Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik magánkórházat ajánlanát...

Melyik magánkórházat ajánlanátok Budapesten?

Figyelt kérdés

Túl vagyok egy szülésen, ami állami kórházban történt tavaly. Alapvetően jó szülésélményben volt részem, de úgy érzem, hogy az új egészségügyi törvény miatt az utolsó hetekben nem igazán volt konkrét orvos, aki nyomonkövette volna, hogy éppen hol tartok a terhességet illetően.


PL:

- Az éppen bent lévő sztk-s orvos megvizsgált, de nem adott tájékoztatást

- Vajúdás kezdetekor a kórházban dolgozó az ügyeletes orvos megvizsgált, de ő sem avatott be a részletekbe (pl: mi várható)

- Hazamehettem, de nem igazán tudtam, hogy mikor kell visszamennem

- Végül ügyeletben szültem: burokrepesztéssel megindították a kisfiamat (mekóniumos magzatvíz, leesett szívhang miatt)

- burokrepesztés és oxitocin után hamar megszületett a kisfiam, de kevés tájékoztatást kaptam a szülés menetéről, és a kisfiam állapotáról


Ezek miatt erősen gondolkodom, hogy magánkórházban szülnék, hátha ott több figyelmet fordítanak ránk az utolsó napokban és a szülés során.


Kisebb spórolással megengedhetjük magunknak a magánkórházat

(kb 1,5 millió a a határ)


Ezeket a kórházakat néztem:

1. Róbert Kórház

2. Duna Medical

3. Maternity

4. Medicover


Területileg a budapesti Uzsoki kórházhoz tartozunk.



2022. aug. 8. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg a robertbe akartam menni, mert az orvosom ott vállal szülést. Normálisak voltak, de a kórház inkább olyan jobb fajta állami kórház benyomását keltette.

Más okból, a kórházon kívül álló ok miatt végül mégis a Maternity lett. Teljesen elégedett voltam.

Medicover szülészet akkoriban még nem volt. Duna medicalban szült egy nő az utcánkból, elégedett volt ő is.

2022. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Annyi, hogy akkoriban (másfél éve) 830 ezer Ft volt. Terhes gondozásra nem oda jártam, egy alkalommal mentem csak oda, amikor a választott orvossal találkoztam, az 24 ezer Ft volt. A terhes gondozás áraik nekem irreálisak voltak, még ha nem vagyunk vidékiek, akkor is. De ebből nem volt gond, nem ragaszkodott hozzá az orvos, e-mailben kommunikaltam vele.
2022. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Róbertet meg a Maternityt néztük ki. Ajánlom a facebook csoportokat, ahol az ott szült nők írják meg a tapasztalataikat és lehet kérdezni is egymástól, én ott olvastam hogy a Róbertről egyre töbn negatív vélemény is van. Mi végül a Maternityvel szerződtúnk mert csak ott garantálják egyedül a családi szobát ahol az apa is benn maradhat és nekünk ez fontos szempont volt. Eddig vizsgálatokon voltunk ott, mindenki kedves, korrekt, lehet kérdezni, van nyílt nap is.
2022. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Maternity faceboookjan épp a napokban volt kint, hogy mikor lesz nyílt nap. Érdemes elmenni.
2022. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az első lányom a Róbertben szültem, a másodikat is ott fogom. Nekem jó élmény volt még úgy is, hogy ügyeletben szültem a legkisebb csomaggal, de nekem nem is voltak különösebben nagy igényeim (kb csak a "hagyjatok békén" és a "ha kérdésem van, arra két szóban válaszoljatok" szinten kb, a körzetes kórházamban tudtam, hogy egyiket sem kapom meg - indítás, gátmetszés, nem valami kommunikatív személyzet, stb lett volna ott a várható). A családi szobához nem ragaszkodom így, hogy a második babát várom, mert a nagyot sem lehet addig magára hagyni, és még ha családi szobáról is van szó, gyerekek max látogatóba jöhetnek, szóval ezt elengedtem.

Egyszer voltam a Maternity-ben teljesen függetlenül mindentől, való igaz, hogy sokkal luxibb érzés, a Róbert hozzá képest tényleg egy jobban működő állami kórház képét kelti (mondjuk amilyennek egy szebb világban minden állami kórház lenne), de engem kicsit elriasztott a sok-sok császáros statisztika meg néhány vélemény, akik úgy szültek ott, hogy nem igazán jött be a háborítatlan szülésélmény és társaik, amikre én hajtottam.


Szerintem is érdemes belépned a különböző szülészetek facebook-csoportjába, ott olvasni aktuális véleményeket és tapasztalatokat, ez alapján talán tudsz valahogy dönteni.

2022. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Dunamedicalban volt császárom,én elégedett voltam de talán csak azért mert akkor nyílt a szülészetük és emiatt szuperül igyekeztek,de így is volt egy genya éjszakás nővér. Viszont a többi nővér nagyon ott volt. Örülök hogy nem a Szent imrében szültem,ott szar anyának néztek amiért császárom lesz( nem én választottam ezt...).
2022. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a Róbertben szültem tavaly. Szélsőségesen rossz tapasztalatot szereztünk, poszttraumás stresszel jöttünk ki mindhárman. A terhesgondozás sem volt jó élmény, ajánlás után választottam orvost, de mindig várni kellett rá és állandóan rohant, egyáltalán nem hozta azt a figyelmet, amit egyébként magán ellátásban általában tapasztalok, pedig a szülésben az egyik legfontosabb tényező, hogy bízz a téged kísérő szakemberekben, s ők is ismerjenek téged, legyen egy őszinte, odafigyelő kapcsolat velük. Na, én hiába próbáltam ezt megszerezni, a szülésznők állandóan levakartak, a doki meg lásd fent.

Még az is megesett, hogy a szülőszobán mondták, hogy a dokim be se jön a szülésre, szüljek az éppen ügyeletes, magyart akcentusban beszélő, színesbőrű férfi orvossal. Aztán csak bejött, de ez is egy olyan húzás… ajánlom az Útmutató szüléshez c.könyvet, abban van, hogy ilyenektől akár centiket is záródhat egy nyíló méhszáj vagy egyszerűen leáll a szülés, mert ilyenkor baromi kiszolgáltatottak vagyunk és a testünk ezt azonnal lereagálja.

A szülésemben aztán az abszolúte szükségtelen beavatkozásoknak köszönhetően (pl. nyomjál a vajúdási szakaszban, aztán persze borul a dominó, mert nem várják meg a kitolást) majdnem otthagytam a fogam, bár ebben az is szerepet játszott, hogy a kórház nincs felkészülve a rendhagyó helyzetekre, így a nyugger, gyökkettővel csoszogó éjszakásnővér ráérős helyzetkezelése alatt vérzel el. Szóval egy dolog létrehozni egy vészhelyzetet, de ha utána jól kezelik, kisebb a kár.

Az esetem viszont tényleg az egyik legszélsőségesebb volt, pl. amikor éjjel kiderült, hogy mégsem halok meg, nem ment senki szólni a férjemnek, hagyták órákon át az újszülött babánkkal szenvedni a bizonytalanságban, ami annyira embertelen és végzetes volt, hogy arra nincs szó. Miközben fölöttem meg hülyéskedtek, egy doki mondta, hogy “na, hát majdnem kivérzett itt nekünk”, meg aztán otthagytak vérátömlesztés alatt, szarrá csíptek a szúnyogok, mert ugyan van szúnyogháló, de mindenhol centis résekkel.

Azóta a dokim átment a Duna Medicalba, meg úgy hallottam, hogy az eléggé elszipkázta a kismamákat is a Róbertből.

Egyébként én is az Uzsokiban szülhettem volna, és még utána azt is gondoltam, hogy jobban is jártam volna vele, itt nem olyan rosszak a vélemények: [link]

2022. aug. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!