Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nehezebb farfekvéses babát...

Nehezebb farfekvéses babát szülni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 3. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nehezebb, hiszen a természet nem véletlenül találta ki a fejvégü fekvést a születéshez.

amennyire tudom, a faros babákhoz kell valami speciális orvosi műfogás hogy ki tudjanak bújni, valamint az is fontos, hogy a lába vagy a popsija akar előbb kibújni...

Szerencsére nekem eddig mindegyik babám fejvégű volt, úgyhogy érdemben nem tudok hozzá szólni, nincs mihez mit viszonyítanom, de a logika azt sugallja, hogy kicsit nehezebb... De gondolom a fájások ugyan akkorák lehetnek, a vajúdás maga is, csak maga a kitolás bonyolultabb, és nem árt ha van egy gyakorlott orvos is a közelben...

2008. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltételn nehezebb, bár nem mindegy, hogy a fara jön vagy a lába...

Barátnőm még faros volt múlt héten, de közölte a doki, hogy nem fogja megcsászározni, mert faros babát is meg lehet szülni. VAn doki, aki inkább császározza és van, aki megpróbálja megfodítani. Orvosa válogatja. De ne izgulj, még szülés előtt is megfordulhat a baba.-)

2008. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Itt nálunk a faros babával császározni szoktak. Van olyan ismerősöm, aki faros babát szült 3 fejvégű után, még így is hogy a negyediket szülte, azt mondta hogy életében ennyire nem szenvedett még. Szerintem egy jó orvos a megfelelő pillanatban mérlegelni tud és a legjobb megoldást fogja hozni.
2008. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!