Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában mindig este/éjszaka/...

Általában mindig este/éjszaka/hajnalban folyik el a magzatvíz? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2023. febr. 25. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Erről még nem hallottam. Mondjuk nekem is hajnalban folyt el, arra ébredtem.
2023. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem, ez így nem értelmes kérdés.
2023. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Az általában és a mindig ütik egymást
2023. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam nagyon régen erről. Arra a feltételezésre jutottak, hogy azért mert régen amikor pl a barlangokban szültek a vadállatok ne támadják meg őket vagy valami ilyesmi volt.
2023. febr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez így van. Ősi ösztön. Nekem 23:45-kor folyt el pl.
2023. febr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azt mondta h az is közrejátszik h mikor nappal mozgok, kvázi elringatom. Tehát alszik.

Nekem mindig akkor volt a legaktívabb mikor ledőltem. Sokkal többet rugdosott olyankor.

"szét is rúgta" a burkot lefekvés után fél órával

2023. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Én 3 x szültem ok 3.ebben az esetben nem számít mert indították.

Az első kettőnél teljesen kitágulva értem be, de egyszer sem folyt el a magzat víz.

2023. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikailag valóban kimutatható, hogy gyakrabban indul be a szülés éjszaka / kora hajnalban. Én is azt az elméletet olvastam, hogy mivel a törzsi időkben még sok-sok évvel ezelőtt együtt volt mindenki a kis kunyhóban, barlangban, ilyenkor érezhette a szülő nő teljesen biztonságban magát, mert körülötte ott volt mindenki hogy vigyázzon rá és a babájára. Azért ez egy kifejezetten sérülékeny időszak, elég vacak lehetett a kardfogú tigris elől úgy menekülni, hogy közben 1-2 perces időközönként jöttek a fájások (amúgy erről is olvastam, hogy a stresszhelyzetben egyszerűen szünetel a vajúdás, pont emiatt, hogy ne akkor kelljen megszülni a babát- ezért van az, hogy amikor bemész a kórházba egy jól haladó vajúdással, a fájások egy időre megállhatnak, szünetelhetnek, amíg ismét meg nem nyugszol).


Az első babám valóban hajnalban indult meg, még kényelmesen el tudtuk kerülni a reggeli dugót a kórház felé menet. A második más szempontokat nézett, ő akkor kezdte a dolgot, amikor a nagyot vittem oviba és meg is született amíg bent volt, szóval jól időzített tulajdonképpen mindkettő :D

2023. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is este 10 órakor folyt el a magzatvíz, éppen lefeküdtem, szerintem el is aludtam pár percre és akkor történt.
2023. febr. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szuleszno baratnomtol kerdeztem meg ezt anno, mikor varandos voltam. Azt mondta megfigyelheto az allatoknal es az embereknel is, hogy inkabb a hajnali orakban indul meg a folyamat...olyankor lecsendesedik minden, kvazi "nyugalom van" illetve amit mar elottem is leirtak, akkor vagy vedettebb pozicioban, korbeveve a "hordaval".
2023. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!