Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés éppen...

Természetes szülés éppen zajló lumbàgós/ischiasos panaszokkal lehetséges?

Figyelt kérdés

Tapasztalata van valakinek olyanban hogy keresztcsontból, forgòbòl induló lábba sugárzó fájdalommal indult be a szülés?

Kb a 20 héttől indultak a panaszaim porckorong kiboltosulás miatt, gyógytornàval enyhültek. Idegsebész szerint nincs akadálya annak hogy természetesen szüljek majd, viszont most újra nagy fájdalmaim vannak, nagyon nehezen bírok jönni menni, fekve is fáj a forgóm, làbam.Most vagyok a 33. Hétben és eléggé elszomorodtam hogy a lakásból se tudok kimozdulni, hogy lessz majd a szülésnél:( próbáltam csinálni az eddigi tornàkat, nyújtásokat, de csak rontott a helyzeten, még jobban fáj és hasogat. Valaki szült már így esetleg természetes úton?



2022. szept. 25. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj bármely más helyen szakvéleményt, hogy ellenjavalt, ha kell pszichológustól-mostanában mindenkit meg akarnak szüleszteni természetesen a minisztérium rájuk pirított, hogy rosszak a statisztikák és nem vicc/ azaz de kb vicc kategória. Kórházunk csoportjában olvastam agycisztás anyukát is, akinek vajúdni sem lenne szabad...őt is csak "természetesen" vállalják ő elmegy magánba-mert nem akar sztrókot kapni és lebénulni, hogy apuka lássa el után egy életen át a gyereket.

Ami neked van az is pokoli tud lenni szülés alatt, károsodhat is tartósan, utána lehetnek szövődményei. Tudom, sokak szerint jobb a természetes, de én ezzel így kategorikusan kijelentve nem értek egyet, mivel nem minden áron, minden helyzetben jó. Ha úgy érzed nem így szeretnéd, tégy ellene-vagy magánklinikán, vagy kérj akárhogy mástól szakvéleményt, hogy mondjuk pszichésen nem vagy alkalmas.

2022. szept. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Az első gyermekemet természetes úton sikerült megszülni 25 perc alatt úgyhogy otthon tágultam ki majdhogynem teljesen. Mondhatni kellemes szülés élményem volt. Most is így szeretnék viszont ez a derék-lábfájás nagyon betett most. Eléggé szenvedek jelenleg miatta. Még van pár hét a szülésig kezdtem örülni mert a torna elég jól hatott viszont most megint fellángolt egy 20 perces autóvezetés miatt.
2022. szept. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!