Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől alakulhatott ki, egy...

Mitől alakulhatott ki, egy viszonylag gyors szülést követően a kisbabám fején a cepalhematoma?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 07:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyomástól, ez olyan, mint egy véraláfutás, elég gyakori szülésnél (függetlenül attól, hogy gyors vagy lassú), rövid idö úlva felszivódik.
2010. szept. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom homlokán is volt wegy ilyen véraláfutás. Nem a szülés gyxorsaságán múlik :) Az enyém is gyorsan megszületett, alig volt az egész a magzatvíz elfolyásától a megszületésig 4 óra, mégis lett. nekem a kitolás alatt, amikor a feje félig kibújt, elmúlt a fájás. Úgy szóltak rám, hogy akkor is nyomjak, mert a baba beakadt, nem jött ki az arca. Így fájás nélkül is nyomtam... Az egész hmloka csupa véraláfutás lett. A fiamnak csak egy kis púp volt ilyen. A nyomás, ami a koponyát éri ilyenkor, elég nagy, könnyen elpattan néhány hajszálér.
2010. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!