Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha sosem akartam gyereket, de...

Ha sosem akartam gyereket, de a jelenlegi párom szeretne bevállaljam egyszer mégis?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, hogy ebbe a kategóriába illik-e a kérdésem, de nem tudtam hova máshova írjam.


szóval sosem szerettem volna gyereket, bár még nagyon fiatal vagyok (21 éves). nem érzem magam anyatípusnak. van több egészségügyi problémám is amik öröklődhetnének, és nem akarnám átadni ezeket egy babának. és hát... borzasztóan félek a terhességtől és a szüléstől. a szüléstől pláne!!

viszont a párom egyszer nagyon szeretne babát. és hosszútávon tervezünk együtt (legalábbis eddig).

leginkább ez a hiányzó anyaösztön aggaszt, hogy nem érzem azt, hogy szüségem lenne egy gyerekre a tökéletes élethez.


2016. febr. 18. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok (öröklődő betegségekkel is), és nem fogok szülni.

Addig keresek pasast, akinek ez megfelel - vagy maradok egyedül -, de nem akarom, hogy a gyerekem kvázi anya nélkül nőjön fel (mama, anya is 35 éves kora körül meghalt).

2016. febr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

majd eljön annak is az ideje, de amíg nem akarsz,addig ne,főleg,hogy még nagyon fiatal vagy

én sem akartam annyira,aztán azt mondta az egyik orvos,hogy szerinte nem is lehet soha, lesokkolt, akkor tudod meg,mi is az,amit szeretnél igazán,ha nem lehet a tiéd, még nincs,nem tudom,neki van-e igaza,remélem nem,mert szeretnék,sőt,most már időben is vagyok (28) meg anyagilag is menne

2016. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Te nem nem akarsz gyereket, csak simán gyerek vagy még. :) Most ezen ne sértődj meg, én is ilyen voltam a te korodban.

Inkább beszéld meg vele, hogy térjetek vissza erre a témára 3-4 év mulva.

20-21 évesen még én sem tudtam volna elképzelni hogy legyen. Ezért nem zavart, hogy a párom nem akar. Most már határozottan szeretnék, de mivel ő nem akar, így nem lesz.

Nekem azt mondja, hogy a kedvemért lehet, ha nekem kell. De azt két embernek kell akarnia. Így nem kell. Az ismerőseinknek meg azt mondja, azért nincs, mert én nem akarom, csakhogy arra senki nem kíváncsi, miért nem.


Beszéljetek róla pár év mulva. Még fiatal vagy, azért gondolod így. Talán így látod ahogy leírtam, hogy velem is mennyire megfordult a dolog.

25N

2016. febr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Magadnak szülj, ne más kedvéért.

Nagyon fiatal vagy még, ezért sem kell még ezzel foglalkoznod, de azt mindig tartsd szem előtt, hogy ha a másik kedvéért áldozod fel magad, lehet, hogy egy életre boldogtalan leszel, de még az is előfordulhat, hogy végül egyedül maradsz a gyerekkel. Csak akkor szabad ebbe belevágni, ha tényleg és igazán és nagyon akarod. Egy kisgyerek hatalmas felelősség, rengeteg lemondás, és sokszor már a végletekig fárasztó.

Hidd el, nem a terhesség és a szülés a legnehezebb része! :) Bár ha attól félsz, az valahol természetes.

Csak a saját örömödre vállalj gyereket, ne elvárások miatt, vagy mert félsz, hogy elveszíted a másikat. A saját életedért is te vagy a felelős, meg azért a másikért is te leszel, amit a világra hozol. Nagyon gondold meg, ez az ember életének az egyik legfontosabb döntése, és nagyon sok mindenki mehet tönkre, ha ezt a döntést nem gondolták át elég alaposan...

2016. febr. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A gyerek nem olyan, hogy bevállalom, kipróbálom hogy milyen, aztán ha nem tetszik, blokk ellenében visszavihetem.

100 %-ig akarnod kell!

Nem lehet úgy hogy csak azért mert a másik ezt akarja. Ez sose sül el jól.


Van időd, bőven változhat a véleményed (vagy nem), de addig ne vágj bele!

2016. febr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:-) Nem,ne válláld be egyszer se,főleg ilyen felfogással! Mert aztán apuka magasról letoj benneteket,te meg megbuggyansz egyedül a gyerekeddel!

Akkor válláld,ha te ezt akarod!

2016. febr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A "jelenlegi parodnak" ne, foleg ne 21 evesen ugy, hogy te meg nem vágysz ra, majd ha párod, társad lesz valószínűleg vagyni fogsz ra, de ha mégsem majd akkor gondolkodj ezen.
2016. febr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel a párodat csak a "jelenlegi" jelzővel illetted,így inkább hanyagold a témát!
2016. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!