Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárból fel lehet épülni...

Császárból fel lehet épülni úgy 6 hét után, hogy vissza tudjak menni dolgozni?

Figyelt kérdés

A férjem lesz itthon vele, mivel javarészt az én keresetemből élünk.


A munka nagyrészt ülő számítógép előtt és néha kell mászkálni. Napi 4 óra vagy délelő vagy délután.



2023. márc. 25. 00:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%
//bizony… sokszor nem is rövidtavú anyagi okok miatt menne visszs az anya, hanem bizony vannak munkakörök, ahol a fél év és akár a szülés előtti idő kiesése az azt jelenti, hogy teljesen kiesik a körből a rendszerből a munka folyamatából - jutalékos pénzügyi vonalon pl//
2023. márc. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%

Tekintve, hogy a csednek nincs maximuma és csak szja-t bocsi belőle, a férjed viszont csak gyest kaphat hat hónapig, nem nagyon éri meg.

Ha itthon maradsz, többet kapsz, mint ha dolgozol.

2023. márc. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
Az apa gyest kaphat, csak nem dolgozhat mellette fél évig.
2023. márc. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%

Éppenhogy... De ha nem vagy jól, még lehetsz táppénzen. Azt tzdnnod kell, hogy szoptatás idejére munkaidő kedvezmény is jár, alább bemásoltam.

Ezt mindeenképp ki tudod használni, hiszen még ott lesz a tejcsorgásod, hat hetes baba mellett naponta 4-5x kell még fejni. (Ismertem olyat, akihez apuka 2x bevitte szoptatni a babát.)


55. § A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

e) a szoptató anya a szoptatás első hat hónapjában naponta kétszer egy, ikergyermekek esetén kétszer két órára, a kilencedik hónap végéig naponta egy, ikergyermekek esetén naponta két órára,


És van még ez is: Munka Tv könyve 53.§ (3) munkavállaló hozzájárulása nélkül nem kötelezhető más helységben (településen) végzendő munkára

a) a várandóssága megállapításától gyermeke hároméves koráig.

2023. márc. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%
Simán lehet, hogy a kérdező nem Magyarországon él. A szomszédom is vissza ment dolgozni 6 hét után -itt ez teljesen normális. A munkanapjain az apa, illetve a két pár nagyszülő vigyázott és vigyáz most is a kisgyerekre.
2023. márc. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
55%
Hat kovezzetek, de en nem is szulnek igy gyereket. Egyreszt szoptatni se tudod, ejjel hasfajos ordit, kb munkakeptelen leszel napkozben, anyak ugyis felriadnak,a sirasra, mig az apak alt. vigan horkolnak tovabb. Ennyire kell a penz, hogy fel egy evet sem birsz ki? Nem tudom felfogni sem. En ulni nadragban nem tudtam csaszar utan, nyomja a heget. Anyukamat is visszahivtak anno a 80 as evekben, pedig akkor ritka volt, egy ev alatti batyammal apa volt otthon, de par honap utan anya visszament gyesre ugyanis a tesom nem ismerte meg, konkretan,ahhoz kotodik a baba, aki vele van. Ha ezt el birod viselni, akkor menj. :(
2023. márc. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%

"...konkretan,ahhoz kotodik a baba, aki vele van. "


Hja, hát az azért borzalom, ha véletlenül az apjához kötődik az a gyerek, ugye. Amúgy az atjott, hogy napi 4 oras munkáról beszél a kerdezo?

2023. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
85%

Ez legyen már az ő dolga, feltételezhetően vegiggondolta a lehetőségeit. Én sem mennék vissza 6 hét után, de van az az élethelyzet, amikor igen.


És hogy válaszoljak is: fizikailag szinte biztos, hogy felépülsz annyira, de számolj a megbolondult hormonokkal és az alváshiánnyal is!

2023. márc. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
55%

18, nem tudom elékpzelni ezt a helyzetet.

Mert ha ő ennyire jól keres, akkor egyrészt csak lenne némi megtakarítás.

Ha ennyire szarul keresnek mindketten, akkor meg pláne nem értem, hiszen a csed több a nettó bérnél, a férj keresete teljesen kiesik, csak huszonezer gyest kap. Ergo még kevesebb lesz a pénzük, mintha a férj dolgozna és ő maradna otthon.


Ha meg nem itt él, akkor érdeklődjön ott, ahol ismerik a helyi rendszert.

2023. márc. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem azt írta, hogy annyira jól keres, hanem azt, hogy nagyrészt az ő jövedelméből élnek. Plusz nem a tamogatasi rendszer érdekelte, hanem hogy fizikailag képes lenne e dolgozni.
2023. márc. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!