Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elkerülhető ebben az esetben...

Elkerülhető ebben az esetben a gátmetszés?

Figyelt kérdés
Első szülésnél kérdezés nélkül vágtak gátat..Másodiknál említettem az orvosnak,és a szülésznőnek is,hogyha van rá mód szeretném elkerülni.Utóbbinál mikor már majdnem kint volt a baba feje csak annyit mindott az orvos,ha nem szeretnék (bocsánat a bulgáris kifejezésért) segglyukig repedni kénytelen lesz egy apró metszést csinálni,rá bólintottam.Egyikőjüknél sem használtam gátmasszás olajat,és semmit sem.Most a 3.babámat várom,ha van rá lehetőség szeretném elkerülni a gátmetszést.Kérlek lássatom el jótanácsokkal!
2022. júl. 28. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Magánban szültem. Előre beszéltük az orvossal és a szülésznővel is a gátvédelmet.

Volt minden, masszázs, mégse sikerült.

Mondta az orvos, hogy annyira gyorsan jön, hogy vagy vág egy picit, vagy reped nagyon. Mondta, hogy ő maga próbálta mindkettőt, az elsőt ajánlja :)

Így is lett, onnantól gyorsan kijött a baba, és utána se volt nekem bajom, érzékeny volt pár napig, majd utána szépen gyógyult. Ha előre tudom, nem félek tőle annyira, mert nekem ez egy semmiség volt.

2022. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, amúgy a te 2. Eseted a legideálisabb.

Nem vágtak csak úgy, de indokolt volt.

Van ilyen is.


Ha nem siettetnek, akkor van esély, hogy ha a szülésznő jó, hogy nem kell.. elvilev tud segíteni megtrtani a gátat.

Vagy guggolva/ szülőszéken szülnj.

2022. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Elszomorító hogy a hímvesszővel rendelkező orvos nem tud hinni abban hogy egy nő hüvelye is képes méretet váltani, és vág.
2022. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kérdező, nem akarlak lelombozni, de én használtam gátmasszázs olajat és meg is beszéltem előre a szülésznővel, hogy gátvédelmet szeretnék, de nem jött be teljesen. Ugyan nem vágtak, de magától repedt egy kicsit, szóval csodát ez sem tud tenni (és megjegyzem, ugyan a végeredmény szempontjából mindegy, de nekem a szülés teljes folyamatából a gátrepedés maradt meg, mint a legfájdalmasabb pillanat, amikor vágnak, akkor legalább érzéstelenítenek előtte). Ha a baba pont úgy jön, akkor nem tudsz mit kezdeni vele (nekem azon a ponton már hiába mondta a szülésznő, hogy ne nyomjak, nem én nyomtam, semmi ráhatásom nem volt a dologra, hiába szuszogtam így meg úgy, csak a belélegzés már elég volt, hogy kibukkanjon a kis feje).


Szerintem próbálkozz meg vele, készülj fel rá, amennyire tudsz, beszéld meg a szülésznővel (ő lesz úgyis az, aki ebben megpróbál segíteni), és hátha harmadszorra összejön. De erre tuti recept szerintem nem létezik (nyilván az ilyenek, mint szabad pózválasztás, nem sürgetett szülés meg hasonlók segítenek, de ezek nálam mind megvalósultak, aztán mégis repedtem, szóval...).

2022. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Érdekes ez a magyar hozzáállás. Én külföldön szültem, vákumozni kellett és nem volt gátmetszésem. Itthon meg kell, mert repedni fog, pedig 80%-ban teljesen felesleges beavatkozás. Érdekes, itt nem repednek gátmetszés nélkül a nők segglyukig. Az a baj kérdező, hogy hiába csinálod ha ez a protokoll úgyis vágnak valószínűleg, de felkészülni nem fog ártani semmi esetre sem és mindenképpen kérd, hogy ha lehet ne legyen gátmetszés. Remélem most megúszod!
2022. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Egyes válaszoló vagyok.

Ugyanígy voltam mint a négyes válasz, hogy hiába mondtam én az orvosnak, hogy nem nyomok, visszatartom, van önuralmam, nem tőlem függött. A baba jött. Szóval nem feltétlenül ördögtől való a gátmetszés.

2022. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

2. Vagyok


Nekem varras nélküli repedésem lett


Protokkvágni akartak.

Megkérdeztem feltétlenül kell-e

Próbáljuk meg nélküle.

Én el tudtam lélegezni( mellette húztam vissza mint pisiléskor amikor abba akarod hagyni idő előtt)

Akkor tartották a gátat.

Ellenben a gyakorlatlan segéd szülésznő szakított meg, nem a baba, éreztem és tudtam is, mert hirtelen felvette velem a szemkontaktit.

Ennek ellenére a doki meglepő módon kifejezte, hogy jól döntöttem, mert ez a sérülés semmi..


Első esetben sajnos szükséges volt a metszés ( vákuumos volt)

Nem érzédtelenítettek előtte, az egész szülésből a vágás fájdalma és a hallható reccsenés èlménye a legrosszabb, pedig nem véletlenül volt vákuumos.


Szóval azt kell megbeszélni, hogy ha kell, akkor kell, de feleslegesen ne vágjon.


Egyik szobatársamnak 3 részletben vágtal, mert egyszerűen nem tudta viszatartani a fájásokat akkor, amikor jelezték neki.

2022. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
5. Attól, mert “külföld” még nem biztos, hogy jobb.
2022. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
8. De jobb. Sajnálom, aki szült külföldön sosem fogja azt mondani bárcsak otthon szültem volna. Mint mondtam nekem vákumnál sem vágtak, itthon ez elképzelhetetlen. Ettől függetlenül nem arra irányult a kommentem, hogy eldicsekedjek hogy külföldön szültem, csak hogy itt 15% a gátmetszés aránya, otthon pedig akkor is vágnak ha nem indokolt. Pl. Nagyon jön a baba. És akkor mi van? A hüvely fala ki fog tágulni. Nem azt mondom nincs helye a szülészeten, de sok kórházban 100%-os az arány. Ennyire biztosan nincs szükség.
2022. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az elsőnél vágtak, mert muszáj volt. A másodiknál brutál gyorsan jött a baba, mégsem kellett vágni. Viszont a végén elrepedt az előző gátmetszés helye mellett. Mondjuk nem nagyon, 2 öltés volt.
2022. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!