Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Derék és hátfájás császármetsz...

Derék és hátfájás császármetszés után. Lehet összefüggés ?

Figyelt kérdés
Terhességem előtt sosem volt problémám a hátfájással. A 3.trimeszterben kezdtem érezni, hogy a derekam fájdogál, de azt a növekvő hasamnak tudtam be ( + 17 kg jött fel rám terhesen, és szinte összes a 3.trimeszterben). Szülés után a hátfájás megmaradt,azóta már 1.5 év telt el, de a hát és derékfájásom csak rosszabb lett . Lehet összefüggés, lehetséges hogy a császár miatt fáj a hátam ?
2023. febr. 20. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetséges. Nekem egy ideig zsibbadt a lapockám és a karom állandóan császár után pedig előtte soha. Azt hittem szívrohamot fogok kapni. Azóta meg -nem tudom köze van-e hozzá- de leszakad a derekam mielőtt megjönne pedig előzőleg sose éreztem semmit.
2023. febr. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Hátha az érzéstelenítésnél elrontottak valamit simán lehet. Orvos mit mondott?
2023. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor a farizomban keresendő a hiba l. Nekem is volt gondom ezzel szülés után. Érdemes egy jó gyógymasszőr felkérése.
2023. febr. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A heged is okozhatja.

A hegszövet letapadása több problémát tud csinálni, mint azt gondolnád.

Nekem is fájt a derekam császár után (nem a szúrás helye, attól sokkal lejjebb), elmentem gyógytornászhoz hegkezelésre, és néhány alkalom után minden panaszom elmúlt.

2023. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Egy jó masszázzsal/nyújtással kezdenék, simán lehet, hogy “csak” beállt a derekad a terhességtől, ahogy más volt az izomterhelése. Esetleg a gyógytornát is érdemes lehet próbálni.


#1 A te tüneted azonos az én “csendes reflux” tünetemmel. Ha visszajön gyomortükrözést érdemes lehet csináltatni, én is szívinfarktusra gyanakodtam.

2023. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Anyámnak is fájt évekig,neki nem volt császára. A szövetek hasnál ellazulnak ami a gerincért is felelős, medence is lecsúszhat stb. Nem feltétlenül császár,lehet csak ellazultak az ízületek a baba súlya miatt, esetleg szétnyílt hasizom lehet.
2023. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Császárvonal applikáció, csaszárvonal Facebook oldal, hegkezelés, hegkezelésben jártas gyógytornász, összenövés.

Ezek kulcsfogalmak császár után, az összenövések okoznak ilyen problémát. Műtét után akár évekkel is kezelhető, és foglalkozást igényel. Sürgősen nézzél utána ezeknek, olvasgass sokat és le fogsz döbbenni, mennyi mindent tud okozni az összenövés és maga a császár.

2023. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!