Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A természetes szülésnek vagy...

A természetes szülésnek vagy a beavatkozásokkal tarkítottnak vannak hosszabb távon negatív hatásai?

Figyelt kérdés

Orvos családom van, de nálunk senki nem szülészorvos. Ennek ellenére a rokonaim nem hisznek a természetes szülésben.


Viszont az összes ismerős, akik nagyon sokat jártak utána a témának a természetes szülés hívei, büszkén mesélik, hogy napokat vajúdtak fájdalomcsillapítás nélkül, meg, hogy a természetes szülésnél sokkal kevesebb a komplikáció. Meg mennyire jól sikerült a kitolás.


Nekem a legfontosabb, hogy a baba egészséges legyen, mondjuk ne legyen az, hogy rátekeredik a nyakára a köldökzsinór nem veszik észre időben és oxigénhiányos lesz vagy megfullad. Vagy ne legyen egyéb probléma ami miatt maradandó károsodása lesz.


Eredetileg nem voltam nagyon természetes szülés párti, csak egy jó orvost akartam, aki mellett biztonságban érzek magam. De annyira mondják sokan, hogy az összes komplikáció amiatt van, hogy nem hagyják a kismamákat magukban vajúdni, és ezért lesz császár (ami nekem mindegy, csak a gyerek legyen rendben), meg baja a gyereknek, hogy már teljesen elbizonytalanodtam, hogy mit kellene választanom.


Van esetleg valakinek megbízható statisztikája vagy magyarázata vagy bármi, hogy miért nincs a másik tábornak igaza?


2023. febr. 17. 16:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kérdés eldöntéséhez elég megnézni a csecsemők és anyák szülés által bekövetkezett halálának statisztikáit abból a korból/azokban az országokban ahol csak a "háborítatlan természetes" szülés érhető el és ott ahol a modern orvostudomány teret hódított.
2023. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez teljesen orvos függő. Sokat számít, hogy az orvos/nővér hozzáállása és tapasztalata.
2023. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Én a SOTE 1-en szültem, nem tudom, hogy az ugyanaz - e, mint a SOTE Kft. De borzasztó tapasztalataim vannak a szüléssel és a terhesgondozással kapcsolatban is. Ha esetleg ugyanaz a kettő, én ingyen sem szülnék ott, ha lenne lehetőségem máshova menni.

Nálam kettős volt a szülés ilyen szempontból. Az elején nagyon sokáig hagytak vajúdni, rám sem néztek, utána pedig mintha megunták volna, hirtelen szörnyen sürgős lett azonnal kiszedni a babát. Nem volt baja vagy orvosi oka, amiről tudok. Telenyomtak oxival, kézzel tágítottak, ott totyogtak a lábaim között az utolsó 2 centinél, aztán abban a pillanatban, hogy 10 centi voltam, azonnal nyomni kellett, pedig tolófájásaim sem voltak. Volt gátmetszés is. Vajúdáshoz nem volt kád, labda, feküdni kellett az ágyban ctg-re kötve, ha oldalra fordultam már nyávogtak. Egészséges a baba, nekem sem maradt vissza semmi komplikáció, de én ezt biztos nem fogom újracsinálni. Következő babával az utolsó pillanatban fogok beesni a kórházba, és ha állni esik jól vajúdás közben, akkor állni fogok, ha hozzák a hülye oxijukat, akkor elküldöm őket a francba. :(

2023. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ne spúrkodj ezen. Maternity! Mindig van ügyeletes gárda, olyan nincs, hogy nem ér be időben valaki. Profik nagyon minden téren és szerződésben àllnak a SOTE-val ha bármi van.

Lehet mondani, hogy szülni bárhol lehet TB alapon állami kórházban, viszont a csecsemőgondozás és az egyéb türelmes azonnali segítség a kórházos napokban a Maternityn messze más dimenzió. Nekem ez a része volt a döntő-továbbá férjem bent aludt velünk.

2023. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#14 A maternity bocsi, de tuti nem. Akkor vagy Duna Medical vagy triton.


A maternity egy egy napos sebészetből alakult jóformán semmire nincs felkészülve, ha gáz van. A medicover és a Dr Rose se sokkal jobb ebből a szempontból.


A maternitybe ha jól tudom, akkor 15 perc alatt kell beérnie az altatóorvosnak, ha gond van. A SOTE-n addigra kiszedték a gyereket császárral. És ha nagy gond van, akkor még a SOTE-ra is át kell szállítani a gyereket a maternityből. Egy fél órás oxigénhiány lazán egy életre értelmi fogyatékossá teszi a gyereket. Ehhez képest az, hogy három napig bunkók velem, vagy pár héttel tovább tart a felépülés nekem tényleg nem számít.


Ami miatt elbizonytalanodtam, hogy tényleg a kismamák nagyon lelkesen magyarázzák, hogy a természetes szülés miatt nincs komplikáció, és erről nem találok semmit, hogy vajon, ha nyugodt körülmények között szülök, lehet, hogy tényleg a gyerek a nyakára tekeredett köldökzsinórral is megszületik? (Mert valahol pl. ilyet is olvastam, hogy valaki ezt állította, hogy volt elég zsinór és természetesen meg tudta volna szülni a gyereket, csak kapott oxit, amitől stresszes lett és még bunkóztak is vele, és ezért lett sürgősségi császár).


Plusz lehet nem érthető, amit írtam, a maternity ha levonod a férjed ellátási költségét, meg a kajádat árban ugyanott lenne vagy alatta, mint a SOTE. A tritonlife lehet sokkal drágább egyedül, ott ha magánszobát szeretnél és külsős orvosod van, akkor lazán felmegy 1.8 millióig egy szülés a plusz költségek nélkül, de ahogy néztem a Duna medical is kb. annyi, mint a SOTE Kft. (Talán 200 ezer különbség van, de ezért cserébe ott pl. benne van a terhesgondozás vége, meg gyógytornász meg laktációs tanácsadó, ami amúgy otthon fizetsz ki, miután hazamentél).

2023. febr. 18. 00:56
 16/16 anonim ***** válasza:

Akkor sem mennék a SOTE-ra szülni ha muszáj lenne, inkább az utca, elsővel megszívtam :D

Ha baj van a babával és sürgős nem csak a SOTE van a környéken. Van, hogy beviszik a Jánosba, de mindegy. Ott szülsz, ahol szeretnél amúgy.

A másodikat a Maternityn szültem volt SOTE orvosok dolgoznak ott, csak más a szemlélet picit. Van olyan, aki maximálisan támogatja a természetes szülést, tudsz olyat keresni.

2023. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!