Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kiírás napján be akarnak...

Anniebianca kérdése:

A kiírás napján be akarnak fektetni. Ki hordta még túl a babáját? Indították utána a szülést? Mennyit vártak vele?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem befektetett a dokim, mondván biztonságosabb. Egy csomó jó kapcsolatra tettem szert és megtudtam mindent a szülésről:-)) 3 napot hordtam túl és a akkor este kicsit voltak csak fájások, de a szülészeten fogtak, hogy mondván nincs értelme várni és pár óra múlva rásegítettek oxtocinnal.
2010. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is befektettek, másnap adtak oxitocint de nem indult meg a szülés és egy hetet vártak utána tettek fel egy zselét aztán még egyet és végül a kiírt után 9 nappal született meg a kisfiam. Kérd meg az orvosod, hogy csak indokolt esetben indítsa meg, ha nincs semmi baj akkor várja ki a 41. hetet. Remélem megindul magától. Megy a drukk!
2010. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha minden ok én tuti nem feküdnék be. Nem is feküdtem. 2 héttel hordtam túl, pont a 42 betöltött héten született meg a lányom. Aznap reggel még nst-n voltunk, ami jó volt és hazamentem. Ahogy otthon beléptünk az ajtón, elfolyt a magzatvíz, úgyhogy irány vissza :)


Pedig nem is volt közel a kórház (70km). Én így voltam nyugodt. utálom a kórházat.


Ha te nyugodtabb vagy ha befeksel akkor menj. Az a lényeg hogy te jól érezd magad. Persze ha amúgy semmi gond a babával.

2010. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia, nekem nagy volt a baba. Egy pénteki napra voltam kiírva, és azt mondta a doki, ha hétvégén nem indul be, akkor hétfőn mindenképpen be kell feküdni. Kedden éhgyomorra kaptam oxitocint és délben elment a magzatvízem. 18.05- kor megszületett a kisfiam, rendes szülésnek indult és császárral végződött.
2010. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engem sem fektettek be. 3 nappal hordtam túl, aztán elfolyt a magzatvíz.
2010. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem indították, 41 hét 2 napra szültem.
2010. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem a kiírás után 1 héttel akartak befektetni, majd pár napra rá indították volna meg a szülést. De szerencsére egy durvább vizsgálat után elfolyt a magzatvíz előtte nap, így ezt megúsztam. De azért oxitocinnal rásegítettek, mert nem voltak "jó" fájásaim.
2010. szept. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ennél felháboritóbb dolgot el se tudok képzelni, amikor oxitocinnal, szándékosan durvább vizsgálattal "segitik" a szülés megindulását. Az ilyen szülések jó része császárral végződik, hiszen a baba NEM KÉSZ a megszületésre.

Én nem feküdnék be a helyedben és pláne nem engedném meginditani a szülést.

A babának attól tuti nem lesz baja, ha a kiirt időpont után születik, akár 2 héttel is, magától. Még soha nem hallottam, hogy ebből bármilyen probléma lett volna. Attól viszont sokkal gyakrabban van baja, hogy meginditják a szülést, beleavatkozva a természetes folyamatba.

2010. szept. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bevallom, nem repesem az örömtől, hogy be akarnak fektetni, holott a baba még nagyon jól érzi magát bent. Arról nem is beszélve, hogy születésem óta nem voltam kórházban.

Ami még cseppet kiakaszt: a rokonság állandóan telefonálgat, hogy "nincs még semmi?", tudom hogy jót akarnak és csak velem izgulnak, de mégis olyan érzése lesz tőle az embernek, mintha én tehetnék róla, hogy még nem jött el a mi napunk a kisfiammal.:( De sokat beszélgetek vele, hogy a befektetést, indítást azért mégse kellene megvárni. :) Még meg sem született és már nem fogad szót!:D

Mégegyszer köszönöm a nyugtató szavakat.

2010. szept. 16. 09:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Hétfőre voltam kiírva, kedden reggel bent tartott a doki, szerda reggel akarta indítani, mert már 1 ujjnyira kedd reggel nyitva voltam, teljesen érett lepénnyel és mert a baba miatt is így látta jobbnak.

Még kedd éjjel meglett simán és gyorsan a gyerekem, amúgy nálunk a dokim 1 hetet szokott kivárni.

2010. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!