Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van jó tanácsotok indított...

Van jó tanácsotok indított szülés esetére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha ma nem indul be a szülés, akkor holnap délután be kell mennem a kórházba és indítják. Első baba.

Érdekelne minden jótanács, hogy hogyan tudok erre felkészülni testileg-lelkileg, van-e valami, amit ti a tapasztalataitok alapján másként csinálnátok, mint a ti szülésetekkor?

Őszintén kétlem, hogy beindulna magától a szülés, ugyanis semmi, de tényleg semmi előjelét nem érzem. A reggeli ctg alapján ugyan vannak időnként fájásaim, de kb. annyit érzek belőlük, mint mikor nekifeszíti magát a hasfalnak a baba...

Előre is köszönök minden ötletet, tanácsot! :)



2022. máj. 14. 16:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem vagytok veszèlyben, akkor megtagadhatod az indìtàst. Ragaszkodj hozzà, hogy a törvèny àltal biztosìtott egy db kìsèrőd vègig, a vajùdàs, vizsgàlatok alatt is veled legyen. Egyèl, igyàl, mozogj, de nèha pihenj is vajùdàs közben.

Ha oxyt adnak, akkor szólj, hogy kis adaggal kezdjèk, ès dokumentàljàk, hogy mikor mennyit kapsz. Nekem negyed ml-el kezdtèk, fèl òrànkènt fuplàztàk. Az orvos döntött ìgy, de szólt előre. Van ahol rögtön magas cseppszàmmal kezdenek, az felesleges ès veszèlyes. Ha oxyt kapsz, akkor ctg-re is szüksèg lesz, hogy azonnal èszrevegyèk, ha veszèlyhelyzetet okoz a gyógyszer. Ha van a kòrhaznak telemetriàs ctg-je, akkor kérd azt. Ez vezetèk nèlküli, lehet vele sètàlni, mozogni (nekem az oxys àllvànyt is ki lehetett hùzni a konnektorbòl rövid időre) Nekem nem ajànlottàk fel, nekem kellett kèrnem.

Kèrd meg a szemèlyzetet, hogy sötètìtsenek be, fèlhomalyban nyugodtabban, hatekonyabban lehet vajùdni.

Előre szòlj, hogy gàtvèdelem, kèsői köldökellàtàs ès aranyòra legyen (ha az àllapototok megengedi). Kitolàsnàl ne feküdj hanyatt, a kìsèrőddel alljatok ki èrted ès a babàèrt.

2022. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, néhány információ valóban jól jött, bár nem pont ilyen jellegű dolgokra volnék kíváncsi.

Kiegészítem még néhány dologgal akkor:

Ha holnapig nem indul meg, akkor okkal fogják indítani, és ezt eszem ágában sem lesz megtagadni.

Kísérőm nem lesz, nem is szeretnék.

A kórház sajnos nem ilyen jól felszerelt intézmény, nem igazán fogok tudni válogatni.

2022. máj. 14. 17:12
 3/29 A kérdező kommentje:
Olyasmiről olvasnék szívesen tőletek, mint például hogy mivel töltenétek a helyemben a holnapi nap "szabad" részét, amíg még nem megyek a kórházba? Evés-ivás: mit, mikor, hogy volna jobb? Szóval ilyen hétköznapi csip-csup apróságokat. Az orvosi rész rendben lesz, a csapat szuper a kórházban, nem kell "résen lenni".
2022. máj. 14. 17:16
 4/29 anonim ***** válasza:
80%

"Kitolàsnàl ne feküdj hanyatt"

Aha, ez jó tanács, de nálunk esélyem nem lett volna másképp.

Nekem indítottak, mert zöld volt a magzatvíz, és nem voltak fájásaim. Nem tudom, hogy erre hogy lehetne készülni. Enni nyugodtan egyél, mert kúpot úgyis adnak, bár nekem nem használt, viszont végig féltem, hogy odacsinálok a szülőasztalra, de a doki mondta, hogy ne aggódjak, láttak már olyat. Szerencsére nem lett ilyesmi.

Tegyél be egy szendvicset, mert ha éjjel végzel, enni már nem kapsz, én bent voltam vagy 12 órát, és nagyon éhes és szomjas voltam utána.

Elvileg ha tudsz utána elmehetsz zuhanyozni, én nem tudtam. Ilyenkor viszont a szülésznőnek elvileg le kéne mosdatnia, hát engem úgy ahogy voltam, betoltak az osztályra, és kész. Második alkalommal adtam 5000 ft-ot a szülésznőnek, lemosdatott, rám adta a bugyit, és még hirtelen kaját is tudott nekem szerezni. Sajnos szomorú, hogy ezt pénzért tette meg, mert alap lett volna, de ez van ma Magyarországon.

Egyébként miért nem megy be veled kísérő? Sokat segít ám. Ha a párod nem akarod, anyukád vagy egy barátnő?

2022. máj. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

4. Köszi, adtál jó tanácsokat.


Hát én ilyen magányos farkas típus vagyok, egyedül szeretek szenvedni. :D

2022. máj. 14. 17:52
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is készítenék kaját szülés utánra, én olyan éhes voltam, hogy szülés után megettem az összes csomagolt nasimat, egy tányér levest, főtt kaját, egy szendvicset, amit odaadott a szobatársam, mikor látta, hogy mennyit eszek, és még mindig éhes voltam. Nem vagyok kövér, csak nagyon durván fárasztó és kimerítő volt a szülés.

Készülj szerintem "rosszabb" dolgokra is, pl aranyér, gátsebre valami, bármi ami neked komfortos lehet, mert veled utána nem nagyon foglalkozik senki, akkor se ha jó a kórház.

Előtte napon zuhany, meg ha neked úgy komfortosabb, nyírd le magad alul (ha még megy). Otthonra készítsd úgy össze a lakást, hogy amikor megjössz, már kb csak be tudjatok esni együtt a babával feküdni, sok máshoz úgyse lesz még kedv az első pár napban szerintem.

Kitartást, és könnyű szülést!

2022. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
6. Nagyon köszönöm a jókívánságot és az ötleteket is!
2022. máj. 14. 18:18
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Kitolàsnàl ne feküdj hanyatt, a kìsèrőddel alljatok ki èrted ès a babàèrt.

Ez egy olyan dolog,amit majd o erez,hogy jogy jo neki. Nekem pl hanyattfekvessel volt a legelviselhetobb a fajdalom,es a kitolasom sem volt tobb,mint 10 perc. Legyen olyan pozicioban,ami NEKI jo.

2022. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, decemberben született indítással a babám.

9-kor kötöttek be az oxit, délre a szobában voltam. Nem volt eszeveszett fájdalom, szépen jöttek a fájások, én jól éltem meg az egészet.

Kívánom, hogy neked is hasonló legyen!

Holnap lesz életed legszebb napja, irigyellek! Ami a szülés végén következik, az a földi mennyország :)

2022. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet kerdezo? Meg mindig semmi?
2022. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!