Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet, hogy butaságot kérdezek...

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de érdekel (? )

Figyelt kérdés

szóval. már régóta gondolkodom azon, hogy mikor a nők szülnek, akkor ugye nyomni kell. olyankor hogy-hogy nem pisilnek, vagy nem távozik széklet?beöntést kapnak, vagy ez hogy van?


20Ł


2010. szept. 17. 16:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Széklet szokott távozni, mivel székelési ingered van! Beöntést is szoktak adni pontosan a belesetek elkerülése miatt, de ez csak nálunk szokás. Kint külföldön abszolút nem szokás, és már itt is egyes kórházakba nem erőltetik, csak a kismama kérhet!
2010. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Beöntést kapnak, igen. Ettől függetlenül pisilnek és kakilnak. Ez természetes velejáró. Már csak azért is mert a gyermek feje a szülőcsatornában végig passzírozza a végbelet így a beöntés ellenére is távozhat széklet.
2010. szept. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Jahh de amugy teljesen "normális" dolog ha megtörténik a baleset. Nem néznek rád csúnyán, sőt fel sem hivják rá a figyelmet, mert sokszor észre sem veszi a szülő nő hogy történt valami!
2010. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem egy komplett széklet adagot kell elképzelni, csak nagyon kis kevéske néha kijön. De a szülésznők hozzá vannak szokva. Ez teljesen természetes. Sokkal durvább dolgok is tudnak történni ott. Ez a legkevesebb.
2010. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha előtte 1-2 órával volt már wc-n akkor nincs beöntés. Ha hírtelen jön a nőre a szülhetnék és későn ér kórházba,akkor sincs beöntés.
2010. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a kétszer odacsináltam a szülőasztalra,pedig beöntést is kaptam.Mit csináljak,No,ha nekem még a mensis görcsöket is hasmenés kíséri,nem hogy a fájásokat.:)

Ezért tesznek a szülőágyra edényt ami felfogja.Egy pillanat alatt kicserélték és lemostak.:)

Ez van.

2010. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én elég hosszan vajúdtam, de közben elmentem wc-re kakilni, a szülés közben nem kakiltam be!

Beöntést lehet kérni.

Végül műtét lett, de ott nem is adtak előtte beöntést.

2010. szept. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerencsés voltam, nem kaptam beöntést, és nem történt baleset sem, de kitolás előtt a következő párbeszéd zajlott le köztem és a szülésznő között:

-nem kapok beöntést?

- nincs rá idő

- és mi lesz ha baleset történik?

- (mosolygott :)) ne aggódjon, nem maga lesz az első és nem is az utolsó! :))

2010. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam a harmadik szülésnél beöntést. Első kettőnél igen, nem is volt semmi baleset. A harmadiknál nem volt rá idő, megkérdeztük a dokit, most akkor mi lesz, mire vigyorogva annyit mondott: "Majd eltörölgetjük." Meg is történt, éreztem háromszor is hogy jött széklet nyomás közben, a szülésznő rögtön törölt, és fújt le valami fertőtlenítő spray-vel.
2010. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
5 hete szültem, kérdeztem a szülésznőt, hogy lesz-e beöntés, borotválás? Azt mondta semmilyen beavatkozást nem csinálnak, ha meg ”baleset”történik, legalább tudják, hogy jól működik a testem. Nekem is ez volt a rémálmom, de amikor ott voltam, hangyányit sem érdekelt. Nem is igazán tudom, hogy jött-e más is a babán kívül. (Egyébként 5 éve a 2. babánál is u.e. volt, az elsőnél volt beöntés). Apa meg úgysem lát semmit a fejednél. Kérdeztem tőle, de azt mondta, hogy nem vett észre semmit, mert nem volt rálátása…
2010. szept. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!