Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elkezdődnek a fájások,...

Ha elkezdődnek a fájások, mennyi ideig tartanak először? Egyszerre nagyon fáj?

Figyelt kérdés
Nehéz kibírni a fájás időtartamát? Ti csendben voltatok, vagy hogy volt jobb?
2010. szept. 25. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ez mindenkinél máshogy alakul.Nekem először 10 perces gyengébb fájásaim voltak, pár másodpercig tartottak.Este 10 körül kezdődtek.Kb 3kor beértünk a kórházba.Előbb felesleges lett volna, mert nem szivárgott a magzatvizem,és a fájásaim sem voltak erősek.Burkot repesztettek, és oxitocint is kaptam kb negyed 7kor.Ezek után már egyre sűrűbbek voltak a fájások kb 5 percesek és fél percig tartottak.Majd 3 percenként jöttek és 1 percig is elhúzódtak.Ez már tényleg nagyon fájt, de ki lehet bírni!!8:37-kor már meg is született a kislányom.:)A tolófájásokat már nem is éreztem szinte, mert amikor jött a fájás, minden erőmmel nyomtam.

Én csendben voltam végig, nekem így volt jó.Ha kiabálsz, szerintem hamarabb kifáradsz.A légzésre nagyon oda kell figyelni, de a szülésznő úgyis segíteni fog, ne aggódj.És ne stresszeld magad ezen.Biztosan nagyon ügyes leszel, és minden rendben lesz!!

Szép szülést kívánok!

2010. szept. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az első kérdésedre nem nagyon tudok válaszolni (szerencsére!), de én kibírtam a fájásokat, igaz egyből percesekkel indítottam mikor már voltak.edával, de nem hatott.

a másodikra: én mikor már jöttek a fájások ,akkor fogtam párom kezét, szorítottam, és nyomtam az ágy felé,ellentartott, így levezettem a feszültséget, közben be volt csukva a szemem, és mély, nagy levegőket vettem, h minél jobban lazítsam a testem... egész szülés alatt csendben voltam, már amennyire nyomás közben csendben lehet lenni :) és nekem így tuti szuper jó volt a szülésem :) szomszédban egy csaj ordított végig :S hát nekem elég kellemetlen volt, de hát neki biztos rosszabb volt a helyzete mint nekem :(

2010. szept. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én 8 órát vajúdtam,és ebből az első 6,5 óra nagyon szépen alakult. Fokozatosan erősödtek és nőtt a hosszuk ideje is. Teljesen természetesnek éreztem a megterhelést. Jobban nem is alakulhatott volna. Persze az utolsó 1,5 óra az már több, mint amit valaha elképzeltem, hogy kibírható. De : kibírtam, (néha azért rácsaptam az ablakpárkányra, hogy valahol levezessem a fájdalmat, és halkan megjegyeztem, hogy "úúúú...aztak@rva, de kemény")


Életem leggyönyörűbb 8 órája volt a kis fiam megszületése! És várom a 2. kis csávó világra hozatalának óráit is. :)


Kívánok neked is ilyen kellemes kezdetet, hogy mosolyogva mehess szülni! :)

2010. szept. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitok! Pár nap múlva megtudom majd én is.......
2010. szept. 27. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!