Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A természetes szülésnek vagy...

A természetes szülésnek vagy a beavatkozásokkal tarkítottnak vannak hosszabb távon negatív hatásai?

Figyelt kérdés

Orvos családom van, de nálunk senki nem szülészorvos. Ennek ellenére a rokonaim nem hisznek a természetes szülésben.


Viszont az összes ismerős, akik nagyon sokat jártak utána a témának a természetes szülés hívei, büszkén mesélik, hogy napokat vajúdtak fájdalomcsillapítás nélkül, meg, hogy a természetes szülésnél sokkal kevesebb a komplikáció. Meg mennyire jól sikerült a kitolás.


Nekem a legfontosabb, hogy a baba egészséges legyen, mondjuk ne legyen az, hogy rátekeredik a nyakára a köldökzsinór nem veszik észre időben és oxigénhiányos lesz vagy megfullad. Vagy ne legyen egyéb probléma ami miatt maradandó károsodása lesz.


Eredetileg nem voltam nagyon természetes szülés párti, csak egy jó orvost akartam, aki mellett biztonságban érzek magam. De annyira mondják sokan, hogy az összes komplikáció amiatt van, hogy nem hagyják a kismamákat magukban vajúdni, és ezért lesz császár (ami nekem mindegy, csak a gyerek legyen rendben), meg baja a gyereknek, hogy már teljesen elbizonytalanodtam, hogy mit kellene választanom.


Van esetleg valakinek megbízható statisztikája vagy magyarázata vagy bármi, hogy miért nincs a másik tábornak igaza?


2023. febr. 17. 16:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Természetes szülés alatt az epidurál és oxi nélküli szülést értem kádban vajúdással és társaival. Nem a császár vs nem császár kérdéskört.
2023. febr. 17. 16:31
 2/16 A kérdező kommentje:
Meg én nagyon filózom rajta, hogy a SOTE-n szülök választott orvossal, nem magánban (nem az ára miatt, hanem én attól félek jobban, hogy magánban nem ér be valaki időben és mondjuk azért lesz baja a gyereknek, mert nem kezdték időben a azonnali császármetszést), viszont néha az az érzésem már, hogy én vagyok hülye, az azonnali császármetszésre csak azért van szükség, mert állami kórházban nem akarják kivárni a vajúdást, nem is kéne paráznom miatta.
2023. febr. 17. 16:35
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudsz orvost valasztani, tehat innentol kezdve abszolut felejtos az allami korhaz. Bar ha vannak orvos kapcsolataid, akik elintezik neked, akkor gondolom lehet, de egy mezei mancikanak, mint en vagyok, sajnos nem volt megoldhato...:D

Alapvetoen ha orvost akarsz meg esetleg megiscsak program csaszart valasztanal es nincsenek kapcsolataid, akkor ahhoz maganba kell menni.


A tobbihez nem tudok annyira hozzaszolni, minden szules es minden helyzet mas.


Nekem voltak beavatkozasok, de pont annyi es pont ugy, hogy az ott es akkor megfelelo volt, szerintem.

Kaptam oxit, de nem sokat, csak lenditett a fajasokon, amikor teljesen megalltak. Volt gatmetszes is, de annyira picike, hogy egyaltalan nem viselt meg.

Egyedul nekem annyi volt a vajudasnal a szivfajdalmam, hogy habar van a korhazban kad, de nem engedtek hasznalni, mert nincs kapacitasuk feltolteni meg takaritani...szoval papiron van, amugy meg nincs.

Ezen kivul amugy maszkalhattam, vajudhattam ugy, ahogy akartam, nem voltam agyhoz kotozve, habar viszonylag keson is probaltam bemenni,tehat otthon is vajudtam mar boven, amikor elindultunk. De ugye nekem fajasokkal kezdodott, nem pl magzatviz elfolyassal, igy nem izgultam.

A kitolas viszont sajnos haton fekve lehetett; nekem ez sehogy nem volt jo, azt ereztem, hogy negykezlab jobban menne. Szoval igen, lehetett volna egy jobb szuleselmenyem is, viszont annyira rossz nem volt, nem tapasztaltam szuleszeti eroszakot, vagy hogy mondjam.

De ez az en megelesem. Masnak meg lehet az en szulesem maga lenne a tragedia, mert o meg mashogy erzekeli. En azert konnyen el tudtam engedni, ha valami nem tervszeruen alakult (pl a kad). De mas meg lehet ezen rugozik egy evig, ki tudja. Szoval nehez ezt igy elore megmondani, hogy mitol lesz jo egy szules es mitol nem.

Meg hogy a csaszar jobb-e vagy sem.

Van, amikor jobb, van, amikor nem.

2023. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Természetes" szülés komplikáció mentesség esetén lehetséges.

1000 oka lehet a császárnak és annak is, ha oxitocinnal vagy más eszközzel beindítják a szülést.

A teljesség igénye nélkül: haránt vagy farfekvéses baba, terhességi toxémia, méhlepény elégtelenség, szemészeti problémák, az anya pszichés problémái, túl sok vagy túl kevés magzatvíz, cukorbetegség, magas vérnyomás, magas pulzus, baba gyenge szívhangja, mekóniumos magzatvíz, az anya hüvelyi fertőzése, nemi herpesz,anatómiailag túl kicsi medence, gerincproblémák, csípőízületi gyulladás vagy bármilyen más az anya vagy magzat életét veszélyeztető állapot.

Ha ez egyik sem áll fenn, azaz komplikációmentes a terhességed, na abban az esetben választhatod a "természetes" szülést, de még akkor is előfordulhat bármilyen probléma, ami miatt végül sürgősségi császárra kerülhet sor.

Az általad megálmodott "természetes" szülés egyébként a legtöbb primitív kisvárosi kórházban elérhető, hiszen ott, ha könyörögsz sem adnak epidurálist vagy más fájdalomcsillapítót. Szóval a legtöbb helyen nincs is ilyen lehetőség és az emberek úgymond természetesen szülnek.

A kádas/kutyapózos, stb szülés pedig pont, hogy a magánklinikák kiváltsága. Egyébként én úgy gondolom, ha valaki kifizet 1,5-2 millió forintot, azt hozzáértő szakértő gárda fogja körbeugrálni, úgyhogy én magánban nagyobb biztonságban érezném magam.

2023. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3 A SOTE-n kifizetsz egy millió forintot és ezért választhatsz orvost, nem kell ehhez kapcsolat.
2023. febr. 17. 16:57
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi? Ez tenyleg igy megy ott? 😳
2023. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#4 Nekem egy a fontos, hogy rendben legyen a gyerek. Tényleg nem álmodok semmiről, csak már benne vagyok néhány magánklinika meg a Sote csoportjában is, aztán kezdem azt érezni, hogy mindenki az oxit okolja, hogy probléma volt a szüléssel.


Nekem tök oké, ha szétvágnak, ha oxit kapok, ha gátat metszenek, ha hasba könyökölnek, ha császároznak, ha kiabálnak velem, amíg el tudom hinni, hogy a gyereknek ez jó.


Viszont pont most találkoztunk ismerőssel, aki a magánban szült és kb. mindenkinél azt érzem, hogy teljesen érthetetlen neki, hogy én azért akarnék államiban szülni, mert biztonságosabbnak érzem.

2023. febr. 17. 17:08
 8/16 A kérdező kommentje:
#6 Sote kft-nek hívják. Tök legális, igen.
2023. febr. 17. 17:08
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha a beavatkozásmentes szülés mindenféle probléma nélkül lezajlik, akkor egyértelműen az a legideálisabb.

Hisz ha nem indokolt, nem is kell közbeavatkozni.

2023. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

"Sote csoportjában is, aztán kezdem azt érezni, hogy mindenki az oxit okolja, hogy probléma volt a szüléssel."



A mesterséges oxitocin bizonyítottan árt az anya-baba kötődésnek, mert annak természetesen kéne termelődnie.

Persze ha a szülésnél indokolt, nyilván fontosabb a baba és a mama egészsége, de ugye egy időben gyakorlat volt, hogy adták már vajúdás elején, ha kell, ha nem. Főleg a fogadott orvosos időkben, hisz a doki nem ért rá kivárni a páciense 1 napos vajúdását, inkább belebabráltak a természetes folyamatokba.

2023. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!