Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vákumozást vagy a fogó...

A vákumozást vagy a fogó használatát megtagadhatom?

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem játékból vagy hobbiból alkalmazzák. Életmentő lehet. Inkább válassz olyan orvost, akinek a döntéseiben megbízol, ahelyett, hogy beleszólsz a szakmai kérdésekbe!
2015. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos,ha odáig fajul a helyzet,,hogy másképp nem jön ki a baba,akkor nem.Hisz ilyenkor már minden másodperc számít és az a legfontosabb,hogy kint legyen.Egy normális orvos,szülésznő ált.idejében fel kellene ismerje a kritikus helyzeteket és ilyenkor inkább császározni,mintsem ezekkel az eszközökkel kínlódni. Nem ördögtől való dolgok,de súlyos károsodásokat is okoznak,nem egy esetben.Itt külfüldön nincs orvos,és az utolsó utáni pillanatig várnak,emiatt hetente hal meg baba vagy károsodik súlyosan pl abban a kórházban,ahol én szültem januárban. Többek között ezért is kampányoltam a prog. császár érdekében.Szerencsére sikerrel. Itt az a hozzáállás-szó szerint!!-hogy nem baj,ha a gyerek sérült,pl.ezért nincs uh terhesség alatt,mert jó a szoc.ellátás és lesz aki gondoskodjon róla. Én is eü-s dolgozó vagyok,csak forr bennem a méreg,hogy mi folyik itt és a többi szuoer nyugati országban is. Visszatérve a kérdésre-vészhelyzetben nem fogják a véleményedet kérdezni,a gyereket nézik.Legalábbis,hogy kint legyen.
2015. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Wiky93 ***** válasza:
78%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval!


Egyébként hallottam olyat, aki megtagadta az orvos beleegyezett de a babája bánta, eltört a kulccsontja :(

2015. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Az elsőnél a pont.

Amikor vákuumra vagy fogóra van szükség, ott már nincs lehetőség a császárra. Akkor már csak alul tud kijönni a gyerek. Ha nem segítenek rá, akkor majd szépen oxigénhiányos lesz, aztán nézhetsz.

2015. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem ,mert az ismerősöm aki 3 hónapja szült nem tudta megszülni a fiát elakad a szülőcsatornában és vákumot szerettek volna alkalmazni ,de nem engedte és császár lett.Én meg jól beforgattam most magam ,mivel ezekről az eszközökről nagyon sok rosszat hallottunk (károsodást tesz a babában....) a doktornőnk magyon kedves teljesen megbízunk benne ,szerintem megbeszélem vele ezt a dolgot ha megyünk ,hogy hogyn működik mik az előnyök hátrányok...

köszönöm a válaszokat

2015. márc. 17. 11:03
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem. pl. ha a nyakára tekeredik a köldökzsínór,és leesik a szívhangja,szerintem az orvos marhára meg se fog téged kérdezni,tényként fogja közölni.és szerintem te se fogsz tiltakozni. van olyan helyzet,mikor egyszerűen nem maradhat tovább a szülőcsatornában,és kész. feleslegesen nem fogják használni,hiszen minden papírra rá kell írniuk használtak-e bármilyen beavatkozást,eszközt.
2015. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Szia, osztom az előttem szólók véleményét, nem kérdeznek meg, hogy szeretnéd-e vagy sem, ha idáig jut a dolog. Én egy éve szültem, és az én lányom elakadt a szülőcsatornában. Hozták a vákuumot, engem sem kérdeztek, miután két órán keresztül voltak tolófájásaim, és nem bírtam megszülni. A vákuum sem segített, így azonnal vittek sürgősségi császárra a műtőbe, mert már szívhang sem volt. Nekem azt mondta az orvosom, hogy végül nem használták a vákuumot, nincs is egy papíromon sem, viszont a Pic-en mondta a gyerekorvos, hogy megfigyelik a babámat, és kell neki csinálni koponya ultrahangot, hogy a vákuumozás következtében, lett-e valami agykárosodása a lányomnak. Hál istennek nem lett semmi baja, viszont utólag én azt mondanám, hogy nem engedem, mert teljesen felesleges volt használni, és két napig rettegtem, hogy okozott-e valami maradandó sérülést a lányomnál.
2015. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 45 perc volt a kitolási szakasz (érzéstelenítés nélkül), már sírva könyörögtem a császárért. A baba feje "jojózott", amit kinyomtam egy kitolásnál a szünetben visszacsúszott. Nagyon sokáig ment ez, végül a doki vákumozott annyira, hogy megtartsa a baba fejét és ne csússzon vissza. Meg sem kérdezett a doki, csak tette a dolgát. Teljesen épen született a babám, picit csúcsos volt a feje pár másodpercig ennyi (4.2 kg).


Szóval nem csak az az eset van, amikor "szétvákumozzák" meg fogóval "kiszedik" belőled a gyereket. Van átmenet is, amikor éppen annyira használják az eszköszt amennyire szükséges.


Én is azt mondom, hogy ezekbe a szakmai kérdésekbe nem szabad beleszólni. Olyan orvost válassz, akiben teljesen megbízol, vele megegyezel hogy "maximális természetességet" szeretnél és amennyire a baba engedi úgy lesz.

2015. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom vákuummal született. A szülőcsatornában elakadt, mert rosszul forgott. A fejtetőt már látták, de onnan se előre, se hátra.

A vákuumsapkát egyébként eleve nem a kutacsra teszik, hanem kicsit oldalra. Császár már szóba se jöhetett, onnan nem lehet visszahúzni, legalábbis sokkal kockázatosabb.


Teljesen egészséges, egyetlen "mellékhatás" enyhe bőrbevérzés volt a vákuumsapka helyén, másfél nap alatt el is tűnt.

2015. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van ... Jobb lesz ha lazítok nem idegeskedek :)
2015. márc. 17. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!