Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt akit állami rendszerben...

Volt akit állami rendszerben hagytak sokáig vajúdni?

Figyelt kérdés

A családom története alapján nálunk úgy tűnik, hogy az első gyerekkel mindenki nagyon hosszan vajúdik. (Olyan 24+ óra).


Van itt olyan, akit hagytak ennyi ideig vajúdni állami vagy magán kórházban?


Azt próbálnám kideríteni, hogy érdemes-e magánba menni, vagy “ugyanazt kapom” államiban is.


Kicsit megrendült a bizalmam a magánorvosomban és nem akarok azért 2 millióért szülni (szülés nekem 1,3 millió lenne itt + terhesgondozás, ami kb. 400.000 + laborok), hogy ugyanúgy sürgősségi császár legyen a vége, vagy ami a legnagyobb félelmem, hogy valami baja lesz a gyereknek.


2023. febr. 9. 09:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Államiba nem hiszem, hogy hagynak addig. Én éjjel 3kor mentem be, reggel 8-ig vártak, utána megsiettették a dolgot
2023. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

24 óra és 24 óra között is van különbség. Nekem első szülésem volt hosszú de attól függ honnan számoljuk, első fájástól 24 óra, rendszeres 5 percesektől kb 10. Első 14 óra olyan fájdalmas sem volt, felesleges lett volna kórházba menni. Nem háborgattak, magától zajlottak az események.

De ha erős fájások mellett nem tágul a méhszáj is orvos/kórházfüggő, mikor és mennyire avatkoznak be.

2023. febr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Azt nem sikerült kiderítenem, hogy szeretnéd - e, hogy hagyjanak vagy sem.

Én államiban szültem és pont 24 óráig vajúdtam. Én jobban örültem volna, ha nem hagynak ennyit kínlódni, hatalmas trauma volt a szülés. 6 óra vajúdás után már folyt rólam a víz, beszélni nem tudtam, csak folyt a könnyem és minden fájásnál görcsbe rándult az egész testem, teljesen feltekeredtem a kórházi ágy szélére. De ahogy a kórházat néztem, hagytak volna akár 72 óráig is, kb 6 óránként egyszer néztek rám, aztán amikor a férjem szólt, hogy tolófájásaim vannak, akkor méltóztattak odajönni és ott maradni. SOTE1-ben szültem.

2023. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Rokonom Németországban szült, 2 napig csak kapta a cuccokat, hogy hátha beindul már a szülés, nem császározták.
2023. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#3 Azt semmiképp se szeretném, hogy a gyereknek baja legyen. Ez a legfontosabb. (Pl. oxigénhiány, vagy leesett szívhang vagy belekakil a magzatvízbe).


Másodsorban, amennyiben elkerülhető szeretném én is a lehető legkisebb fizikai traumával megúszni a szülést.

2023. febr. 9. 09:17
 6/19 A kérdező kommentje:
#4 Köszi! Mondjuk ez nekem nem releváns, én itthon fogok szülni. Főképp a budapesti kórházak érdekelnek.
2023. febr. 9. 09:18
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem hagytak 36 órát szenvedni indítással… de nem volt jó mert míg nem rendeződtek a fájások nem jöhetett be senki….

Nem is rendeződtek… s.császár lett a vége, de nem is hiszem hogy annál tovább van értelme várni, amikor már ennyi ideje nem alszol nem eszel ott már minden erőd elfogy.

Keress baba barát korházat és próbálj befogadó nyilatkozatot szerezni bár nehéz mert sokan akarnak bekerülni ilyen helyekre.

2023. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Melyik kórházhoz tartozol? Mindegyiknek van lassan facebook csoportja ahol megtudod kérdezni kinek mi a tapasztalata.
2023. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm 18 órát vajjúdott bent a kórházban. Sote


Volt burok repesztés meg tágítás, aztán már könyörgött a császárért, mert olyan fáradt volt h ha ki is tágul (de nem) tuti nem lett volna ereje kinyomni a gyereket.

Szerencsére az orvosok is látták h ez már nem lesz jobb...

Vajúdás és vajúdás között is óriási különbség van. Egyáltalán nem releváns az idő intervallum

2023. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tudom, 6 kórház csoportjában vagyok bent, csak nem akarom névvel megkérdezni és nem tudom melyik csoportban kellene.


Triton life, Duna medical, Medicover, Margit, Sote 2, Szent Imre.

2023. febr. 9. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!