Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Farfekvéses babát hogy szültek...

Farfekvéses babát hogy szültek meg régen, ha nem volt lehetőség császármetszésre?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkoztunk a férjemmel. Mert utánaolvastunk egy kicsit, császármetszés kb. 200 éve van, de már az ókorban is alkalmaztak hasonló "technikákat". Na de ha mondjuk egy tanyán indult meg a szülés, sehol egy bába, stb.. és nem bírja kinyomni a babát az anyuka, akkor mi történik???
2011. szept. 25. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1979-ben a nővéremet farfekvéssel szülte meg az anyukánk,kórházban.mint láthatod,ez nem volt túl régen.anyu azt mondta,brutálisan fájt neki...azt nem tudta megmondani,miért nem császározták.
2011. szept. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyanról, hogy megfordították a babát az anyuka hasában egy bizonyos fogással még szülés előtt.

Amúgy egy farfekvéses gyereket is meg lehet szülni, szerintem a harántfekvés gázabb.

Nekem sokáig így feküdt a kisfiam és az orvosom azt mondta, hogy ha faros lesz megszülhetem simán, de ha harántos marad, az tuti császár.

2011. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerinted,mi történhet?1.sikerül megszülni,anya baba jól van,2.nem tudja megszülni,a baba meghal,3.anya baba is meghal.Sajnos ezek a lehetőségek voltak régen.
2011. szept. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Az én anyukám 1979-ben és 1983-ban szülte bátyámat és engem! Kórházban, ugyanannál az orvosnál....Tudták,h lábbal jövünk...:),mégis levezették a szülést. Anyukám fájdalomküszöbe nagyon nagy,soha nem panaszolta el,h milyen nehéz volt neki! Akkoriban nem volt divat a siránkozás! Tesóm és az én kulcscsontom is eltört szülés közben,de más komplikáció nem volt! Manapság meg csak császárral szülesztenek így,a mai orvosok nem vállalják a felelősséget!
2011. szept. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát persze,hogy nem vállalják a felelősséget. Kérdezem az előzőtől, Te vállalnád? Nem! Simán beperelik. Vagy ha bármi komplikáció révén baja lesz a babának vagy anyukának, mert nem császározta meg, el tudod képzelni, hogy milyen következménye lenne?
2011. szept. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyakran meg lehet szülni faros gyereket is, csak sokkal nehezebb. Viszont én is olvastam olyat, hogy régen a bába kézzel megfordította... Remek lehetett. :S
2011. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
08:22 vagyok! 08:54! Nem azt írtam,h támogatom a farfekvéses szülés levezetését, tudom milyen kockázatai vannak!!! A bátyámnál nem vették észre a törést,ezért tornásztatni kellett,és 4 évesen műtötték meg emiatt! Én azt írtam a régi orvosok annak idején nem csináltak ügyet abból,h hogy fekszik a baba! Sajnos!
2011. szept. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nos, nem egészen vagyok benne biztos, hogy mennyire régre gondolsz, de én magam 1999-ben szültem meg a 2. lányomat farfekvéssel, ami ugyebár nem volt túl régen. Nekem a doki akkor arra hivatkozott, hogy nem első baba, és, hogy vélhetően nem lesz nagy baba, és (idézem)"a szülést végülis hüvelyi úton találták ki". Hát, én utóbb azt kívántam neki, de tiszta szívből, hogy tízszer annyit rakjon rá az ég. Nekem is magas a fájdalomküszöböm, de sokszor kértem közben, hogy császározzanak meg. Szerencsére a kislányom teljesen egészséges lett, mégis azt mondom, hogy a mai orvosi eszközök és lehetőségek mellett én felelőtlenségnek tartom.
2011. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1988-ban születtem farosan. Anyukám rengeteget szenvedett velem, feltették az orvosok a kérdést, "a baba vagy az anya" mindketten túléltük, de sajnálatos módon jobb felkari bénulással születtem, de az egyik dokinak és persze édesanyámnak köszönhetően nem lettem béna, egy egészséges, érett 22 éves nő vagyok aki most babát vár és tartok én is a farfekvéses szüléstől.
2011. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: azért volt a jobb felkari bénulás mert felcsapódott a karom, és még ráadásul jobb oldali csípőcsúszásom van, hál istennek semmi panaszom a mai napig
2011. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!