Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik valójában a császármetszés...

Mik valójában a császármetszés okai? (ha esetleg baj van a babával)?

Figyelt kérdés
2023. jan. 5. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Rengeteg ok lehet.

Elosszor is az is lehet hogy valaki azt szeretne es kesz. Lehet valasztani.


Aztan pl a szulocsatorna nem teljesen egyenes / van benne egy kis "kanyar" hogy nehez a babanak ott atboxolnia magat


Szemmutet volt elotte, szemorvos ajanlasaval csaszar


Ha tul nagy a baba


Ha vmi hirtelen veszely van es ki kell venni :)


Ezeket tudom en biztos van még

2023. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ikrek estében, faros a baba, rosszul fekszik, nem tud rendesen befordulni a szülő csatornába (sógornőm így járt), túl nagy súlyú a baba, az anyukának vmilyen szemészeti vagy gerinc problémája van. Amikor szültem, az egyik szobatársam természetesen úton kezdett szülni, de leesett a baba szívhangja, ezért sürgősségi császárt kellett nála alkalmazni.
2023. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Arra vagy kíváncsi, mi az, ami kétségtelenül császárindikáció? Főleg amik fejlettebb országban azok, ahol a császárarány a hazainál sokkal kisebb. Anglia, Németország, Hollandia, ha rákeresel, angolul sok infót találsz.

De ilyen pl. a lepényleválás vagy harántfekvés.

2023. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Pl. súlyos anyai szív vagy tüdő betegség, bizonyos gerincbetegségek (törés, baleset, műtét), korábbi műtétek, bizonyos fertőző betegségek (HIV, nemi herpesz, stb.), kezelhetetlen terhességi magasvérnyomás / toxaemia, cukorbetegség súlyos formái, magzat elhelyezkedése (harántfekvés, medencevégű fekvés bizonyos esetei), koraszülés egyes esetei, ikerszülés bizonyos formái, fájásgyengeség...
2023. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél toxémia mellett indítottak, de a lányom kimerült, és elakadt nyakán a zsínórral, leesett a szívhang, én is rosszul lettem.


A másodiknál fenyegető hegszétválás miatt azonnal toltak, próbálkozni sem engedtek.

Utólag derült ki, hogy 100% jól döntött a dokim. Nagyon durva összenővéseim voltak, a lányomat ki se tudták emelni, úgy nyomták ki. A vastagbelem megcsavarodott.

Ha természetesen megpróbálom, lehet nem csak a hegem megy szét.



A harmadiknál pedig automatikusan program császár volt az előzmények miatt.

2023. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
1es vagyok...miert kellett igy lepontozni?
2023. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
6os. Na ezt én sem értem. Tök jó választ írtál. Én is többször jártam így.
2023. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért volt császárom mert cukros voltam és vérképzési és véralvadási betegségem van,valamint egyáltalán nem puhult fel a méhszájam és nem ttágultam semmit..
2023. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsőt 3 napig próbálták kikönyörögni, balonnal, rengeteg oxitocinnal, de egy árva fájást és milimeternyi tágulási nem tudtak elérni a 42. héten. Nem várhattak tovább így megcsaszároztak.

Másodiknál 40+5 , teljesen zárt méhszáj, azt mondta a dokim, hogy császár után zselével nem indít, mással meg nem tudott. Így másnapra kiírt császárra. Most várom a harmadikat, terhesség megállapításakor kijelentette, hogy csak császár lehet.

2023. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl az volt,hogy 3x volt a zsinór a nyakán,és minden fájásnál fojtotta.

Apás szülés lett volna,de így sürgősségi császárom lett. Kék volt,mire kivették..

2023. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!