Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállaljak még egy gyereket?

Bevállaljak még egy gyereket?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 éves, szeptembertől már középsős az oviban.

Egyéni vállalkozó vagyok, itthonról dolgozom, adminisztratív munkát végzek.

Férjem munkája miatt sokszor utazik, nem igazán kiszámítható előre a munkaideje.

Nemrég kezdtem érezni, hogy jó lenne még egy baba.

Szeretném abból a szempontból is, ha a kislányomnak lenne egy tesója.

Sem nekem, sem férjemnek nincs testvér.

Viszont van pár dolog, ami miatt erősen gondolkodom.

Az egyik, hogy dolgoznom kellene a baba születése után is, mert egy kereset nem lenne elég.

A másik, hogy előző szülésemnél köldöksérvem lett, szétnyílt a hasizmom, így nem tudom egyáltalán lehet e így szülni.

Segítségünk nem igazán van, csak a férjem oldaláról vállalják néha napközben pár órára a kislányunkat a nagyszülők, ha beteg, nem megy oviba es én dolgozom.


2022. jún. 21. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Extrém durvának tartom, hogy az életedet ilyen maximális mértékben meghatározó döntéshez ismeretlen fórumozókhoz fordulsz, ahelyett, hogy azzal az egyetlen és kizárólagos személlyel beszélnéd meg, akire tartozik! Majdnem ugyanilyen durvának azt is, hogy orvosi kérdésben orvos helyett laikus arctalan idegenektől vársz releváns választ!
2022. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Én nem vállalnék a helyedben, mondjuk lehet az is közre játszik ebben, hogy én csak egy gyereket szeretnék, de a helyzetedet tekintve sem tartom ésszerű döntésnek bevállalni még egyet. Ha nincs segítség hogyan akarsz dolgozni a csecsemő mellett? Azért neki is kijárna a rendes gondozás és odafigyelés nem csak fél szemmel a meló mellől.
2022. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Totál egyetértek az 1#-el


Azért mert leírtál 5 mondatot, még nem ismerjük az életed.

Ezt nem vadidegenekkel hanem a férjeddel kellene megbeszélni

Majd egy orvossal.

2022. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is az tűnt fel hogy a férjed álláspontját sehol nem írtad le. Csak hogy te szeretnél, egyedül lennél vele plusz a munka, háztartás …

Én nem vállalnám ilyen körülmények mellett. A testvér dolog meg nem jelent semmit, kicsi korban féltékenységet szül, felnőtt korban se garancia semmire. Nálunk a családban senki nincs közeli kapcsolatban a testvéreivel, pedig mindenkinek van 2-3. Gyerekkorból is főleg a sérelmek maradtak meg, nem a boldog percek.

2022. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem vállalnék!

Még ha lehet is szülni, ezzel az előzménnyel lehet, hogy veszélyeztetett terhes lennél, ami sok pihenést kíván. Egyedül vagy az ovis gyerekedre,neked kell helytállnod minden fronton (oviba vinni, bevásárolni, főzni, takarítani,járni a terhesgondozásra és még dolgoznod is kell).

Ha netalán ágyba kényszerülnél veszélyeztetett terhesség miatt, lenne aki gondoskodik rólatok?

Ezeket kell mérlegelni. De én egyedül nem vágnék bele.

2022. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Ne
2022. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Neee
2022. jún. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

"Bevállaljak..."? Nem neked kellene bevállalni, hanem ha ketten szeretnétek. Ha apukának nincs kapcsolata nagyon most sem a gyerekkel, azaz úgy érzed, egyedül vagy mindennel, ő meg egy tipikus pénzautomata agglegény vagy egy kiszolgálandó még egy gyerek a családján belül, aki csak akkor csatlakozik, ha nincs jobb dolga, de általában van... na ilyen házasságba nem érdemes még egyet szülni.

Köldöksérvről meg orvost kérdezz.

Egyébként szerintem jó dolog a testvér, nálunk a távolabbi rokonságban is tudtommal mindenki örül a sajátjának, ahogy én jóban vagyok az enyémmel, és látszólag a gyerekeim is többször örülnek egymásnak mint nem.

2022. jún. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

Köldöksérvvel annyit szülsz, amennyit akarsz, csak valószínűleg rosszabb lesz. A legtöbben akkor műttetik meg, amikor már nem vállalnak többet.

Veszélyeztetetté sem tesz.

Ha olyan szar lenne, már te is megműttetted volna.

A többi a te dolgod

2022. jún. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom, otthonról gyerek mellől hogy dolgoznál, tekintve, hogy 1 évesen úgysem érti meg, hogy hagyjon békén.
2022. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!