Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Méhkaparásom lehetett? Szülés...

Méhkaparásom lehetett? Szülés utáni 6 hetes kontrollon doki elvileg kis lepénydarabot vett ki.

Figyelt kérdés
2022. dec. 8. 19:35
 1/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, hüvelyi szülés után 6 hetes kontrollra mentem, a doki azt mondta hogy lehet de csak lehet hogy bent maradt egy kis darabka lepény és kiveszi. Elég kellemetlen volt, úgyhogy sok figyelmem nem volt nézegetni mit csinál, de hallottam a vasakat. Itthon kerestem rá "bent maradt lepény"-re és olvastam hogy mégküret lehetett vagyis kaparás. De azt olvasom ezt érzéstelenítéssel vagy altatásban szoktak csinálni. Nekem nem fájt annyira hogy belepusztuljak ott helyben, de emiatt nem is tudom összegezni a sztorit hogy akkor most milyen kaparás volt ez...

Kisebb kaparásokhoz nem kell érzéstelenítés?

2022. dec. 8. 19:39
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy méhkaparás lett volna, márcsak azért sem, mert az nem spontán végezhezö, és minimum érzéstelenítés, de inkább bódítás szükséges hozzá.
2022. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nekem közvetlenül szülés után maradt bent egy darab a méhlepényből, azonnali beavatkozás kellett. Őszintén szólva nem emlékszem, hogy kaptam volna érzéstelenítést, eléggé pörögtek az események és rendkívül fáradt voltam, hosszú vajúdás volt. De bódítást biztos nem kaptam. És nem fájt különösebben. De nem tudom, ez kaparás lehetett-e, mert az az orvos is használt fém eszközöket. Viszont ha akkor az orvos nem tudja eltávolítani, akkor toltak volna azonnal a műtőbe.
2022. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét szülés után maradt bent de mindkétszer elaltattak/bódítottak mert azt mondták másképp kínzás lenne. Két különböző orvos volt.
2022. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Más okból volt küretem, kisműtét. Altattak és 6órán keresztül bent kell maradni utána. Ráadásul utána csomó minden tilos, pl.szex is még hetekig, gondolom említette volna az orvos, mert amennyire én tudom, arra is a 6 hetes kontrollon adnak szabad utat, ha adnak.
2022. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vetélés miatt volt kaparásom (kisműtét), ott altattak és kb. az volt, amit az 5-ös válaszoló írt.

Viszont a testvéremet az egyik szülése után érzéstelenítés nélkül kaparták és ugyanezt mondta a kórházi szobatársam is (őt két szülés után is). Mindketten azt mondták, hogy nagyon fájt, bár a szülés jobban, de az volt a legrosszabb, hogy azt hitték, hogy a szüléssel már túl vannak a nagyon rossz részen, erre még ez is.

2022. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Többen is írták hogy szülés után közvetlenül csináltak nekik ilyesmit. Nyilván lehetséges, mert akkor még nyitva a méhszáj.

Amit te írsz eleve lehetetlen, mert szülés után 6 héttel már zárt a méhszáj gondolom, nem tudna csak úgy nekiesni egy rendelőben. És nem véletlen csinálják ezt bodításban.

2022. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, mind a két szülésem után csináltak. Az elsőnél altatásban, a másodiknál ott helyben se érzéstelenítés, se altatatás, semmi...jobban fájt, mint a szülés.
2022. dec. 9. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Szerintem aki szülés után esett át hasonlón annak méhűri betapintása volt
2022. dec. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!