Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik akkor, ha nem...

Mi történik akkor, ha nem adok pénzt az orvosnak és a szülésznőnek szüléskor?

Figyelt kérdés

34 hetes vagyok.Sokféle véleményt hallottam ezen az oldalon és az ismerőseimtől is.Nekem nincs fogadott orvosom.A területileg illetékes orvoshoz járok (vidéken),de a lakóhelyemhez tartozó kórházba fogok szülni-ez a János kórház Pesten.Amikor eljön az ideje,megyünk és az éppen ügyeletben lévő orvosnál fogok szülni.Anyagilag sajnos nem vagyunk nagyon eleresztve,én így 20.000ft-ra gondoltam,hogy majd adok a dokinak.A férjem viszont azt mondja,az se baj,ha nem adunk semmit,mert ez a dolguk,miért fizessünk?!Azért mert segít a szülésnél?Nem ez a dolga?

Szóval az lenne a kérdésem,ha úgy döntünk mégse adunk nekik pénzt,az nagy baj?Ciki?Vagy akkor kevésbé foglalkoznak velünk?-ilyenről is hallottam már.


2008. jan. 2. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mindegy,hogy hogyan bának az emberel ebben a kiszolgáltatott helyzetben és sajnos hiába,hogy ez a dolgug a bénz beszél.A szülésznőről meg annyit ,hogy nekik is igaz ez a dolguk,de ők meg ténleg sokat segítenek igazából ő van ott veled még vajudsz a doki csak a szüléskor megy be.
2008. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem történik ha nem adsz. Ugyanis utólag adod, akkor már a "foglalkozáson" túl vagy.

Amit kapsz érte cserébe... bemegy a doki szülés után és megkérdezi, hogy vagy.

A szülésnáél a szülésznő messze fontosabb szerintem mint a doki. Sokszor többet is tud mint a doki. De vágni csak a doki vághat...

Őszinén: én ha most szülnék – ezzel a két tapasztalattal a gátam mögött :D:D – nem adnék pénzt csak az anesztes orvosnak aki a császármetszés alatt végig a fejem mellett ült és mesélte, hogy éppen mi történik a hasamon. :D Ő volt a legemberségesebb, a legkorrektebb. És nagyon meglepődött amikor utólag pénzt adtunk neki. Ugyanis nem szokott kapni. :)

A többiek lélektelenül és rutinból csinálták a munkájukat. Azért meg, hogy valaki dolgozik de semmi extrát nem ad... a fizetés legyen elég.

2008. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is úgy voltam, mint te, nem volt fogadott orvosom, és az ügyeletesnél szültem. Nem is tudta, hogy adok-e majd, vagy nem. Végig rendes volt, a varratszedésnél pedig csupán megköszöntem. Nem adtam pénzt, ő pedig nem követelt. Lehet, hogy csak nagyon meglepődött?:) Hát azt nem tudom. De én azt a pénzt a kisfiamra költöttem!
2008. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy örök vita marad, de én veled értek egyet. Én azt vallom, hogy az olyanok miatt van ott az orvostudumány, ahol, akik adnak pénzt. Én soha sehol nem adok, és szülésnél sem fogok. Soha nem szenvedtem csorbát. Ha lenne pénzem, magánorvoshoz mennék, és perkálnék neki, de mivel nincs annyi pénzem, nem megyek magándokihoz, hanem megyek sztkba és szülni is az ügyeletesnél fogok. Én is azt vallom, hogy erre esküdött fel, ezért kapja a fizetését, és nem belőlem építsen hétvégi házat. Ez egyáltalán nem ciki, ez kéne, hogy legyen a normális. Akinem van pénze, az szüljön magánkórházban, abból is van már bőven.

Keresztlányom is így születettett, nagyon aranyosak voltak velük, mindent megkapott és nem tartották a markukat. A pénzt amúgy is utána adnád oda, tehát szülés alatt nem fog veled másképp bánni.

Tartsunk ki elveink mellett..

2008. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik gyerkőcöt várom, 42 éves vagyok. Ha 20 éves lennék, én sem gondolkoznék azon, kell-e pénzt adni, vagy nem! De mivel problémás terhességem volt, maximális figyelmet kaptam az orvostól (genetikai vizsgálatnál Ő szúrt, 2 hetente UH vizsgálattal ellenőrzött, mindenre figyelt, megfigyelt engem és a babámat is) úgy gondolom, a biztonságérzetem többet ér minden pénznél. Nem vagyok anyagilag jól eleresztve, de az, hogy egy olyan szmély áll mellettem, aki korrekt, türelmes és szakmailag tökéletesen megbízható, nekem - nekünk megéri azt az összeget (amit egyébként én teljesen korrektnek tartok) amit megbeszéltünk. Szerintem, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mert minden terhesség más és más, mindenki más figyelmet igényel. Persze, 19 évesen, mikor az elsőt szültem, nekem sem voltak ilyen problémáim, igaz, orvosom akkor is volt, de nem pénzt adtan neki végül, és érdekes módon mégsem sértődött meg, sőt, a következő két gyereknél is elvállalt. Sajnos, időközben elköltöztem, és már nagyon távolt esett volna visszajárni Hozzá. Egyszóval más az, amikor egy orvoshoz jársz évek óta és más, ha nem.
2008. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!