Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, akinek kimaradt a...

Van olyan, akinek kimaradt a szülés utáni 6 hetes vizsgálat, és később kiderült, hogy valami baj lett szülés után?

Figyelt kérdés
2022. szept. 15. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Igen. Méhszájsebem volt. Nem éreztem, de ha pl szexeltem volna, simán kaphattam volna egy fertőzést. Csak 8hetesen tudtam elmenni, önhibán kívül.

Komolyan nem értem miért ekkora nagy feladat elmenni? Ha a gyereknek lesz kötelező vizsgálata arra se megy az ilyen anyuka?!

2022. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Igen
2022. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Én nem mentem és nem lett bajom, de jobb elmenni. Te is menj mindenképp.
2022. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Miért nem akarsz elmenni egyébként?
2022. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Komolyan nem értem miért ekkora nagy feladat elmenni? Ha a gyereknek lesz kötelező vizsgálata arra se megy az ilyen anyuka?!


Nem feltétlen a nőn múlik. Nálunk pl állami ellátásban a covid alatt nem volt 6 hetes kontroll, csak ha valakinek baja volt.

2022. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
A 6 hetes kontroll kvázi kötelező pont azért, hogy a későbbi szövődményeket ki tudják zárni, vagy ha van, akkor kezelni. Nincs olyan, hogy Covid miatt csak akkor kell menni, ha baja van a nőnek. Ha ez igaz, amit írsz, akkor ott az orvos/kórház nagyon durva hibát vétett a felelőssége teljes tudatában.
2022. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Én sem mentem,nekem sem volt bajom.
2022. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk sem lehetett menni a covid miatt. Kérdezték, hogy van-e panaszom, mondtam, hogy nincs, azt mondták, akkor ne menjek.
2022. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekem olyan fele-fele. Ahol szültem, ott nem szokàs a kèzi vizsgàlat. Mikor utoljàra jött hàzhoz a szülèsznő, akkor ràkèrdezett az idős, règivàgàsú szülèsznő, hogy megvizsgaljon-e. Nem kèrtem. Kb 2 hetes volt a gyerekem, szülèsznèl csak horzsolàsom volt.

Utàna pàr hèttel költöztünk Magyarorszàgra, ès nagyon megemeltem egy dobozt, olyan èrzès volt, mintha az összes kismedencei szervem elmozdult volna. Szaladtam dokihoz, aki nem làtott semmit kòrosat, de èn sokàig èreztem/ èrzem a hatàsàt.

Szerintem, ha nincs semmi bajod, akkor felesleges a 6 hetes vizsgàlat. Ha meg bajod van, akkor orosz rulett, hogy olyat fogsz-e ki, aki tud segíteni, hacsak nincs àllandò ès megbìzható nőgyógyászod.

2022. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

"ha igaz amit írsz"...

Nem, nyilván kitalálom, és viccből megyek magán ellátásra tízezrekért. Elmentem, mert szerintem is fontos vizsgálat a 6 hetes kontroll.

Itt a 36. heti ultrahangot is eltörölték, csak veszélyeztetett kismamáknak kell menni.


Hidd el, van jobb dolgom is, mint ilyeneket kitalálni.

2022. szept. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!