Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Medencés szülésnél jò, ha a...

Medencés szülésnél jò, ha a pàrod mögötted ül a vìzben, vagy a medence mellett segìt a szülésbdn?

Figyelt kérdés
Ùgy értem, nem csak ott van, hanem ha kell fogja a kezeid, làbaid stb

#szülés #Apàs szülés
2022. máj. 3. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem elég ha én ülök a vízben, mivel az aztán tiszta vér lesz. Szerintem többet tud segíteni medencén/kádon kívül
2022. máj. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Persze. Csak mivel drága az ilyen szülőszoba, mi Petike szülinapját is ott tartottuk az ovis pajtiknak, csobbant ott boldog, boldogtalan.



Hahó, ez nem jacuzzi party, hogy ülne már mögözzed a vízben?!

2022. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem szoktak apukák beülni a vízbe. Folyik ott minden belőled, nem kell, hogy apuka is beleáztassa a testét a vízbe. Kintmarad, kintről segít, tart ha kell, ad inni, egy kocka csokit, stb. Mikor mi kell.
2022. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Perszem, mossa bele apuka is a seggét a vízbe, meg ússzon ő is egy kicsit minden cuccban ami kijön belőled. :D Szültél te már? Nem egy steril környezet, nem patyolla tisztaság. Csak nehogy befoss a kádba tolás közben, mert a végén apuka golyóit fogja mosni.
2022. máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Jól hangzik ez a medencés szülés. De full undorító! Ott pisi-kaki, vér, nyák, minden is kijön belőled. Én oda is hánynék, ha ilyen trágyában kellene áztatnom magam.

Amúgy egy kis víz olyankor már nem sokat segít rajtad. Olyan pokoli fájdalmad lesz, hogy azt se tudod hol vagy. Én dőltem át az ágy másik végébe amikor jöttek a fájások. Medencébe lehet bele is fulladtam volna. 🤣

2022. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Alattam a szülésznő legalább 4x cserélte a textilt. Igen, ahogy feljebb írták, a szülés nem steril. Vér, magzatvíz, mindenféle egyéb testnedv is a vízbe kerül. Bele ültetnéd a férjed?
2022. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igaz. Mondjuk tàmogatni kìvülről is lehet
2022. máj. 3. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vajúdtam vízben, nekem jó érzés volt, de ízlések és pofonok. Ott abban a helyzetben abszolút nem éreztem undorítóbbnak, mint az ágyon feküdni. Hozzá tartozik, hogy én alapból nagyon szeretem a vizet, nekem a mindennapjaim része, hogyha egy kis nyugira, relaxra vágyom, akkor befekszem a kádba, vagy csak folyatom magamra a meleg vizet.

A férjemet mondjuk az ágyra sem fektettem volna fel magam mögé. Az oké, hogy a szülő nő ilyenkor más tudatállapotba kerül, de azért józanul gondoljunk bele, hogy apuka NEM... Szerintem a legtöbbnél ez már "kiverné a biztosítékot". :)

Én a kitolást is megpróbáltam kádban, de olyan rohadt csúszós volt, hogy egyszerűen nem találtam hozzá jó pózt és segíteni sem tudtak igazán megtartani (nekem meg más dolgom volt ugye, nem tudtam erre is figyelni), így végül nem ott történt maga a szülés. Pedig úgy érzem, hogy nekem az is könnyebb lett volna ott.

2022. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. máj. 3. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!