Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtagadhatom a beforgatást...

Megtagadhatom a beforgatást kismamaként?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm! Úgy tudom, a magzat nem véletlenül fekszik, ahogy.

2022. szept. 5. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Persze, nem véletlenül fekszik úgy, csak adott esetben az az "úgy" nem megfelelö, hanem rossz pozició, ami miatt nem tud megszületni. Ha nem forgatják helyre, akkor adott esetben megfullad, vagy erösen oxigénhiányosan születik, ha nem császároznak idöben, akkor még az anya is belehalhat a legtöbb esetben.

Nem játékból forgatják a babát, hanem a gyerek (meg az anya) egészsége és élete érdekében.

2022. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még nincs szülés, akkor belemegyek a császárba, de nem engedem forgatni!
2022. szept. 5. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Hidd el, az orvosok jobban tudják, mi a jó megoldás! NE TE akard eldönteni hozzá nem értö valakiként, mit kell tenni a szülés alatt, ez nem játék, meg nem az a helyzet, amikor feltétlen önérzeteskedni kell.

A baba érdeke fontosabb, mint a te elképzeléseid, nem mindig van lehetöség a császárra, ha már megindult a szülés.

2022. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még a szülés előtt akarják a forgatni, különben programozott császár lesz, akkor ott már fel sem merül, hogy sürgősen forgatni kellene.
2022. szept. 5. 16:00
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Megtagadhatod természetesen! Bármilyen beavatkozást meg lehet tagadni, ami nem életmentő.

A beforgatásnak is vannak kockázatai, én sem vállalnám, semmi gond a programozott császárral.

2022. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Megtagadhatod. Én sem engedném, akkor inkàbb csàszàr.
2022. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Én bízom az orvosainkban, így rájuk hallgatok, de nálunk az orvosok a forgatás, fogó, vákum használatát kerülik nagyon sok éve. A faluban majdnem mindenki (utóbbi 5 éven majdnem 400 gyerek) itt született a közeli nagyvárosban. Ebből ha jól rémlik volt kb 30 faros baba volt. Csak négyen születtek császárral (rájuk volt tekeredve a köldökzsinór). Többieket az anyukájuk úgy szülte meg komplikáció nélkül (egyikük sem bánta meg). Mivel nálunk alapból sem erőltetik a császárt, így csak okkal műtenek ilyen helyzetben is. Összesen kb 20 császáros anyuka volt így nálunk az utóbbi években.

Szóval én nem bírálom felül a dokik döntését, mivel azért ennyi egészséget gyereket és anyukát látva bízom bennük.

2022. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
7-es,jeentettem a válaszodat. Kérlek, máshol éld ki a frusztrációdat, ne itt.
2022. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is jelentettem, már törölték. Kedves, hogy a gyerekem halálát kívánja...
2022. szept. 5. 16:24
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Én mit nem adtam volna anno ezért a lehetőségért… 😞
2022. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!