Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért veszélyes a terhesség...

Miért veszélyes a terhesség 8. hónapjában szülni?

Figyelt kérdés
Miért van az, ha valaki a terhesség 7. vagy 9. hónapjában szül, akkor kisebb a veszély, mint a 8.-ban? Egy ismerősömnek a 8. hónapban meghalt a kisbabája. :(
2008. jan. 5. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hetedikben kisebb lenne?Én úgy tudom,h minél korábban annál nagyobb a veszély.A 38.héttől nem beszélünk koraszülésről.Előtte a szervei nem elég fejlettek a kinti léthez,de minél nagyobb a baba,annál nagyobb eséllyel lesz egészséges.Az sem mindegy,h a 8.hónapban a 36.héten,vagy a 32.en.Mindkettő nyolcadik hónap,mégis ég és föld a két magzat életbenmaradási esélye.29.héttől beszélünk koraszülésről.A hetedik hónap,ha jól számolom nagyjából a 27.héten kezdődik,ekkor még vetélés.

Az ismerősödet nagyon sajnálom,de talán jobb egy elvesztett gyermek,mint örökéletre azt látni,h a gyermeked nagyon beteg.Ha a saját gyermekem lenne,akkor is vélekednék.(Miután túltettem magam a megrázkódtatáson.)

2008. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A babának a tüdejének érettsége / éretlensége a magyarázat. A 8-dik hónapban félig van kialakulva a "surfactant faktor" mely a tüdő éréséért a felelős. Ha a kicsi a 7-dik hónapban jön a világra akkor idekinnt segítik elő a tüdeje fejlődését elejétől a kifejlettség állapotáig, ha a 9-dik hónapban akkor pedig már kifejlődött a tüdeje teljes egészében. A 8-dik hónap vízválasztó, félkész állapotú a baba tüdeje a kinti élethez, és ezért komlikáltabb ha valaki a 8-dik hónapban születik és ezért esélyesebb az életbemaradása a 7-dik hónapban és a 9-dikben.
2008. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%

Szeretném kérni a kérdés feltevőjét,h a "várótermi" rémtörténeteket valahol máshol mesélje,ne egy kismamáknak szóló fórumon.

Hálás köszönet...

15 hetes kismama

2008. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nem "várótermi" rémtörténet, hanem személyes ismerős esete. Miért baj az, ha megkérdezem, mi az oka a 8. hónap veszélyességének? Már régóta szeretném megtudni és ez egy tökéletes oldal, hogy választ kapjak a kérdésemre olyanoktól, akik tudják... Nagyon köszönöm, hogy az első két hozzászóló kielégítő választ adott! Most vagyok a 7. hónapban és nagyon fogok vigyázni a következő hetekben, nehogy beinduljon a szülés!!!
2008. jan. 24. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!