak. A Maylard, Kustner, Mouchel vagy a Cherney metszés van leglejjebb? És melyik mikor indokolt? Ezekről tudsz esetleg leírást vagy anyagot küldeni? Köszi!
2022. ápr. 10. 16:02
 6/17 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló: Mennyi ideje volt császárod?
2022. ápr. 10. 16:02
 7/17 A kérdező kommentje:
Negyedik válaszoló: Gratulálok, melyik kórházban szültél? Melyik dokinál? A legtöbb zárójelentésben csak annyit írnak, hogy "Sectio caesarea transperitonealis cervicalis transversa"
2022. ápr. 10. 16:08
 8/17 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. 2016-ban volt Nyíregyházán.
2022. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
4es vagyok, köszönöm 🤗 honvéd kórház Budapest, dr purmann Zsófia, nem ismerem, ő volt ügyeletes
2022. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Csak a Pfannenstielt és a Joel-Cohent használják, kinek mi a szimpibb, de nagy különbség nincs köztük egyébként.
2022. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!