Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes magánkórházban szülni?

Érdemes magánkórházban szülni?

Figyelt kérdés

Aki magánban szült mit gondol?

A terhesgondozást is végig itt kell elvégeztetni?

Vagy államiban mehet a terhesgondozás, de a szülés magánklinikán?



2022. szept. 19. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szia. Én a Maternityben szültem, a 20 héttől minden vizsgálatot ott csináltattam. Én szerettem volna megismerni az orvost is és a helyet is, ahol szülni fogok. Nekem nagyon rossz élményem volt a körzetes kórházzal, én mindenképpen el szerettem volna kerülni azt, hogy ott szüljek.
2022. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, hogy egyébként hova tartozol. Így, hogy most már az állami kórházak közt nem lehet válogatni, nagyon megszívhatja az ember azzal, hogy éppen melyik kórház körzetében lakik. Vannak jó állami szülészetek, de sajnos borzalmasak is, amelyeket jobb elkerülni.
2022. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Magánban szültem 3 hónapja (Róbert).

A várandósgondozást lehet máshol is, én is máshova jártam mert

másik városban lakom, macerás lett volna oda, viszont a kórház kér kötelező köröket, ha nem

oda jártál.

Szerződni bármikor lehet velük a 34. hétig kb, érdemes minél előbb, mert azóta is emeltek árat amióta én szültem, de ha emelnek is azt fogják elkérni amit aláírtál velük ( alap csomagot 650-ről 800ra) jövőre is fix, hogy fognak. Utána ha nem ott születik meg a baba mégsem akkor természetesen nem tartozol feléjük semmivel. Viszont ha szándékodban áll ott szülni akkor el kell menni egy szülés engedélyeztetésre ahol átnézik minden addigi leleted, egy plusz várandósgondozásra, egy 36. heti ultrahangra, egy anesztesnek megfelelő laborra amiben biztos lehetsz, hogy csak ők fogják tudni rendesen megcsinálni mert úgy írják össze, hogy mi kell, hogy nekem még a magán laborban sem értették :D aztán aneszteziológiára, utána meg oda kell járni NST-re hetente, terminus túllépés esetén naponta.

Nekem ez 150.000 ft volt pluszban, plusz az NST-k, 6500/alkalom, de azóta azt is emelték 8000/alkalomra.


Nekem megérte, nagyon természetes szülés pártiak, törekedtek a gátvédelemre (és sikerült is) pedig nem volt választott orvosom, mégis úgy éreztem, mintha lett volna.

Mindenki kedves volt, normális volt a kaja, kényelmesek az ágyak, szép és szintén kényelmes a fürdő (Váchoz van viszonyítási alap, ahol kb egy lakóautónyi kabin a fürdő és áll a víz benne mert még zuhanyfüggöny sincs).


Viszont nem szabad kicentizni a csomagárat, mert sokminden rájöhet még pluszban, pl: kifizettetik a 2 covid tesztet, ha kell kékfény a babának, annyiszor ahányszor aláteszik stb. Szóval egy 800-as csomag könnyen felcsúszhat 1 millióra. Nekem a 650-es 700-ban állt meg.

2022. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Tényleg jólét van ebben az országban.
2022. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Én a Róbertben szültem egy éve, tök indokolatlanul széttrancsírozták a gátamat és rosszul varrtak össze, ill. majdnem elvéreztem, mert kihúzták a placentát, nem hagyták “megszületni”. Azért mentem oda, mert háborítatlan szülést szerettem volna. 3 csomag közül lehetett választani, mi a középső árfekvésűt vettük, de 1,2 millió forint volt a végösszeg, csöpp gyermekünk mellé egy életre szóló traumával. Plusz a szülésznőnek még 100ezer tiszteletdíj, cserébe, hogy gyakorlatilag ő szúrta el az egészet a műveletlenségével. A dokim azóta átment a Duna Medicalba.

#22:48> Nézd, nekünk nincs saját lakásunk, autónk, nem dohányzunk vagy járunk minden évben a tengerhez nyaralni / síelni az osztrák síparadicsomba, de… a gyermekem világrajövetelére szívesen áldoztam volna, hogy jól sikerüljön. Kinek mi a prioritás, lehet ezen csámcsogni.

De ha még kedvem lenne ezek után szülni (nincs!), akkor is magánba mennék, csak a terhesgondozás legelejétől lenne egy profi, belevaló dúlám...

2022. szept. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Duna medicalban szültem császárral, nagyon megérte. Sztk-ban már a bejelentkezéskor olyan taplón bántak velem a császár miatt hogy inkább magánba mentem szülni. Vizsgálatok egy másik helyen volt az istenhegyin, mivel a saját nőgyógyászom ajánlotta hogy inkább menjek magánba olyan szar az sztk ultrahangja...
2022. szept. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!