Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magasvérnyomással természetes...

Magasvérnyomással természetes úton szülni?

Figyelt kérdés

Akit terhességi magasvérnyomással diagnosztizáltak és szülhettek természetes úton, azoknál hogyan történt? Beállt a vérnyomas gyogyszerekkel vagy ha ingadozott akkor szülés közben adagolták a vérnyomáscsökkentőt?

Én most 4x2 dopegytet és 2x1 isoptint szedek így reggel-délelőtt még jó a vérnyomasom aztán délutántól elkezd emelkedni. Mondtam az orvosnak és nem mondta hogy több gyogyszert kellene szednem illetve hogy természetes szülésre készülünk. Ha nem indul be időbe akkor inditanak azt mondta. Most vagyok 39+4 hetes


2022. okt. 19. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

nekem is azért indították meg mert magas volt a terápia mellett is.

nem adagoltak semmi vérnyomás gyógyszert szülés közben mivel nem is hatna ennyi idő alatt.

2022. okt. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És nem emelkedett meg szülés közben? Illetve sikerült az indítás?
2022. okt. 19. 16:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is indított, a gyógyszer mellett is volt, hogy kiugrott. Szülés alatt végig normálba maradt a vérnyomásom.

Szülés után 6 hétig maradt a magas vérnyomás, addig szedtem a gyógyszert.

2022. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
#1, ezt rosszul tudod, szülészeten Cordaflexet adnak kiugró vérnyomásra, mert az pont hogy gyorsan leviszi, percek alatt hat. Amúgy orvosfüggő. Van, aki nem kockáztat és kiír pcs-ra, más beindítja a szülést és hagyja folyni a dolgokat normál úton, amíg nem ér el kritikus szintet a vérnyomás.
2022. okt. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyi az a magas? Preeclampsia esetén (160+ vérnyomás, ödéma, fehérjevizelés) automatikusan császár.
2022. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Otthon gyogyszer után 2 órával volt 165/100. Bejottem a kórházba, halistennek sikerült levinni 130/90re. Nem mondta senki se hogy császár lenne. Elkezdtem tágulni is. Reggel vizitkor majd többet tudok majd.

Egyébként tudom mivel jár a preeclampsia. 2 eve az előző terhességemnél is az volt csak ott 28 hetesen kezdődött es 34 hetig tudtuk huzni aztán sürgősségi császár lett de azért mert le esett a baba szivhangja.

2022. okt. 19. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi extra nem volt, szülés közben ők adták ide a Dopegytet, mindvégig normális ( 140/90) volt a vérnyomásom.

A Dopegytet én is 6 hétig szedtem még, majd egyik napról a másikra rendeződött a vérnyomásom.

Mensi szerint a 41. héten, Uh szerint pontosan 40+0 napra szültem, indítás nélkul.

2022. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó ilyeneket olvasni hogy végül nem lett császár belőle.
2022. okt. 20. 00:01
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül tegnap megindult a szülés. És mivel kitágultam igy birkot repesztettek, kaptam egy kis oxit és 2,5 óra múlva mar kezemben volt a kislányom. Hálistennek semmi probléma nem volt. Ma már sokkal jobb a vérnyomasom és a közérzetem is.
2022. okt. 21. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!