Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehetne kicsalni a babát?

Hogy lehetne kicsalni a babát?

Figyelt kérdés
39 hetes terhes vagyok és már napok óta annyira feszül a hasam, hogy úgy érzem, szétszakadok. Most vettem észre a polcokon egy vörös csíkot is, és eléggé kiborultam rajta, hogy ahelyett, hogy végre babázhatnék, elkezdtem ténylegesen szétszakadni. Már hetek óta vannak jóslóim, néha egész erősek, a nyákdugó vagy egy hete elment, lent van a pocim, a párommal kétnaponta összebújunk, sokat sétálok, takarítok, most volt front is, és mégsem jön ki a babám. Már nagyon szenvedek miatta és nem akarok még csíkos is lenni a végére. :( A szex, lépcsőzés, fűszeres kajákon kívül nincs valakinek valami jó tippe? Azokat már próbáltam, de semmi.
2022. jún. 21. 16:23
1 2
 1/14 babyboom567 ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy a csíkok sajnos genetika,nekem konkrétan szülés közben/után lett durván csíkos a hasam.(sőt a legtöbb csíkom 14 éves koromban lett,a gyors növés miatt)

És egy kérdés, hogy mióta elment a nyákdugó,látott orvos?Mert pl nekem akkor már szivárgott a magzatvíz,és másnap megszültem.

Nemsokára jön, kitartás.

2022. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Betöltött 42.hét reggel 8-ra kellett volna mennem indításra. Mindennel próbálkoztam. Kb csak a kertet nem ástam fel.

Aznap hajnal kettőkor a gyerek azt mondta, na jó, akkor kijövök magamtól :D

2022. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nekem soha nem volt egy csíkom sem és úgy örültem, hogy megúsztam. :( De ha tovább nő a pocim, gondolom egyre több lesz.

Az orvosom egyszer sem csinált belső vizsgálatot, ha arra gondolsz. Csak új volt még papírozás. De ha szivárogna a magzatvíz, csak észrevenném, nem?

2022. jún. 21. 16:58
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 Én még ástam is. :D De rendes volt a pockod, hogy legalább aznapra fáradt megszületni. Én nem bírom ki 42. hétig. Egyszerűen már minden nap annyira megterhelő mentálisan és fizikailag. Nem akarom addig kibírni.
2022. jún. 21. 17:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fizikailag nem volt baj. Bírtam magam, a baba se volt nagy, 3300 volt ahogy született.

De mentálisan….azt le se tudom írni. A 36.heten elment a nyákdugó, folyamatos kemenyedesek, nyíló méhszáj, több mint egy hónapig az ment, hogy na ma, ma hátha.

A végén meg már a naponkénti ctg, vizsgálatok, kikészített teljesen. Az volt az egyetlen jó, hogy nem fektettek be legalább.

2022. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Tudja az a baba, hogy mikor szeretne megszületni.

Bele ne haljál már 1-2 csíkba! Majd lesz még ez cifrább is, jó kis gátmetszés vagy szakadás, esetleg aranyér. Na majd akkor jajjgassál.

2022. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hasonlóan érzek 3-as. Naponkénti ctg nincs még, de most a heti kettő is másfél óra utazás egy irányba, a 40. hét után meg máshova kell menni, ami több, mint két óra egy irányba. Sokszor kelek fel a jósló fájásokra, mindig számolom, hogy hány perc, aztán belealszom és reggel lesz. Már nem tudok semmi hasznosat csinálni napközben, csak várom, hogy teljenek a napok, és olyan feleslegesnek érzem.

Utolsó, nem fogok belehalni, de nem akarok csíkos lenni, ha nem muszáj. Itt dekkolok egész nap, mint egy teleszívott kullancs ahelyett, hogy a kisbabámmal lehetnék. És lehetnék vele, mert valakinek ilyenkor már megszületik. Tudom, hogy 2-3 hét és mindenképp túlleszek rajta, csak feleslegesnek tűnik kibírni ezt az időt.

2022. jún. 21. 19:17
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

6, ugye te nem vagy édesanya?

Ilyen gonosz ember ne neveljen gyereket.

Inkább a gátmetszés, ami pár hét után se nem látszik, se nem érződik, mint a rohadt stria, ami talán örökre ott marad.

2022. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó két hétben repedt az én hasam is, ráadásul császár vonalban úgy, hogy utána bármilyen orvos meglátott alulról megkérdezte volt-e császárom!? Illetve a combom is csíkos lett.

Én fizikailag sejtettem, hogy a gyermekágy nehezebb lesz, mint a terhességem vége, így nem panaszkodtam. Lélekben viszont én is nagyon nehezen viseltem a végét. Nagyon kevés magzatvizem volt már és meszesedett a lepény, így az orvosom azt mondta 41+0-án szülünk, ha tetszik ha nem. Én miiiinnnden népi praktikát bevetettem, de tényleg nem tudnál olyat mondani, amit nem. Végül sírva bevonultam a kórházba indításra 40+6 nap estéjén. De őszintén már úgy voltam vele, hogy nem baj, csak legyen vége ennek a lelki rémálomnak.

Két hete mindennap azt vártam már akkor, hogy hátha... hátha ma, biztos most, de jó végre egy görcs, ez lesz az. Hát nem. Mellette mindennap a ctg tortúra, teljesen kikészültem.

Egyébként volt gátmetszésem és aranyerem is, hát... ez valahogy túl van misztifikálva. Nem mondom, hogy nem volt kellemetlen a gátsebemmel létezni, de kellemetlennek nevezném, nem fájónak, amitől nem lehet létezni. Sokkal rosszabbra számítottam, abszolút együtt lehet vele élni, vagy csak én vagyok szerencsés...

Kitartás és fel a fejjel! Közhely, de igaz, hogy utána semmmmmire nem lesz időd, úgyhogy próbáld kiélvezni még az utolsó szabad napokat. :)

2022. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugtat, hogy nem csak én várom ennyire a végét. Valószínűleg bőven lesz még alkalom, amikor vissza fogok sírni egy nap heverészést, úgyhogy mindjárt beteszek egy részt a kedvenc sorozatomból, aztán megpróbálok kicsit előrepihenni a babára. :) De akkor nem kínzom magam a napi 2 liter tonikkal meg hasonlókkal, valószínűleg csak akkor hatna, ha kb egy napon belül úgyis jönne a baba. Aztán minden este egy új lehetőség, hogy meginduljon valami. Több, mint 2 éve várok erre a babóra, még 2 hetet kibírok valahogy.
2022. jún. 22. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!