Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A magzatvíz elfolyása után...

A magzatvíz elfolyása után mennyi idővel kell megindítani a szülést?

Figyelt kérdés
Baráti társaságomból egy házaspárnak szülés után meghalt a kisfia. :( Megrepedt a burok, egyből mentek a kórházba, ehhez képest kb. 12 óra múlva császározták meg a kismamát. A baba fertőzést kapott, néhány nap múlva meghalt. Egyébként probléma mentes volt a terhesség és a baba is egészséges volt. Tehát van arra valami szabály, hogy maximum mennyit lehet várni a császármetszéssel? Tapasztalatok? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 26. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nálam is a víz folyt el először és 10, 5 óra múlva lett meg a baba simán.ha folyamatosan nézik a szívhangot, akkor ilyen nem fordulhat elő.
2011. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja csak most látom, h fertőzést kapott a baba. szerintem azt nem akkor kapta amikor a víz elfolyt, már előtte történhetett valami. de akkor is szörnyű.
2011. szept. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Elég gyakran előfordul, hogy a magzatvíz elfolyásától számítva több mint 12 óra múlva lesz meg a baba, akár simán, akár császárral. Ez önmagában nem okoz fertőzést. Náluk valami másnak is történnie kellett.
2011. szept. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a protokoll szerint 24 óra múlva meg kell születnie a babának, nyilván folyamatosan figyelik a babát és a mamát is, ha probléma van, akkor nem várják ki a 24 órát. Egyébként a fertőzések elkerülése végett 4 órával a magzatvíz elfolyása után antibiotikumot adnak megelőzés gyanánt ha van gond, ha nincs. Nekem mind a kétszer elfolyt a magzatvíz, hagytak természetes úton szülni, nem volt semmi gond szerencsére.
2011. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igen, a fertőzés volt a probléma, de attól még nem értem a dolgot. Nem nézték folyamatosan a baba szívhangját??? Nekem is folyt a vizem. Sőt ömlött, ezért folyamatosan rajtam kellett lennie a szívhang figyelőnek és nem is mozoghattam nagyon, hogy maradjon még bent víz. Nehogy száraz szülés vagy császár legyen. Pár óra múlva (mivel még épp hogy elkezdődtek a fájások) kaptam az oxi-t a legkisebb dózisban. (15perc/csepp???). A lényeg, hogy folyamatosan figyeltek, vizsgáltak (méhszáj). Részvétem.
2011. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, tényleg most hogy írja az előttem levő, kaptam én is infúziót is. És kb. ennyi időre rá.
2011. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A protokoll szerint 24 órán belül.Ez a fő kérdésedre a válasz.Az,hogy 12 óra telt el a burokrepedés és a császár között,nem indokolja a fertőzést,ott valami más is történhetett(pl.a baba már nem érezte jól odabent magát,és belekakilt a vízbe,esetleg valamiért valamifajta felszálló fertőzést kaphatott(ehhez elég egy nem túl tiszta körülmények között vizsgálat)).Nekem az első babánál hétfő délután folyt el a víz-fájásom nem volt,de szépen nyíltam,és a baba is rendben volt-és kedd reggel indították meg a szülést.Este kaptam egy antibiotikum szurit,a fertőzések elkerülése végett.Nem is lett gond
2011. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom a pontos részleteket, nem akartam kérdezősködni, de azt mondták, hogy kapott antibiotikumot a mama és a baba is. Szóval lehetséges, hogy már meg volt a fertőzés a burokrepedés előtt is. De akkor nem kellett volna, hogy valami jele legyen ennek? Minden lelete rendben volt végig.
2011. szept. 26. 13:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 36 hetesen kaptam el egy húgyúti fertőzést. Kitenyészett a vizeletemben a baktérium, ami okozta (terhesség alatt fokozott a veszély a fertőzések összeszedésére). Kaptam rá antibiotikumot, el is múltak a panaszaim.

38. héten hirtelen elfolyt a magzatvíz. Doki szerint a fertőzés ráterjedhetett a burokra, elgyengítve ezáltal egy kis részen. 16 óra alatt lett meg természetes úton a lányom. Valóban, ahogy előttem is írták, a víz elfolyása után 4 óra múlva kaptam i.v. antibiotikumot, majd a szülés után még egy adagot és a lányom is, illetve neki még itthon is adni kellett 10 napig.

Szerencsére nem lett semmi következmény, erős, egészséges nagylány lett.

Sajnálom a barátaidat, részvétem nekik. Valamilyen nagyon komoly fertőzés lehetett a háttérben.

2011. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem ahogy elfolyt a víz,fájásgyenge voltam,tehát nem jöttek rendesen a fájások,így rá 3 órára oxitocint kaptam és megszületett a lányom 5 óra múlva.Kaptam én is, ő is antibiotikumot,illetve külön ellenőrizték a vérképét idő előtti burokrepedés miatt.Semmi bajunk nem lett hála Istennek!
2011. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!