Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, ha valaki nem...

Miért van az, ha valaki nem tágul semmit vajúdás közben, és ezért meg kell császározni?

Figyelt kérdés
Ti természetes úton vagy császármetszéssel szültetek?
2023. jan. 7. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Ha nem tágul ki megfelelően, akkor nem fér ki a gyerek. Ez elég logikus, nem?

Én természetes úton szültem.

2023. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Császárral emiatt,amit írtál. Otthon éjfélkor elfolyt az összes magzatvíz. Másnap délelőtt 11ig nem tágultam semmit. Császár lett.
2023. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja..az okát nem tudom.
2023. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Pl mert elfolyik a magzatvíz, és egy idő után fertőzés veszélyes lehet. Elmegy a magzatvíz, ami zöld. Vagy leesik a gyerek szivhangja és nem lehet megvárni míg valami rendesen elindul.

Sógornőm mindkét gyerekénél elment a magzatvíz, fájások nélkül. Az elsőnél 12 óra után is szinte teljesen zárt volt a mehszaj, nem vártak tovább vele. A másodiknál hamarabb.


Én pvn szültem, de nálam szép ütemesen ment a tágulás nagyrészt, de így is rezgett a léc, mert a magzatvíz, ami már jól kitágulva ment el total zöld volt, és a végén a fájások is megálltak egy órára. Ha császárt ajánlanak, belementem volna, de nem látták veszélyesnek a ctg alapján a helyzetet. (Bár én rafogom, hogy a babám utána mérsékelten hipoton és megkésett mozgásfejlődésű volt.)

2023. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha a nem tágulás okára vagy kíváncsi, annak csilliárd oka lehet, kezdve a gyerek mérete, fekvése, belek pozíciója és tágassága, anyai betegségek (cukor, magasvérnyomás), fájdalomcsillapítók nem megfelelő használata, az anya kifáradása, stb.
2023. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2-3 vagyok. Egészséges voltam, fájdalomcsillapítót nem kaptam. A terhesség teljesen problémamentes volt,még egy hányingerem sem volt,semmi. Csak a hasam nőtt. Lelkileg is fel voltam készülve, apás szülésnek indult. Bíztam a dokimban, külön szobában voltunk stb,stb.


Szóval minden szép és jó volt, és mégse.

2023. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt lehetnek ennek hormonális, egészségügyi okai is vagy pszichés eredetű.


Másrészt, régen volt, hogy napokig vajúdtak a nők és végül csak megszültek, tehát eltarthat pár napig is a tágulás, csak ugye ma már nem szokás kivárni, mert megvannak a maga kockázatai.

2023. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
A tágulás változó ütemben halad. Itt, Magyarországon nem várnak túl sokat, jobb helyeken 72 óráig, ami legtöbb esetben elég. Szóval itthon legtöbbször nem az történik, hogy a kismama nem tágul, hanem az, hogy időt sem kap rá.
2023. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tagultam es mégse császár lett a vege. Nem mindenkit csaszaroznak ilyen miatt.

Vagy elkezdenek kézzel tagitani vagy ballonnal, vagy oxitocin.

2023. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!