Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarják olyan sokan...

Miért akarják olyan sokan "megindítani" a szülésüket különböző dolgokkal?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azokat akik már 20 hetesen málnalevelet isznak és egyéb homeos bogyókat szednek, hogy táguljanak. Könyörgöm még csak a felénél járnak. Én nem tettem semmit, nem görcsöltem előre ilyeneken, hogy hogyan fogok tágulni stb. A terhességem minden percét "megéltem" és hagytam hogy minden a maga útján történjen. Minden ok is volt 40. hétre 2,5 óra alatt született meg az első babám. Akiknél mindez a doki tanácsára történik az más én csak azokra gondolok akik ezeket a dolgokat saját kútfőből teszik!
2010. szept. 16. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
A málnatea és a homeos bogyók nem "indítják meg" a szülést.Csak előkészítenek.Te úgy látszik szerencsés alkat vagy...irigyellek.Én alig tágultam...most a második babánál szívesen próbálnám ki ezeket az egyébként ártalmatlan dolgokat, nem értem, ez miért zavar téged?
2010. szept. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Azért, mert te szerencsés alkat vagy, mindenki szenvedjen órákat? Átlagban első szülés 8 óra vajúdással jár.

Erre fel kell késziteni a szervezetet, edzeni, mint a maratoni futás előtt. Annak se esünk neki csak úgy.

A málnalevél tea edzi a méh izmait, semmi mást nem tesz, ha normálisan alkalmazod.

Valóban nem a 20. héten kell elkezdeni, de ennyi.

Nekem a szüléseim 6-12 órát tartottak és ezt étlen-szomjan, komoly fizikai erőt kifejtve ki kell birni és a végén kell a legerősebbnek lenni.

Örülj neki, hogy neked 2,5 órás sétagalopp volt és szurkolj a többieknek is könnyű szülésért.

2010. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem zavar csak érdekel. Egyébként én nem tágultam. 3 perces fájásoknál indultam a kórházba(10 perc gyalog is)és amikor megvizsgáltak közölték, hogy szinte 1 ujjnyira se vagyok tágulva, lépcsőzzek. Aztán fél óra múlva pukk elfolyt a magzatvíz és onnantól minden gyorsan beindult. Lehet ez szerencse is, így szeretném a második babómat is szülni!
2010. szept. 16. 08:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam a figyelmet, hogy azokat nem értem akik a 20. héttől már ezen görcsölnek! Az utolsó hetekben megértem, mert senki nem szeretne császárt és órákat szenvedni.
2010. szept. 16. 08:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen.Ez szerencse.
2010. szept. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Az elöbbiek nagyon jól megválaszolták.


Én is könnyen szültem de nem beszélek le senkit ezekről legfeljebb nem ajánlom mert nincs tapasztalatom velük kapcsolatban.


Ellenben!

ha valakinek nagyon nagy pocakja van az tényleg nagyon terhes tud lenni a szó szoros értelmében- nehéz alvás kinlódás egész nap semmit se tud csinálni a has miatt- és az ember mindennap úgy kel fel hogy jaj lehet hogy ma? akkor megváltás hogy van egy két lehetőség amivel előbbrehozható a várva várt nap.

2010. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Az első vagyok.Még 20 hetes sem vagyok, és már ezen görcsölök, igen.Az első babát nagyon megszenvedtem.Szerintem kár általánosítani...és vannak helyzetek, amiket, mivel nem élted át, nem is tudsz elképzelni...
2010. szept. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, nekem az eslő baba 8-10 óra vajúdással lett meg, túlhordtam 10 napot, de nem jutott eszembe semmit beszedni. Túlhordás miatt a kórházban a szobatársak buzgón szedték a bogyókat, itták a teát, de ha megkérdeztem nem tudták megmondani, hogy miért is lesz ez 100%ban jó. 38. hétben már azt kérdezgetik sokan, hogy mikor lesz meg, szed mindent, iszik mindent, lépcsőzik stb de nem történik semmi... Minek is kellene a 38. hétben? 40-re kell szülni. Ezt tényleg nem értem én sem. Ez a homeopátriás szerek titka, hinni kell benne: D Akik beszedik, hááát úgy látom azok egy része támadja a kérdésed. Számomra sem világos miért? Csak a miértet szeretnénk tudni. Ha nem érdekelne a válasz akkor gondolom nem tetted voltna fel a kérdést. De talán majd kiderül. Vannak dolgok amelyek számomra érthetetlenek. Ha beszedi valaki akkor könnyebben szül? Ha nem szeded be, akkor azért szültél nehezen mert nem szedted, ha beszeded, de nehezen szültél akkor neked nem használt. Szóval ott vagyok ahol elindultam. Biztos mindenki a legjobbat akarja, de én annak a híve vagyok, hogy a természet majd elvégzi a doglát. Ha olyan alkat vagy, csodaszerek nélkül is könnyen szülsz, ha nem akkor úgyis mindegy. Kíváncsian olvasom a válaszokat, hátha az én is tanulok belőle.
2010. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nemrég szültem 38+2-re meginditással. Kezdetektől éreztem hogy ez a baba (3.) előbb meglesz, persze arra nem gondoltam hogy nem magától. Hogy miért? Az 1. terhességem rosszul végződött, meghalt a babám bennem orvosok nem vették észre hogy gond van, pedig elkerülhető lett volna, akkor még falusi dokihoz jártam és a városba kellett menni uh-ra, és persze ott le se sz@rták a fejem (3-szor is hazaküldtek mindig valami indokkal). Mikor megtörtént a baj megfogadtam hogy a legjobb dokit megkeresem és csak hozzá fogok járni. Igy is lett, született ráhúzással 2 gyerkőcöm nála, maximálisan megelégedve a dokival, akit bármikor hivhattam. Picúrkóm aki júniusban született pont akkorra volt az 1 terminem mikor a dokim ment szabira. Nagyon beparáztam hogy mi van ha akkor jön rám, én senkiben nem bizom abban a kórházban, én csak nála akarok szülni. És akkor felajánlotta a dokim hogy ha annyira leszek akkor megindithatjuk a szülést vagy szól az egyik kollégának (akit tudtam hogy pont az a haverja aki nálam nem vette észre a bajt) tehát ez szóba se jöhetett. Ezért mivel bő 1 ujjra nyitva voltam és elment a nyákdugóm is, nem kockáztattam (pedig nagyon természetes szülést akartam). Meg is lett gond nélkül a baba 2 óra alatt.

A másik ok amiért nem akartam várni, mivel az 1. is fiú lett volna akárcsak a "4." babó, többször hallottam hogy van aki egyik nemű babát nem tudja kihordani, és nagyon féltem tőle (voltak vesztéseim is). És mivel az volt a gond hogy nem jutott el a táplálék a babához, rettegtem hogy pont akkor romlik meg mikor nem lesz a dokim.


Meg lehet kövezni, (igaz van egy kis lelkiismeret furdalásom emiatt de úgy érzem hogy jól döntöttem).

3 kg-oval született egészségesen.

2010. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!