Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyot csalódtam.! Magánklinik...

Trapp kérdése:

Nagyot csalódtam.! Magánklinika Budapesten (szülészet), de melyik? Ár-érték arányra, színvonalra és társaira lennék kíváncsi! SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Előzmény:


A tegnapi nap folyamán bementünk kisebb görcsökkel (34+1), mivel ott és ugyanúgy fájt mint amikor cisztáim voltak.

Meg sem ultrahangoztak, a baba szívhangját nézték egy pillanatra, illetve a méhszájamat ami 1 ujjnyira nyitva volt (már kb 2 hónapja). Úgy döntöttek, bent tartanak megfigyelésre, 3 napra. Van fogadott orvosom, aki a kórházban dolgozik, de természetesen most külföldön nyaral...

Tudni kell még, hogy pánik beteg vagyok, amit nagyon szégyellek, zárkózott vagyok tőle, ha rámtör elveszettnek érzem magam, félelmetes a rohamom. Kórelőzményként fel is volt tüntetve a lapomon. Egy óráig nem volt semmi baj, a nővérek rendesek voltak, segítőkészek. Majd jött a váltás... Infúzióra kötve, kényelmetlen testhelyzetbe kényszerítve feküdtem, vártam a "sorsom" amikor rámtört a pisilhetnék. Terheseknél amugy is gyakori, nem még úgy, hogy csöpög az infúzió.

40 percig!!! hívogattam őket, a takarítónő már 2x szólt nekik, majdnem magam alá vizeltem, komolyan csak 2 percen múlt... És még ők voltak felháborodva, mert nekik dolguk van. Hiába kértem, hogy kísérjenek ki, egy ágytálat dobott a nő az ágyra, mondván oldjam meg, és ha kész csak toljam magam mellé, valamikor majd elviszi. "Pók-állásba" , infúzióval, 8hónapos terhesen tartottam a súlyom... És ha nem lenne elég, nem kaptam semmi olyan alkalmatosságot, amivel rendbe tudtam volna szedni magamat ott alul.

Rendkívül megalázó helyzet, alig bírtam kezelni ott a helyszínen, végül úgy döntöttem, hogy saját felelősségemre elhagyom a kórházat, MISKOLC SEMMELWEIS.

Természetesen én lettem a legfelelőtlenebb és önző, magzatával nem törődő nő.

Hozzáteszem, hogy amiért bementem, hogy csináljanak egy uh-t a petefészkemről nem történt meg, illetve semmiféle tünetem már akkor nem volt!

Ezek után, hiába van fogadott orvosom (és jártunk hozzá minden hónapban borsos áron terhesgondozásra) meggondolom, erősen (!!!) hogy én inkább magánklinikán hozom világra a babánkat!

El sem tudom képzelni, hogy egy szülés-vajúdásnál mit művelhetnek, nem akarom megtudni... Nem tudtam aludni egész éjszaka, szorongok, pánikrohamaim vannak azóta is minden 3-4 órában legalább egyszer. Szégyellem a betegségem, de nem tudok ellene tenni, és nem akarom hogy ezért megalázzanak, gúnyoljanak, amikor egy nő a világ legszebb dolgára készül!


Szóval:


(Kicsit hosszúra nyújtottam az elejét, elnézést, de nagyon bennem van még...)

Három intézményt találtam az interneten, ami talán megfelelő lehet:

1. Maternity

2. Dr Rose

3. Róbert Károly

A Telekiről is hallottam jókat, viszont ehónap közepétől (eladták az épületet) nincs semmiféle műtét.

Ezekről szeretnék véleményeket, megközelítő árakat találtam, de hogy kinek milyen tapasztalata van, arra lennék kiváncsi.

Én nem szeretnék több atrocitást átélni, semmilyen formában!



2013. júl. 18. 08:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%

Az azért nem úgy van ám, hogy bemész aztán megmondod, hogy ők mit csináljanak, hogyan vizsgáljanak!


Kevés a dolgozó, kevés a fizetés. Nyilván nem így kellett volna kezelniük a pisilési problémádat. Miért voltál kényelmetlen testhelyzetbe kényszerítve? Én infúzióval is simán elmentem pisilni, persze ha nem gurulós állvánon van, akkor ugyebár nem lehet.


Nem, nem a világ legszebb dolgára készülsz, hanem szülni fogsz. Szerintem a te felfogásoddal van a baj. De persze, ha megteheted, fizesd meg, hogy kinyalják a segged, meg gondolom még császárt is kérsz, nehogy fájjon véletlenül.

2013. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem a fájdalommal van a baj, tisztában vagyok vele, hogy ez természetes velejárója a dolognak.

Mivel csak UH-ra küldtek be, nem készültünk semmivel (wc papírral se) így eleve pofánrögötek, amikor megkérdeztek, hogy nem kaphatnék-e...

Szerintem a wc papír nem luxus kategória! És azt is kétlem, hogy velem van a baj...

A testhelyzetről pedig, ugye ezek a dönthetős ágyak vannak. 50fokos szögben tartottam a fejem, és tartottam a derekam, hogy ne szakadjak szét, mert nem engedték, hogy felüljek.

És attól még, hogy nincsenek megfizetve, ők is emberek, és lehet bennük annyi emberség, hogy nem kutyaszámba vesznek...

2013. júl. 18. 08:47
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is terhesen kerültem kórházba, és tudom, milyen volt, amikor megijedtem, hívtam a nővért, csengettem, este volt már, és nem jöttek, csak 2 órával később. Nem kívánom senkinek, hogy átélje, milyen félni és nem segítséget kapni. Főleg, hogy bent fekszik az ember, azt az érzetet keltik, hogy biztonságban van, és végül rájön, hogy nem. Csak elfekvő. Én megértem, mire gondolt. Egy dolog a túlterheltség és egy másik az emberség. Mi a Róbert Károlyt választottuk. Az orvosom is ott dolgozik, és oda is fogunk menni szülni. Látom, hogy figyelnek rám és úgy látszik, hogy van, akinek nem egyértelmű, de igenis lehetnek és vannak is igényeim, hogy hogyan beszéljenek velem, és hogyan kezeljenek. Nem hiszem, hogy egy normális emberi hangnemet megütni már egyenértékű azzal, hogy kinyalják a seggem. Sőt, amit egyes helyeken tapasztaltam, kikérem magamnak. A szülés pedig lehet az élet legszebb időszaka, sajnálom, hogy van aki csak "túléli". Én nem így tervezem, és nem is így lesz.
2013. júl. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, én nem látom ilyen vészesnek a helyzetet. 25 hetesen voltam bent kórházban 3 napot ugyanígy, mint te, görcsök miatt. Ha pisilni kellett, fogtam az infúzió tartályát, leakasztottam és mentem . Ha a wc papír hiányára gondolsz, hát itt sem volt, kértem a szobatársaktól. Sajnos ilyen viszonyok uralkodnak a legtöbb helyen. Az meg azért nem úgy működik, hogy te bemész és megmondod, hogy milyen vizsgálatokat végezzenek el rajtad
2013. júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom mégegyszer... Uh-ra KÜLDTEK BE! Nem én találtam ki... Mellesleg nem engedtek felülni sem, nemhogy kiengedni... szobatársam pedig nem volt, mert egy lomosba volt az ágy, használatlan gépek, eszközök, labdák. Ablak legalább volt.

Én, vagyis mi, nagyon várjuk, és egy szép, kellemes emlékként akarok majd azokra a napokra gondolni :) Egyszer születik meg a baba! :)

2013. júl. 18. 09:10
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

3-as vagyok, a hozzászólásodat már nem olvastam, a kérdésben meg csak annyit írtál, hogy te mentél be, nem azt, hogy UH-ra küldtek.

Azt nem vitatom, hogy bunkók voltak veled, én eleve nem érkeztem túl nagy elvárásokkal, így nem is csalódtam. Egyébként ha beindul a szülés, hogy fogsz Miskolcról beérni Bp-re időben?

2013. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, nem 3-as, hanem 4-es voltam...
2013. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A szülés időpontja előtt fel szeretnénk menni Pestre (párom unokatesójához), de ha beindul a szülés, autópályán kb 1,5óra. A vajúdás úgyis eltart egy darabig :)
2013. júl. 18. 09:54
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
És ha elfolyik a magzatvíz?:) Nem lesz 1,5 órád autókázni, főleg ha zöld a víz, ott azonnal kórház, nincs semmilyen készülődés, autókázás, magánkórház, stb...
2013. júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

Az eleje kicsit off lesz, elnézést érte!

8 hónapos terhesen már elég nehéz a petefészkeket látótérbe hozni.

Valóban szomorú, hogy 40 percet kellett várnod egy ágytálra, de nem lehet hogy dolgoztak? Munkájuk volt?

A wc papír pedig igen, sajnos a kórházak mai anyagi helyzetében luxus. Nálunk is magunknak vesszük...

Azért lettél jobban, mert infúziót kaptál, azért múltak el a görcseid. Tehát valószínűleg nem ciszta okozta.

(És nem azért, hogy védjem a mundér becsületét, de semmi megbocsájthatatlan nem történt.

Elképzelhetőnek tartom, hogy siettek, valóban ilyenkor sem kellene feszültnek, idegesnek lenni, de Ők is emberek, csak sajnos ezt a páciensek gyakran elfelejtik. Ők nem lehetnek rossz kedvűek, fáradtak, és a szabadság is főben járó bűn. És azért - lássuk be - a kismamák a túltengő hormonok miatt valóban "sérülékenyebbek" minden szempontból...)


Az általad említett magánklinikákat pedig szerintem hívd fel, vagy esetleg menj be hozzájuk. Az eddig készült dokumentációkat is feltétlenül vidd magaddal.

És még annyi, NE LEGYEN RÁ SZÜKSÉG(!): Ha ott bármi olyan történik, ami miatt a kicsinek emelt szintű ellátásra van szüksége, elszállítják egy közkórházba, ahol van PIC. Te pedig, ha tudsz, utána mész kocsival, vagy ha éppen nincs hely, és nem tudsz Hozzá befeküdni, otthonról kell bejárnod. Ezt is mérlegeld, bár megjegyzem, ne legyen erre szükség!!!

További szép babavárást!

2013. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!