Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rendszeres vérhígító szedéséve...

Rendszeres vérhígító szedésével természetes úton biztonságos e szülni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Terhesség alatt kiderült hogy nagyon hajlamos vagyok a trombózisra (anyukámtól örökletes) ezért rendszereséggel vérhígítót kell szednem injekció fórmában napi 2x kell 21 hetes terhesség óta kell ezt szednem most 32 hetes vagyok ez rendszeres gyógyszer lesz szülés után is de akkor majd már tablettát kell szednem. A kérdésem az lenne esetleg valaki jár/járt e hasonló helyzetben és ilyen esetben szülés vagy a császár biztonságosabb e? az orvosom kérdeztem de nem mondott semmi biztatót így eléggé félek nem tudom mire számíthatok majd félek hogy esetleg a babának valami baja lesz. Minden választ előre is köszönök!

2022. nov. 14. 05:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a pozitív teszttől szúrtam magam végig, mindenhol elmondtam hogy ez van, tudta az összes orvos akivel találkoztam. Senki semmivel nem ijesztgetett, természetes úton szültem. Semmilyen problémám nem volt sem nekem, sem a babámnak.
2022. nov. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak laikusként gondolom hogy a természetes szülésnél kevesebb a vér.

Gondolom a doki elmondta volna h ha emiatt pcsnek kell lennie h arra készülhess

2022. nov. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szúrnom kellett magam. Természetes úton szültem és minden rendben volt.
2022. nov. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vérhigítót szedsz, hanem alacsony molekulasúlyú heparininjekciót SZÚRSZ.

Nem ugyanaz.

Vérhígító tilos terhesen, Clexane-t, Fraxiparint... viszont nők milliói használnak terhesen, szoptatás alatt.

Teljesen más ugyanis a hatásmechanizmus, nem a vér hígításával érik el a trombózis esélyének csökkentését.

Szóval nyugi.

Nem okoz nagyobb vérzést, semmiben nem befolyásolja a szülés módját.


2 gyereket szültem természetes úton úgy, hogy végig és még utána 6 hétig szúrtam magam (szoptatásba se zavart be, hisz nem is tudott volna bezavarni).

2022. nov. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 😊 Illetve lenne még egy kérdésem hogy szoptatni lehet ettől függetlenül ? Védőnő azt mondta hogy nem ajánlót.
2022. nov. 14. 07:13
 6/13 A kérdező kommentje:
4-nek is nagyon szépen köszönöm a bő információt!🙏❤️
2022. nov. 14. 07:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne szoptatni. A védőnő ebben nem kompetens.
2022. nov. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!én császárral szültem utolsó nap már nem kaptam clexane-t minden rendben volt utána még 20 napig szúrtam magam és szoptattam.Semmi baj nem volt neked sem lesz nyugi.

A dokik szeretnek NEM tájékoztatni dolgokról..

2022. nov. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Szoptatni biztos hogy lehet mert nekem mind 2 császárom után kellett szúrni magam. Mind a 3 babát (2x ikrek lettek) szoptattam
2022. nov. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy persze hogy lehet természetesen, 12 óra a clexane hatóideje körülbelül. Azt mondta, ha beindul a szülés, már ne adjam be. De ha beadom majd nem sokkal később beindul, akkor onnantól kezdve azért még jópár óra, míg ténylegesen az aktív szülés következik (a legtöbb esetben).
2022. nov. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!